معرفی شخصیت Emma Grace Frost

اِما گریس فراست (Emma Grace Frost) از کاراکترهای کامیک‌های مارول است که در مجموعه‌ی X-Men حضور دارد. اولین حضور او در کامیک‌ها مربوط به شماره‌ی ۱۲۹ام Uncanny X-Men به سال ۱۹۸۰ برمی‌گردد. او را Chris Claremont نویسنده و John Byrne طراح خلق کردند. نام دیگر Emma Frost، ملکه‌ی سفید یا White Queen نیز می‌باشد و در طول این سال‌ها از کاراکتری Supervillain تبدیل به کاراکتری ابرقهرمان شده است. او یکی از قوی‌ترین زنان ابرقهرمان در میان کامیک‌های مارول و X-Men است.

آشنایی با شخصیت‌های بیشتر: معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

معرفی شخصیت‌های ایکس من: معرفی مهمترین اعضای گروه X-Men

معرفی شخصیت Emma Grace Frost

آشنایی مختصر با تاریخچه‌ی شخصیت Emma Grace Frost

فراست جزو گونه‌ای از انسان‌ها به نام جهش‌یافته‌ها می‌باشد. او در خانواده‌ی ثروتمند وینستون و هیزل فراست در بوستون ماساچوست متولد شد، او سومین فرزند در میان چهار فرزند خانواده است و کریستین، آدرین و کوردلیا خواهر و برادران او هستند. پدرش وینستون، سرد، بی‌رحم و سلطه‌جو است و اغلب استانداردهای غیرممکنی را به فرزندانش تحمیل می‌کند. در حالی که مادرشان هم برای دوری از تنش‌های خانوادگی به داروها و مواد مختلف پناه می‌برد. Emma هیچ حمایت عاطفی‌ای از خانواده و خواهر و برادرانش دریافت نمی‌کند، البته با برادرش کریستین رابطه‌ی خوبی برقرار می‌کند. در مدرسه وعض به مراتب برای Emma بدتراست و او با بچه‌ها درگیری هم پیدا می‌کند که در مدرسه معلمش یان کندال او را حمایت می‌کند. با ظهور قدرت تلپاتیکش او قادر می‌شود ذهن دیگران را بخواند، معلمش او را تشویق می‌کند که به دیگران مهر بورزد و معلم شود، در حالی که پدرش کاملاً مخالف Emma است. بعدها با ذهن‌خوانی از یان کندال متوجه علاقه‌ی او به خود می‌شود و از او قول ازدواج می‌گیرد، خواهرش آدریان این موضوع را به پدرشان اطلاع می‌دهد و وینستون نیز کندال را اخراج می‌کند و سعی می‌کند مانع ازدواج آنها شود. اما Emma با اخاذی از پدرش به مبارزه‌ی با او برمی‌خیرد، پدرش که تحت تاثیر اعمال فراست قرار می‌گیرد به او وراثت خانواده را پیشنهاد می‌کند ولی Emma رد می‌کند، زیرا می‌خواهد راه خود را در پیش گیرد.

هیچ کس با Emma Frost درگیر نمی‌شود، او یکی از جذاب‌ترین، جسورترین و پیچیده‌ترین شخصیت‌های کل فرنچایز مردان ایکس است، قدرت‌ او که می‌تواند پوست خود را به الماس تبدیل کند، با توجه به اعتماد به نفس و اشتهای او برای قدرت کاملاً همخوانی دارد. از آن جهت پیچیده است که در شرایطی شخصیتی شرور داشته و در زمانی قهرمان بوده است، در جایی یک ثروتمند و در زمانی یک بدشانس به تمام معنا.

حقایق جالب در مورد شخصیت Emma Grace Frost

۱. اِما فراست، زنی سلطه‌جو، خشن و گاهی سادیسمی است، اما به شاگردانش بسیار اهمیت می‌دهد و حامی آنهاست. او حتی در شرایطی برای دانش‌آموزانش از خود گذشتگی نیز نشان می‌دهد، او کاملاً بر شرایط روحی آنها واقف است و سعی می‌کند از همه نظر آنها را سالم نگه‌دارد.

۲. ملکه‌ی سفید در Hellfire کلاب به بچه‌ها درس اخلاق می‌دهد! زنی ابرشرور که فضایلش حول لذت بردن از هفت‌گناه کبیره است، به بچه‌ها درس اخلاق می‌دهد. بعد از تقسیم مردان ایکس به دو گروه در پایان خط داستانی Schism، جین گری تدریس درس اخلاق را برعهده می‌گیرد و سرفصل دروسش را با عنوان “فراموش کردن همه‌چیزهایی که از Emma Frost آموخته‌اید” آغاز می‌کند.

Kitty Pryde (کیتی پراید)

۳. کیتی پراید (Kitty Pryde) از اِما فراست متنفر است و اگر Emma آتش بگیرد او با کمال میل رویش بنزین می‌ریزد! دلیل این تنفر بخاطر آن است که کیتی پراید و دوستانش در جریان Dark Phoenix Saga توسط اما فراست و بقیه‌ی اعضای Hellfire Club ربوده شدند.

۴. با همه‌ی این اوصاف Emma Frost وفاداریش را نثار اعضا و دانش‌آموزانش می‌کند، او حتی نسبت به معشوق‌هایش نیز بعد از جدایی فداکاری نشان داده است. او در قبال هم‌تیمی‌هایش که به گروه مخالف می‌پیوندد همچنان عشق می‌ورزد و حامیشان است.

بعد از مرگ اسکات سامرز، اِما X-Men را مجبور کرد تا یاد و خاطره‌ی او را حفظ کنند و هنگامی که شاو حواسش را از دست می‌دهد، فراست خود را وقف پرستاری او می‌کند. اِما همیشه در کنار کسانی که از آنها مراقبت می‌کند، می‌ایستد.

معرفی شخصیت Emma Grace Frost

۵. در سری داستان‌های New X-Men که توسط Grant Morrison نوشته است و بخاطر سیر داستانی جذابش بسیار مشهور است، شاهد نسل‌کشی جهش‌یافته‌ها در جزیره‌ی Genosha بودیم. اِما فراست بخاطر پوست الماسش هیچ آسیبی ندید ولی از لا‌به‌لای خرابه‌های ساختمان‌ها به همراه جسد دانشجویی در بغل خارج شد و یاد و خاطره‌ی وحشتناک این کشتار همیشه در ذهنش نقش بست.

۶. قدرت پوست الماس اِما فراست در همین سری New X-Men و در همین نسل‌کشی Genosha اولین‌بار معرفی شد. قبل از این تنها قدرت او تلپاتیک بود (او یکی از قدرتمندترین تلپاتیک‌های شناخته شده‌ی Marvel است). البته این قدرت توسط کاساندرا نوا به Emma داده شده است و جهش ثانویه‌ی Emma در کامیک‌ها توسط Beast موشکافی می‌شود.

۷. درباره‌ی خانواده‌ی اِما فراست این نکته را مدنظر داشته باشید که با تمام مشکلات و سوءمصرف دارو‌ها مختلف و مواد روانگردان، اما تحصیلکرده، بافرهنگ هستند که به موسسات و سازمان‌های خیره کمک می‌کنند.

۸. اِما فراست از جذابیت و چهره‌ی زیبایش برای پیش‌برد اهدافش و رسیدن به مقاصدش بهره می‌برد. او حتی از این امر برای تشویق دانش‌آموزانش به درس و یادگیری بهتر هم بهره می‌برد.

۹. در طول داستان Avengers vs X-Men شاهد خسارت‌بارترین حادثه‌ی تاریخ بودیم، Avengers به خانه‌ی X-Men در کشور جزیره‌ای اتوپیا یورش می‌برند. در طول این نزاع Iron Man در مقابل Emma Frost قرار می‌گیرد. لباس مخصوص Iron Man بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارد و الماس هم که می‌دانیم چقدر می‌ارزد، مخصوصاً اگر در قواره‌ی یک انسان باشد، اولین مشتی که در جریان نبرد Avengers Vs X-Men نواخته شد توسط Iron Man بود که به پوست الماسی Emma Frost برخورد کرد و خسارتی جبران ناپذیر ببار آورد. این گران‌ترین مُشت تاریخ است!

۱۰. انرژی ققنوس یکی از قدرتمندترین نیروها در کیهان است، هم می‌تواند زندگی ببخشد و هم می‌تواند کل دنیا را نابود کند. این نیروی رستاخیز، تغییر و حد نهایی است. تعداد کمی می‌توانند از آن استفاده کنند و زنده بمانند، اِما فراست از جمله معدود این افراد است. در حالی که در Avengers Vs X-Men او قدرت کنترل این انرژی بی‌انتها را بدست‌آورد. غیر از او Cyclops، Colossus، Magik و Namor هم این قدرت را کسب و همگی با ایجاد خسارتی بزرگ به دنیا و منجمله خودشان، این قدرت را به یکدیگر اعطا کردند.

امیدواریم از مطلب معرفی شخصیت Emma Grace Frost لذت برده باشید… برای خواندن مطالب بیشتر از دنیای کمیک‌ها (مارول و دی سی) و آشنایی با شخصیت‌های بیشتر به این بخش مراجعه کنید.

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها