معرفی شخصیت Colossus / حقایق جالب از شخصیت کلوسوس 

شخصیت Colossus با نام اصلی Piotr “Peter” Nikolayevich Rasputin توسط Len Wein و Dave Cockrum خلق شد، اولین حضور او در Giant-Size X-Men شماره اول به سال ۱۹۷۵ بود. او می‌تواند بدنش را سرتاسر از آهن کند، حتی اگر درگیر هم نباشد بدنش سخت و آهنی است. او قدی معادل ۲متر دارد و انسانی صادق، باشرف و بافضیلت است. او از توانایی‌هایش برای خوبی و کمک به انسان‌ها و جهش‌یافته‌ها بهره می‌برد. در سری فیلم دِدپول با او رو به رو شده‌ایم. 

آشنایی با شخصیت‌های بیشتر: معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

معرفی شخصیت‌های ایکس من: معرفی مهمترین اعضای گروه X-Men

حقایقی جالب درباره غول آهنی Colossus که فقط کامیک خوان‌ها می‌دانند…

حقایقی جالب درباره غول آهنی Colossus

۱. در وقایع مربوط به داستان World Tour یک زیردریایی روسی غرق شده و به اعماق دریا می‌رود. Colossus این زیردریایی چند هزارتنی را بلند کرده و به سطح دریا می‌آورد.

۲. در کامیک World War Hulk: X-Men شماره‌های ۲ و ۳ هالک با Charles Xavier درگیر شده و هر جهش‌یافته‌ای که دربرابرش قرار می‌گیرد را پرت می‌کند. Colossus در برابر او قرار می‌گیرد و هالک بازوی او را خُرد می‌کند.

حقایقی جالب درباره غول آهنی Colossus

۳. در یکی از سفرهای X-Men به جزیره وحشی‌ها، Colossus دختر رئیس قبیله Fall People را از چنگال یک T-Rex نجات می‌دهد. Nereel دختر رئیس قبیله عاشق Colossus شده و به طوری نامشخص صاحب فرزندی از او می‌شود! در کامیک Uncanny X-Men نسخه اول شماره ۱۲، سالها بعد دوباره Colossus به این جزیره سر می‌زند و با Nereel ملاقات می‌کند و پسرش را می‌بیند. (توضیح اضافی: T-Rex نوعی دایناسورِ وحشی است.)

۴. او برادری به نام Mikhail Rasputin دارد که رهبر Morlocksهاست. (توضیح اضافی: Morlocks جامعه بزرگی از جهش یافته‌ها بودند که احساس می‌کردند طرد شده‌اند، بنابراین در تونل‌های زیرزمینی زیر نیویورک، نیوجرسی و کانکتیکات زندگی می‌کردند)

حقایقی جالب درباره غول آهنی Colossus

۵. اگر میزان قدرت Colossus برایتان مشخص نیست، باید بدانید که او Wolverine را به بیرون از جو زمین پرتاب کرده است! به کامیک Astonishing X-Men نسخه سوم شماره ۶ سر بزنید.

۶. یکی از اعضای Marauders به نام Riptide قادر است از بدنش اشیایی تیز و برنده پرتاب کند. او جهش‌یافته‌های زیادی را کشته بود و وقتی Colossus در برابرش قرار گرفت بدون درنگ گردنش را شکست و شَرَش را کم کرد. (توضیح اضافی: Marauders به عنوان گروهی از مزدوران فوق قدرتمند شروع به کار کردند، آنها برای منافع Mister Sinister کار می کردند.)

حقایقی جالب درباره غول آهنی Colossus

۷. در کامیک Amazing X-Men شماره هشتم تا دوازدهم، Wolverine تبدیل به Wendigo می‌شود و گروه X-Men را تهدید می‌کند. در نبرد Colossus و Wendigo چنگال‌های Wendigo به بدن Colossus نفوذ می‌کند ولی Colossus خم به ابرو نیاورد و او را شکست داد! (توضیح اضافه: Wendigo نتیجه یک نفرین باستانی است که توسط the Elder Gods است که هر فردی که گوشت انسان دیگری را در بیابان کانادا می‌خورد را به یک مرد بزرگ و پوشیده از خز تبدیل می‌کند!)

۸. در دهه ۹۰ در کامیک‌ها Magneto گروه مذهبی شکل گرفت که افراد این گروه خود را Acolyts می‌نامیدند. Colossus که در دوران سختی به سر می‌برد عضو این گروه شد و سعی کرد آموزه‌های Xavier را وارد باورهای این گروه کند تا آنها متعصب و تکرو نشوند. اما کم کم Colossus از این گروه ناامید شد و به زمین برگشت.

۹. اوضاع در دهه ۹۰ برای Colossus اصلا خوب پیش نمی‌رفت. خانواده‌اش توسط دولت روسیه اعدام شده بودند و خواهرش تحت تاثیر ویروسی موسوم به Legacy بود. از آنطرف رابطه‌اش با Xavier اصلا خوب نبود و با او درگیر شده بود و Xavier به او آسیب مغزی وارد کرده بود. بنابراین به انگلستان رفت و عضو گروه جهش‌یافته‌هایی موسوم به Excalibur شد، با این هدف که به دوست دخترش Kitty Pryde نزدیک شود. اما Kitty با یکی از هم گروهی‌هایش به نام Pete Wisdom در رابطه بود. Colossus هم از روی حسادت مشتی نثار سینه Pete کرد!

۱۰. در طول وقایع Fear Itself او مدتی تبدیل به Juggernaut شد.

۱۱. همینطور در کامیک Avengers VS X-Men او تحت تاثیر نیروی Phoenix قرار گرفت.

حقایقی جالب درباره غول آهنی Colossus

۱۲. در طول کامیک Avengers VS X-Men نفرین Juggernaut هنوز با او بود. Colossus و Magik با Avengers برخورد کردند و Colossus مجبور شد با Spider-Man درگیر شود. Magik بر Colossus فشار آورد تا جان Spider-Man را بگیرد و خشم Juggernaut آزاد شد و Colossus به سمت Magik یورش برد بعد از اینکه گردوغبار فرونشست، Magik طلسم Juggernaut را از روی Colossus برداشت در حالی که این کار را می‌توانست خیلی زودتر انجام دهد.

۱۳. او رهبر گروه Hoursman of Apocalypse نیز هست. این گروه متعلق به بُعدی دیگر است.

۱۴. او برای سال‌ها توسط یک موجود فرازمینی به نام Ord مورد آزمایش قرار می‌گرفت. این موجود می‌خواست جهش‌یافته‌ها را نابود کند.

۱۵. این موجود فرازمینی براساس یک پیشگویی که می‌گفت: موجودی به نام Colossus سرزمین مادریِ این فرازمینی را ویران می‌کند، تصمیم گرفت که Colossus را مورد آزمایش قرار دهد و سپس جهش‌یافته‌ها را از بین ببرد.

حقایقی جالب درباره غول آهنی Colossus

۱۶. او در برابر Broodsها نقش پررنگی در کامیک‌ها دارد. Broods گروهی از بیگانگان حشره مانند هستند که با آلوده کردن جهش‌یافته‌ها تهدیدی جدی برای جهش‌یافته‌ها و X-Men به حساب می‌آیند. (توضیح بیشتر: The Brood یک نژاد شرور از بیگانگان انگلی هستند که در داستان‌های منتشر شده توسط Marvel Comics ظاهر شده‌اند)

۱۷. ویروس Legacy توسط Stryfe ساخته شده است که به راحتی Mutantها را از بین می‌برد. Colossus برای اینکه بتوانند واکسن این ویروس را بسازند جانش را فدا کرد.

۱۸. در کامیک X-Men: Gold نسخه دوم شماره بیست‌ام Colossus و Kitty وارد رابطه‌ای جدی شدند و در کامیک X-Men: The Wedding Special شماره اول با هم ازدواج کردند.

امیدواریم از مطلب “معرفی شخصیت Colossus” لذت برده باشید…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها