با ماهی ها می رقصد

در این مقاله از سری آشنایی با قهرمانان دنیای DC می خواهم شما را با Aquaman و داستان چگونگی خلق این شخصیت و حقایق مربوط به او آشنا کنیم، پس با مجله اینترنتی ساعت 7 و معرفی شخصیت Aquaman همراه باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد شخصیت های DC به لیست شخصیت‌های DC مراجعه کنید.

معرفی شخصیت Aquaman

فریاد زیر آب

معرفی شخصیت Aquaman، شخصیت آکوآمن توسط Paul Norris و Mort Weisinger در سال 1941 در شماره 73 کامیک More Fun Comics برای اولین بار معرفی شد. بعد از آن که این شخصیت توسط عموم مورد استقبال واقع شد، DC کامیک های اختصاصی برای این شخصیت ساخت. 53 شماره از کامیک های این شخصیت را بیرون دادند تا این که یک وقفه 3 ساله برای این شخصیت اتفاق افتاد. بعد از آن آکوآمن در شماره 15 کامیک Adventure Comics دوباره برگشت، آنها دوباره بعد از هفت شماره مستقل از او، آکوآمن را به Adventure Comic برگرداندند. بعد از چندین بار دست به دست شدن میان کامیک های مختلف در آخر او در 14 شماره از Action Comic حضور پیدا کرد، همه اینها مربوط به دوران قبل از بحران است که در دنیای DC اتفاق افتاده است. بعد از بحران آکوآمن دوباره کامیک های مستقل خودش را داشت، دو داستان Miniseries و 2 نسخه Special، در داستان کوتاه Time & Tide پیشنیه شخصیت او تغییر کرد و نویسندگان داستانی جدید تعریف کردند. آکوآمن با نام Arthur Joseph Curry توسط Kurt Busiek و Jackson Guice خلق شد و داستان و گذشته او در کامیک های Aquaman: Sword of Atlantis دوباره از نو تعریف شد. در ادامه مقاله “معرفی شخصیت Aquaman” حقایقی را در مورد او بیان می کنیم که احتمالاً نمی دانستید.

معرفی شخصیت Aquaman

حقایقی درباره آکوآمن؛ (معرفی شخصیت Aquaman)

01. آکوآمن هفتمین فرد از اعضای موسس Justice League of America می باشد.

02. غیر از توانایی صحبت با موجودات آبزی، آکوآمن قابلیت هایی همچون، نفوذناپذیری، قدرت بدنی، سرعت زیاد و انعطاف پذیری بالا را دارا می باشد.

03. آکوآمن اگر زیاد از آب دور بماند قدرت هایش را از دست می دهد، در کامیک ها بیان شده است که او حداقل یکبار در هر ساعت باید آب را لمس کند.

04. بتمن برای او لباسی طراحی کرد که او را برای مدتی بسیار طولانی بیرون از آب نگه می دارد، بنابراین او در خشکی هم نامیرا شد.

05. اینکه آکوآمن با موجودات دریا صحبت می کند صحت ندارد زیرا مغز اکثریت موجودات دریا قابلیت فهم و ادراک را ندارد (دلفین ها، هشت پاها که کلاً DNA اشان مال زمین نیست، نهنگ ها و نهنگ قاتل را میدانم که دارای ادراک زیادی هستند.) بنابراین آکوآمن با آنها تله پاتی می کند.

06. همسرش Mera توانایی کنترل آب را دارد، یکی دیگر از قابلیت های او تبدیل هر شی ای به آب است.

07. یکی از پیشینه هایی که برای او نوشته بودند این بود که او فرزند ملکه ی آتلانتیس و یک جادوگر بوده است که در دریا رها می شود و ملکه دلفین ها او را پیدا و بزرگ می کند.

08. اولین نقشی که در دنیای کامیک ها به Jason Momoa داده شده بود Drex در Guardians of the Galaxy بوده است که او این نقش را نپذیرفت.

09. جالب است که آکوآمن به قانون No Kill علاقه ای ندارد.

10. آکوامن در دنیای باب اسفنجی هم نقش آفرینی کرده است.

11. آکوآمن یک دستش را از دست می دهد و جای آن یک چنگک قرار می دهد.

12. “آکوآمن” و “مرا” یک پسر داشتند به نام آرتور جونیور که توسط Black Manta کشته شده است.

13. از همینجا بود که مِرا آکوآمن را بخاطر سهل انگاریش در نگهداری از کودک سرزنش کرد و او را برای مدتی ترک کرد.

14. آکوآمن به بازی های کارتی علاقه زیادی دارد.

15. سلاح معروف آکوآمن یعنی ترایدنت قدرت های زیادی دارد، می تواند آب را کنترل کند و آن را به صورت انرژی برای ضربه زدن به کار گیرد.

16. در یکی از نسخه های آلترناتیو دنیای آکوآمن او در یکی از نبردهایش در آتلانتیس ترایدنت خدای دریا پوزوئیدون را بدست می آورد که از ترایدنت خودش بزرگ تر است.

معرفی شخصیت Aquaman

17. آکوآمن یکبار به صورت مرگ مشت زده است.

18. آکوآمن توانسته با ترایدنتش به Darkseid ضربه بزند. (اگر دارکساید را بشناسید می دانید که این امر تقریباً نا ممکن است) البته در مقابل جاخالی های بتمن در برابر اشعه گامای او یک برتری به حساب می آید.

19. برادر آکوآمن یعنی Ocean Master یکبار کنترل ارتش هفت دریا را بر عهده می گیرد و کارهای زیادی با آنها انجام می دهد. (کارهای شیطانی)

20. آکوآمن در 70 سال بارها از تخت سلطنت به زیر کشیده شده یا تبعید شده است، در واقع بیشتر خلع قدرت شده است تا اینکه شاه هفت دریا باشد.

21. اولین حضور سینمایی او در انیمیشن Superman/Aquaman Hour of Adventure بود.

22. آکوآمن توانایی بلند کردن 100 تن وزن را دارد.

23. همانطور که در زیر آب قدرت هایی زیادی دارد بیرون از آب هم می تواند همان کارهای زیر آب را انجام دهد.

24. 70 درصد زمین را آب تشکیل داده است، بنابراین آکوآمن بر 70 درصد زمین حکمرانی می کند.

25. ارتش آتلانتیسی آکوآمن رقیب بزرگی برای سلحشورهای آمازونی Wonder Woman هستند.

26. او هنرهای رزمی مخصوص خودش را دارد.

27. آکوآمن برنامه ای ساخته بود که دوباره مردم آتلانیس با انسان ها رابطه برقرار کنند، این برنامه توسط Black Manta از بین رفت.

28. آکوآمن افرادی که غیر قانونی به شکار آبزیان و یا حیوانات می پردازند، بسیار سخت گیر است و ممکن است آنها را بکشد.

29. پوست او قادر به تحمل فشار زیاد آب در اعماق است همین امر او را ضد گلوله کرده است.

30. آکوآمن ذره ای دارد که در سیاره آپوکالیپس (سیاره تحت دارکساید) ساخته شده است.

31. تنها دلیل تنفر Black Manta از آکوآمن این است که زمانی که او توسط دزدان دریایی اسیر بود، آکوآمن او را نجات نداد.

32. در شماره های اولیه Aquaman، مِرا یک قاتل (Assassin) بود که فرستاده شده بود تا آکوآمن را فریب دهد و به قتل برساند.

معرفی شخصیت Aquaman

 10 نسخه آلترناتیو از Aquaman (معرفی شخصیت Aquaman)

01. آکوآمن در قرن 853

در این نسخه DC از خودش پرسید جهان زمانی که ما نسخه شماره 1 میلیون خود را منتشر می کنیم چگونه است؟ نتیجه شد، DC One Million کامیک بوک. در این نسخه کاراکترهای DC تغییرات زیادی به خود می بینند اما آکوآمن بیشترین تغییر را دارد زیرا چهره اش بیشتر شبیه آبزیان است تا انسانها.

معرفی شخصیت Aquaman

02. Aquaduck (Earth-C-Minus)

در این نسخه آکوآمن معروف شبیه اردک است که در زیر آبها به فرمانروایی دریاها مشغول است. چهره اش واقعاً مسخره است!

معرفی شخصیت Aquaman

03. شاه آرتور از آتلانتیس (Kingdom Come)

در این نسخه که قبلاً آن را در مقاله مربوط به The Flash آماده کرده بودم، آکوآمن در نقش شاه آرتور است و نام آرتور کیوری نام زمینی اوست. این نسخه از DC یکی از خطرناک ترین دنیایا ها را به تصویر می کشد.

معرفی شخصیت Aquaman

04. Aquadus (Tangent Comics)

در این نسخه از داستان های Aquaman او در نقش دکتر آکوآداس است، که می خواهد دنیا را به نابودی بکشاند، وقایع این کامیک در Earth-9 اتفاق می افتد. البته این کامیک ها را شرکت Tangent نوشته است.

معرفی شخصیت Aquaman

05.Aquawoman

در این نسخه که در دنیای Earth-11 داستانهایش جریان دارد، تمام ابر قهرمانانمان در جنس محالف قرار دارند. مثلاً سوپرزن، زن خفاشی و مرد شگفت انگیز را داریم.

معرفی شخصیت Aquaman

06. Sea King (Earth-3)

این کامیک بوک که یکی از جذاب ترین داستان ها را دارد، آکوامن به شرارت در دریاها می پردازد. تمام قهرمانانی که می شناسید اصلاً آدم های خوبی نیستند. در این نسخه همه چیز کاملاً بر عکس است. افرادی همچون Joker و لکس لوتر در نقش قهرمانان زمین قرار دارند.

معرفی شخصیت Aquaman

07. Mariner

در کمیک بوک های Amalgam شخصیت آکوآمن با Namor the Submariner ترکیب شده و شخصیت Mariner را بوجود می آورند.

معرفی شخصیت Aquaman

08. Stan Lee’s Aquaman

بله درست حدس زدید استن لی افسانه ای هم نسخه از قهرمانان DC مخصوص خودش را داشت. آکوآمن او نامش Hydro-Man است.

معرفی شخصیت Aquaman

09. Golden Age Aquaman

در این نسخه که مربوط به دوران طلایی کامیک های DC است، آکوآمن فرزند یک پرفسور است که به او آموزش می دهد که چگونه درون دریا نفس بکشد، با آبزیان حرف بزند و غیره.

معرفی شخصیت Aquaman

10. Flashpoint

در این نسخه آکوآمن نیاموخته که انسان ها را دوست داشته باشد، بلکه برعکس او را از پدرش می ربایند و نام او اورین است، می آموزد که باید دنیای بالا (یعنی زمین) را فتح کند. در این نسخه آمازونی ها به رهبری دایانا به نبرد با او می روند.

معرفی شخصیت Aquaman

امیدوارم از مطلب ” معرفی شخصیت Aquaman ” لذت برده باشید…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

آخرین بررسی‌های اختصاصی

عناوین مهم آینده

مقالات اختصاصی

بهترین‌ها

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات