معرفی شخصیت Catwoman / حقایق جالب از شخصیت زنِ گربه‌ای

در این مقاله از سری آشنایی با قهرمانان و بدذات‌های دنیای DC می‌خواهیم شما را با دزد معروفِ شهر گاتهام آشنا کنیم. در این مطلب به معرفی شخصیت Catwoman و داستان چگونگی خلق او و حقایق مربوط به این دزد، خواهیم پرداخت. پس با مجله اینترنتی ساعت 7 با “معرفی شخصیت Catwoman” همراه باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

معرفی Catwoman

دزد گربه صفت

سلینا کایل (Selina Kyle) شخصیتی است که توسط Bill Finger و Bob Kane خلق شد تا در کامیک‌های بتمن (معرفی شخصیت بتمن) حضور یابد. در شماره اول کامیک‌های بتمن با نام مستعار The Cat در بهار سال 1940 به مخاطبان معرفی شد. او یکی از ماندگارترین دشمنان بتمن است اما امروزه بیشتر به عنوان یک ضد قهرمان شناخته می‌شود. داستان او با بتمن یک داستان عشق و نفرت است که بیش از 80 سال است که توانسته مخاطبان را سرگرم کند و از این حیث دارای رکوردی برای خود است. Catwoman را با لباس لاتکس مشکی تنگ و شلاق بلند می‌شناسند. او در ابتدا دشمن بتمن و ابرشرور گاتهام بود اما بعدها، در پرونده‌های بسیاری به کمک بتمن آمد و بعضی مواقع معشوقه او شد و اکنون در نقش یک ضدقهرمان در کامیک‌های مربوط به او ایفای نقش می‌کند. او از سپتامبر 1954 تا نوامبر 1966 به یک دوره غیبت بلند مدت رفت. دلیل این غیبت هم عضویت DC Comics در Comics Code Authority بود. این کدها مربوط به شخصیت‌های زن می شد که به رفتار، ظاهر، نوع دیالوگ‌هایشان و بسیاری چیزهای دیگر آنها را دربر می‌گرفت و شرکت‌های تولید کامیک بوک مستلزم رعایت این کدها بودند، امروزه این قراداد دیگر از بین رفته است. Catwoman در بین 100 شخصیت شرور دنیای کامیک‌ها از نظر سایت IGN رتبه 11 را دارد و رتبه 51 در بین 100 بدذات تمام زمان‌ها از دیدگاه مجله Wizard Magazine به خود اختصاص داده‌است.

معرفی Catwoman

حقایقی از شخصیت Catwoman

01. او وارث خانواده مافیایی Calabrese است.

02. در وقایع موسوم به Keeper of the Castle، سلینا کایل متوجه می‌شود که دختر Rex Calabrese است، او لباس‌های مخصوصش را کنار می‌گذارد و تبدیل به رئیسِ این خانواده‌ی مافیایی می‌شود. او تصمیم می‌گیرد که کنترل تمام گاتهام را در اختیار بگیر و با دیگر سران مافیا به رقابت بپردازد. اما همه چیز طبق نقشه‌اش پیش نمی رود. با Black Mask درگیر می‌شود و پای بتمن نیز به این درگیری مافیایی باز می شود و در نهایت نقشه‌هایش نقش برآب می‌شود و دوباره به هیبت Catwoman باز می‌گردد.

03. در یکی از شب‌ها که برای سرقت از موزه رفته بود توسط یک نینجا مورد حمله قرار می‌گیرد که نامش Kai بود. Kai اشیای باستانی را می‌دزد. Catwoman او را تعقیب می‌کند و متوجه می‌شود او به یک Dojo تعلق دارد. در اینجا او تمام مهارت‌های نینجایی را آموزش می‌بیند.

04. اما مهارت استفاده از شلاق را با دیدن سری فیلم های ایندیانا جونز آموخته است.

05. در Earth-2 او با بروس وین ازدواج می‌کند و آنها صاحب دختری به نام Helena می‌شوند. او در زمین اصلی نیز دختری با همین نام داشت ولی پدرش بروس وین نبود. این دختر ، دارای مهارت خاصی نیست و سن کمی دارد. وقتی متوجه ماهیت مادرش می‌شود خانه خود را ترک می کند. تاکنون اشاره‌ای بیش از این به این شخصیت نشده‌است.

06. Catwoman دارای نوچه‌ای (Sidekick) به نام Katrina بود، که این دختر متعلق به خانواده مافیایی Falcone (فالکونی) بود. او توسط عمویش Mario تربیت شده‌بود که بتواند برای آنها سرقت‌های پیچیده و سخت را انجام دهد. وقتی عمویش متوجه قابلیت‌های بالای او می‌شود تصمیم می‌گیرد تا او را بکشد که با مداخله Catwoman، کاترینا نجات می‌یابد. او زیر نظر Catwoman تمام آموزش‌های لازم را می‌بیند. سپس او و سلینا با The Reaper درگیر می‌شوند. در این بین سلینا متوجه می‌شود که ؛ اولاً کاترینا اصلاً Sidekick خوبی نیست، دوماً Catwoman اصلاً احتیاجی به Sidekick ندارد. کاترینا هم او را ترک می‌کند و دیگر به او اشاره ای نمی شود.

07. A.R.G.U.S در واقع شبیه همان S.H.I.E.L.D مارول است. این گروه، انسان‌های دارای قابلیت‌های Meta-Human را شناسایی و دستگیر می‌کند و به گروه Justice League هم کمک می‌کند. رئیس این گروه در ابتدا Steve Trevor بود ولی بعدها Amanda Waller این گروه را به دارایی‌های خود افزود. این گروه تاسیسات زیادی از جمله Black Room را دارد که به شدت از آنها محافظت می‌شود. Catwoman هم که عاشق چنین تاسیساتی است که از آنها سرقت کند.

08. طی وقایع موسوم به “بحران هویت” Zatana ذهن Dr.Light را پاک می‌کند بعد از آنکه از همسر Elongated Man شکایت می‌کند. سپس پای بتمن نیز به ماجرا باز می‌شود و این مشهورترین کاراگاه دنیا توسط Zatana ذهنش پاک می‌شود (فکرش بکنید چه هرج و مرجی بوجود می آید). Zatana این کار را با کمک افراد دیگری نیز انجام می‌دهد از جمله Catwoman.

09. Catwoman با Electra از مارول درگیر می‌شود و متاسفانه این نبرد را به او واگذار می‌کند.

10. قبل از اینکه Catwoman به چیزی که امروزه می‌شناسیم تبدیل شود ، او در حقیقت یک گربه بود که خود را به ظاهر پیرزنی درمی آورد و از دیگران سرقت می‌کرد. او در سال 1966 تبدیل به چیزی که می شناسیم شد.

11. Tommy Elliot دوست دوران بچگی بتمن که او را با نام مستعار Hush می‌شناسیم با Riddler (معرفی شخصیت ریدلر) هم دست شد تا بتمن را به جنون برساند ولی ناکام ماند. سپس تصمیم گرفت تا خود به تنهایی عمل کند. سلینا را می‌دزدد و قلبش را ازسینه اش در می‌آورد (به معنای واقعی کلمه). سپس بتمن را به مخفیگاه خود می‌برد و می‌گوید که می‌خواهد او را هم مانند سلینا از بین ببرد و با عمل جراحی چهره او را بر روی صورتش بگذارد و زندگیِ تازه‌ای آغاز کند.

12. فیلم مستقل Catwoman با بازی Halle Berry مورد تنفر تمام مردم دنیا از جمله خود هالی بری است.

13. او با اینکه می‌تواند هر موقع که بخواهد از بروس وین پول قرض بگیرد ولی همواره به کم قانع نیست و بیشتر می‌خواهد. او دارای دو کلوب شبانه در گاتهام است.

14. او دارای پیشینه های مختلفی بوده است:

1. در شماره اول بتمن او گربه‌ای بود که خود را مانند پیرزن‌ها می‌کرد تا به دزدی برود.

2. در شماره 62 داستان‌های بتمن اشاره می‌شود که او مهماندار هواپیما بوده‌است که بعد از یک سانحه هوایی دچار فراموشی می‌شود و غیره تا تبدیل به Catwoman می شود.

3. در سال 1983 در شماره 197 کامیک Brave and the Bold اشاره می‌کند که همه اینها دروغ بوده و او همسری داشته که او را کتک می زده‌است. بعد از آنکه گاوصندوق او را خالی می‌کند از خانه فرار می‌کند تا تبدیل به Catwoman شود.

4. در کامیک Batman: Year One به نویسندگی فرانک میلر او یک فاحشه بوده‌است که مورد ضرب و شتم مشتری‌هایش قرار می‌گرفته است. (فرانک میلر دیوانه)

5. در سال 1992 در Batman Returns بازیگر نقش Catwoman یعنی Michelle Pfeiffer می‌گوید که او یک منشی بوده است که بعد از افتادن از پنجره تجربه نزدیک به مرگ داشته که این پیشینه تا امروز باقی مانده‌است.

15. در واقع بیشتر از یک Catwoman وجود دارد. Holly Robinson دوست او نیز این لباس را برتن کرده‌است و در هیبت او ظاهر شده است. زیرا سلینا می‌خواست تا به دخترش هلنا برسد. وقتی سلینا به ریاست خانواده مافیایی Calabrese در می‌آید، Eiko Hasigawa جای او را می‌گیرد و لباس Catwoman را می‌پوشد. ایکو دختر رئیس گروه یاکوزا بوده‌است.

16. او افراد زیادی را به قتل رسانده‌است.

17. همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردم او توسط Comics Code Authority برای مدتی طولانی بن شده‌بود.

18. او همچنین یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های زن امریکاست و مورد الهام بسیاری از زنان برابری خواه امریکا نیز بوده‌است. از این حیث مانند Wonder Woman (معرفی شخصیت زن شگفت انگیز ) او نیز الهام بخش بسیاری از زنان امریکا بوده‌است.

معرفی Catwoman

امیدوارم از مطلب ” معرفی شخصیت Catwoman ” لذت برده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا