بررسی سریال House of the Dragon تا قسمت ششم «اسپین آفِ جدید سریال تاج و تخت»

«خاندان اژدها» (House of the Dragon) سریال جدید فانتزی-درام HBO است که توسط «جرج آر آر مارتین» و «رایان جی کوندال» ساخته شده است. این سریال براساسِ رمانِ آتش و خونِ مارتین تهیه شده و داستانِ خاندان تارگریِن دویست سال قبل از وقایعِ آغازینِ «سریال بازی تاج و تخت» را روایت می‌کند. سرآغازِ پایان خاندان تارگرین، وقایع منتهی به جنگ داخلی آنها معروف به «رقص اژدها» و خود جنگ اصلی از وقایعی است که در این سریال آنها را تجربه خواهید کرد. در این مطلب قصد داریم به صورت قسمتی سریال را مورد بررسی قرار دهیم، دوشنبه شب یا سه شنبه شب هر هفته این مطلب به طور مکرر تا اتمام فصل اول به روز خواهد شد. دقت کنید این مطلب حاووی اسپویل کامل تمام اتفاقات فصل اول سریال خواهد بود! در مورد هرآنچه در فصل اول در جریان است صحبت خواهیم کرد، پس بعد از دیدن هر قسمت به خواندن مطلب همان قسمت بپردازید تا سریال برایتان لو نرود.

بررسی قسمتی دیگر: بررسی سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power  (تا قسمت پنجم)

معرفی بازیگران و شخصیت های سریال House of the Dragon (جدید)

بهترین سریال های سال 2022

مورد انتظارترین سریال های سال 2022

 سریال House of the Dragon
کاور رسمی

در اکتبر 2019 سفارش ساخت سریال دریافت شد و انتخاب بازیگران در جولای 2020 و تصویربرداری اصلی در آوریل 2021 در بریتانیا آغاز شد. پخش فصل اول سریال از تاریخ 21 آگوست 2022 (۳۰ مرداد ۱۴۰۱) توسط شبکه HBO آغاز شده است. این فصل شامل ده قسمت می‌‌باشد و به صورت هفتگی منتشر خواهد شد.

معرفی عوامل سازنده سریال خاندان اژدها

کمی در مورد جرج آر آر مارتین: جورج ریموند ریچارد مارتین (متولد 20 سپتامبر 1948)، رمان نویس، فیلمنامه نویس و نویسنده داستان کوتاه آمریکایی است. او نویسنده مجموعه‌ای از رمان‌های فانتزی حماسی  با نام A Song of Ice and Fire است که در سریال برنده جایزه امی Game of Thrones اقتباس شده‌اند. او در سال 2011 در فهرست صد شخص از تأثیرگذارترین افراد جهان در مجله تایم قرار گرفت. او جزو تهیه کنندگان، نویسندگان و سازندگان اصلی سریال خاندان اژدها محسوب می‌‌شود و امید زیادی دارد تا بتواند ضعف‌های فصل‌های آخر سریال تاج و تخت را با این سریال جبران کند.

 رایان جی کوندال: او به عنوان شورانر با مارتین همکاری می‌کند. در پرونده رایان آثار زیادی دیده نمی‌شود. فیلم‌های هرکول محصول 2014 و رمپیچ محصول 2018 از مهمترین فیلم‌های پرونده هنری او محسوب می‌شود. امید است که او بتواند با موفقیت در این سریال خاطرات فصل‌های نخست سریال بازی تاج و تخت را برای طرفداران این سریال زنده کند.

میگل ساپوچنیک نیز یکی دیگر از کارگردانان و سازنده‌های این سریال محسوب می‌شود. او کارگردانیِ شش قسمت از بازی تاج و تخت از جمله اپیزود «نبرد حرامزاده‌ها» را در پرونده خود دارد. او در سال ۲۰۱۹ برای کارگردانی قسمت «شب طولانی» نامزد دریافت جایزه امی شد و برنده جایزه امی بهترین سریال درام به عنوان تهیه کننده اجرایی برای فصل آخر شد. رامین جوادی، آهنگساز خوش‌نام سریال‌های Game of Thrones و Westworld نیز آهنگساز اصلی این سریال خواهد بود که می‌تواند خبر بسیار خوبی برای طرفداران او و سری Got باشد.

این بررسی به صورت گروهی برای شما تهیه خواهد شد… برخی قسمت‌‌ها توسط یک نفر و یک دیدگاه و برخی قسمت‌ها توسط دو یا بیشتر از اعضای تحریریه برایتان آماده خواهد شد.

این مطلب فقط شامل بررسی اتفاقات سریال می‌باشد (به دلیل جلوگیری از اسپویل قسمت‌های آینده)

…ادامه این بررسی شامل اسپویل داستانی می‌باشد…

بررسی سریال House of the Dragon قسمت اول

بررسی سریال خاندان اژدها قسمت اول
(امین علیرضائی)

از همان دقایقِ ابتداییِ سریال، مسائل آشنای زیادی وجود دارد که نظرتان را به خود جلب خواهد کرد. مخصوصا آهنگ‌های رامین جوادی که هنوز همان حس سریال اصلی را در وجودتان زنده می‌کند، آهنگ‌ها ریتم سابق را دارند و به گوشتان کاملا آشنا به نظر می‌رسند که نکته مثبتی برای سریال محسوب می‌شود. اژدها نیز مانند فصل‌های آخر GOT بخشی جدای ناپذیر از سریال محسوب می‌شود، طراحی آنها عالی و متفاوت است و آنها شکوه ویژه‌ای به سریال بخشیده‌اند. نکته دیگر اینکه بازی تاج و تخت از همان دقایق ابتدایی در جریانِ داستان دیده می‌شود. درگیری بر سر تصاحب تاج و تخت یکی از اصلی‌ترین موضوعات گیم آف ترون بود و در اینجا نیز موضوع اصلی سریال انتخاب جانشین ویسریس تارگرین و مشکلات پیرامون آن محسوب می‌شود. تصویربرداری، طراحی صحنه، لباس و در کل کیفیت کلی سریال در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد.

بررسی سریال House of the Dragon
مهمترین شخصیت‌های سریال در قسمت اول: به ترتیب از سمت چپ دیمون تارگرین، رینیرا تارگرین، کورلیز ولاریون و اتو هایتاور هستند.

با تمام تشابهات و خوبی‌ها، تفاوت‌های زیادی نیز وجود دارد. انگار با یک سریال کاملا متفاوت رو به رو هستیم. چیزی که در سریال کمبودش حس می‌شود، شخصیت‌های دوست داشتنی‌ یا نفرت انگیزی است که از سریال قبلی به یاد داریم، تریون، دنریس، تایوان لنستر، جان اسنو، سرسی، ند استارک و بسیاری از شخصیت‌های دیگر که از شمار خارج هستند، اما بهتر است آنها را فراموش کنیم و به شخصیت‌های جدید فرصت بدهیم تا بتوانیم بهتر با آنها ارتباط برقرار کنیم. قسمت‌ ابتدایی سریال بیشتر در جهت ساخت شخصیت‌های کلیدی و شناساندن آنها به مخاطب و ایجاد داستان اولیه عمل کرده است. تا اینجای کار مهمترین شخصیت‌های سریال رینیرا تارگرین، دیمون تارگرین، اتو هایتاور و کورلیز ولاریون هستند. (ویسریس به نظر می‌رسد به زودی از سریال خواهد رفت!)

چیز دیگری که در قسمت اول کمی ناامید کننده به نظر می‌رسد، شکل روایتی سریال است که انگار در یک دنیای کوچک گیر افتاده است. روایت داستانیِ همه جانبه‌ی Got در اینجا دیده نمی‌شود. روایتی که از شخصیتی به شخصیت دیگر، از منطقه‌ی جغرافیایی به منطقه دیگر، از خاندانی به خاندان دیگر جهش می‌کرد و نه فقط یک داستان بلکه یک جهان فانتزی را به شکل باشکوه، متنوع و جذاب بوجود آورده بود. با این حال هنوز برای قضاوت کردن در این مورد بسیار زود است و باید منتظر قسمت‌های بعدی سریال بمانیم.

بررسی سریال House of the Dragon
ویسریس تارگرین بسیار ضعیف به نظر می‌رسد و سلطنت او دوامی نخواهد داشت!

این قسمت موضوع کلی سریال را به بیننده نشان می‌دهد. پادشاه ویسریس تارگرین که پادشاه آرام و صلح طلبی به نظر می‌رسد، به دنبال یک وارث پسر است و به امید اینکه همسر باردارش قرار است یک پسر به دنیا بیاورد بسیار خوشبین است و یک مسابقه سلطنتی به همین خاطر به راه می‌اندازد! اما از بد روزگار در موقع زایمان، او پسر و همسرش را از دست می‌دهد و جشن او به عزا تبدیل می‌شود. البته به نوعی او خودش همسرش را به شکل جنون آمیز و وحشیانه‌ای به کام مرگ می‌فرستد. جنون اینکه حتما یک وارث پسر باید نام او را به عنوان پادشاه یدک بکشد کاری می‌کند که او همسرش را از دست بدهد و پسرش نیز تنها چند ثانیه می‌تواند در این دنیا نفس بکشد. حال بعد از مرگ ملکه اعضای شورا و دست پادشاه اتو هایتاور (که مخالف سرسخت دیمون تارگرین برادر ویسریس است) به پادشاه گوشزد می‌کند که بهتر است برای جلوگیری از تفرقه و به وجود آمدن جنگ داخلی زودتر یک وارث برای تاج و تخت انتخاب کند.

برای جانشینی ویسریس سه گزینه مطرح است. اولی رینیرا تارگرین دختر بزرگ ویسریس است که سوار بر اژدهای طلایی یعنی سایراکسِ آرام و باشکوه در ابتدای سریال با او ملاقات می‌کنیم. او جام‌های نوشیدنی اعضای شورا را پر می‌کند و کسی به او به عنوان وارث واقعی تاج و تخت اهمیتی نمی‌دهد، اما به نظر می‌رسد که سال‌ها حضورِ مکرر او به عنوان جام‌دار هوش سیاسی او را به شدت افزایش داده است. دومی دیمون تارگرین برادر کوچک ویسریس است، او جنگجویی کم‌نظیر و قدرت طلبی خون‌خوار است. دیمون ریاست گارد شهری را در اختیار دارد و در این منصب به شکل جنون آمیز و خشونت‌باری با جنایتکاران شهر مقابله می‌کند. او تشنه قدرت است و خود را جانشین حقیقی تاج و تخت می‌داند. او صاحب اژدهای قرمز رنگ و خشن کاراکسس است، به نوعی شخصیت اژدها و اژدهاسوار به هم می‌آیند! آخری نیز رینیس ولاریون (همسر کورلیز ولاریون) نوه‌ی پسریِ جحاریس تارگرین است که قبلا به عنوان ملکه توسط شورا برگزیده نشد ولی به نظر می‌رسد با توجه به عکس العمل‌هایش نسبت به اتفاقات (و تمرکز دوربین روی او)، او در وجودش خود را ملکه‌ی بر حق وستروس می‌داند.

بررسی سریال House of the Dragon

خون دست ویسریس زمانی که روی سریر نشسته بود نیز نکته مهمی است، به نظر می‌رسد یک تله سمی از طرف دیمون تارگرین باشد (زمانی که دیمون روی این سریر نشسته بود) که می‌خواهد برادرش را با سمی خاص بکشد تا به تاج و تخت برسد! اما این تنها یک حدس است، اما بعید است که چیز مهمی نباشد چراکه نوع عکس العمل دوربین به خون روی دست کاملا نشان از اهمیت این صحنه دارد… (عکس بالا)

پادشاه در انتهای قسمت اول تصمیم می‌گیرد که دخترش رینیرا تارگرین را به عنوان وارث خود برگزیند و تمام خاندان‌های هفت اقلیم و بزرگان دربار (البته به جز دیمون تارگرین که با کاراکسس از آنجا دور می‌شود) به او سوگند وفاداری می‌خورند. اما وستروس دنیای بازی‌های سیاسی، دسیسه‌ها، دروغ‌‌ها و حیله‌گری‌هاست! بازی تازه شروع شده و مسلما اتفاقات بسیار زیادی در ادامه داستان رخ خواهد داد. فقط باید امیدوار باشیم که قبل از اینکه سریال شروع به قلع و قمع شخصیت‌های مختلف بکند (مانند تمام سریال‌های مشابه که الگویشان GOT است)، داستانش و دنیایش را بدون عجله (برخلاف فصل‌های آخر Got) به شکل زیبایی بسازد و بینندگان را برای اتفاقات بزرگ، غافلگیرکننده و حماسیِ آینده به خوبی آماده کند.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت دوم

بررسی سریال خاندان اژدها قسمت دوم
(وحید یعقوبی)

سریال “خاندان اژدها” به وضوح قصد دارد که رویکردی متفاوت نسبت به نسخه اورجینال خودش داشته باشد. اگرچه شباهت‌های میان این دو انکارنشدنی است، اما مسلماً داستان این سریال با سرعت و هیجان بیشتری (حداقل نسبت به فصل اول سریال اصلی) پیش می‌رود و این مسئله در همین اپیزودهای آغازین سریال نیز مشخص است. در این سریال نیز بازیِ قدرت محوریت اصلی داستان بوده و همه‌چیز و همه‌کس در دل آن، زیر سایه این مهم قرار می‌گیرد. اپیزود دوم با صحنه‌ای آغاز می‌شود که نشان از نبردی زود هنگام و مرگبار را می‌دهد. هرچند به نظر نبرد بزرگی نبوده و بیشتر جنبه‌های سیاسی آن مورد توجه خواهد بود. البته اینها در صورتی که دیمون تارگرین پیشنهاد لرد کورلیس (در آخر این قسمت) برای یورش به استپ استونز را بپذیرد که به احتمال زیاد نیز خواهد پذیرفت.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت دوم

 در این قسمت دیدیم که ویسریس نه تنها پادشاهی قدرتمند و جسور نبوده، بلکه از هوش مملکت‌داریِ بالایی نیز برای حکمرانی به هفت اقلیم برخوردار نمی‌باشد. او براحتی سلطنت متزلزلش را با رد پیشنهاد لرد کورلیس به خطر می‌اندازد و دختر زیباروی وزیر‌اعظم الیسنت را به همسری انتخاب می‌کند. انتخابی که به نظر می‌رسد نقشه پشت پرده اتو هایتاور است و کاملا برخلاف خواسته الیسنت بوده، این را می‌توان از زخم‌هایی که بر روی دستانش از روی استرس وارد می‌کند متوجه شد. مسئله‌ای که عصبانیت شاهدخت رینیرا را که پس از صحبت با پدرش تاحدوی پیشنهاد لرد کورلیس برای ازدواج دخترش با پادشاه را هضم کرده بود، برافروخت. برای رینیرا بسیار سخت خواهد بود که بهترین دوستش را بعنوان نامادری (ملکه) و یحتمل مادر وارث جدید پادشاهی تصور کند، این مسئله می‌تواند شکافی عمیق و غیرقابل ترمیم بر دوستی آنها وارد کند.

این قسمت به نوعی آزمون بزرگی برای ویسریس تارگرین بود و او نشان داد که سیاست مدار ضعیفی است و او یک چهره زیبا را به یک موقعیت سیاسی مستحکم ترجیح می‌دهد! زخم‌های دستش را هم فراموش نکنید که بعد از قسمت‌ اول عمیق‌تر شده و تا حدودی غیرقابل درمان شده‌اند. ویسریس تارگرین یک اشتباه بزرگ می‌کند و همین اشتباهات است که مسیرهای اصلی داستان‌های مارتین را شکل می‌دهند. اگر سرِ ند استارک در فصل اول گیم‌آف‌ترون قطع نمی‌شد آن اتفاقات و داستان‌ها شکل نمی‌گرفت و اگر تایوان لنستر به آن شکل مفتضحانه به قتل نمی‌رسید اتفاقات و به قدرت رسیدن گنجشک اعظم و خار شدن خاندان لنیستر را نمی‌دیدیم. پس این اشتباه نیز شروعی بر داستان‌ها، اتفاقات و دودستگی‌های بعدی در سریال House of the Dragon است که باعث شکل گیری داستان اصلی سریال خواهد شد.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت دوم

در این قسمت دیدیم که دیمون برخلاف آنچه تصور می‌شد صرفاً برادر یاغی و جاه‌طلب پادشاه نمی‌باشد. زیرا اگرچه او خودش را وارث بر حق تاج و تخت می‌داند، اما دارای اصول و قوانینی‌ست که نمی‌خواهد قدرت تارگرین‌ها را زیرسوال ببرد. اما او می‌داند که شیوه‌ی حکمرانی برادرش دیر یا زود مشکل‌ساز خواهد شد و این می‌تواند برای کل خاندانشان خطرناک باشد. همانطور که میدانیم بخش عظیمی از داستان این مجموعه را توطئه و خیانت تشکیل می‌دهد و این موضوع در همین دو قسمت ابتدایی سریال به وضوح مشخص می‌باشد. درواقع همین توطئه‌ها و خیانت برای رسیدن به قدرت بزرگترین نقطه قوت و عامل اصلی جذابیت داستان این مجموعه می‌باشد. چیزی که با حضور “جورج آر.آر.مارتین” در راس هرم سازندگان سریال تاحدود زیادی تضمین شده می‌باشد. حال باید دید که دیگر عوامل سازنده سریال می‌توانند در خلق صحنه‌های بیادماندنی و ماندگار (همچون نبردهای جذاب و تماشایی که در سریال Game of Thrones بارها شاهد آن بودیم) به کمکِ مارتین بیایند یا خیر؟ سریال هنوز در حال محک زدن شخصیت‌هایش می‌باشد و برای قضاوت درباره آنها و همینطور داستان سریال بسیار زود است. آنچه تاکنون برایمان مسلم شده اینست که با سریالی خوش‌ساخت و باکیفیت از هر نظر روبرو هستیم که می‌تواند به یکی از پرطرفدارترین و بهترین سریال‌های تلویزیونی در دهه‌ی اخیر تبدیل شود.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت سوم

بررسی سریال خاندان اژدها قسمت سوم
(امین علیرضائی)

بررسی سریال House of the Dragon قسمت سوم

قبل از اینکه در مورد قسمت سوم صحبت کنیم بهتر است کمی در مورد تیتراژ آغازین سریال که در قسمت دوم رونمایی شد حرف بزنیم. این تیتراژ خط خونی و شجره‌نامه خاندان تارگرین از ابتدا تاکنون را به تصویر می‌کشد و به خاطر اینکه همان آهنگ دوست داشتنیِ رامین جوادی از سریال تاج و تخت را داراست، بسیار دلنشین و به یادماندنی‌ است و خاطرات زیادی را برایمان زنده کرده است. خط خونی‌ای که از اِگانِ فاتح (اولین پادشاه هفت اقلیم) آغاز و تا ویسریس تارگرین و برادر و فرزندانش ادامه پیدا می‌کند. تیتراژ جزئیات بسیار زیادی دارد و نشان دهنده این است که سازندگان تا چه حد روی داستان این دنیا تسلط کامل دارند.

این قسمت با آتش و خون آغاز و به پایان می‌رسد! مردی ماسک به صورت (دراهار) را می‌بینید که به شکل وحشتیانه‌ای در حال شکنجه سربازی است. با ورود کاراکسس و سوارش دیمون تارگرین همه چیز هیجان انگیز و جذاب ادامه پیدا می‌کند. اژدهایان سریال House of the Dragon از همین قسمت‌های ابتدایی شکوه و هیجان مضاعفی به سریال تزریق کرده‌اند. آتشِ مهار نشدنیِ کاراکسس دشمنان را در هم می‌شکند و جزئیات تصویری زیبایی که در سریال بوجود می‌آورد… آتشی که تنور هیجان سریال را تاکنون گرم نگهداشته است.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت سوم

قسمت سوم آغازگر بسیاری از درگیری‌های درون خانوادگی تارگرین‌هاست، ثمره ازدواج ویسریس و الیسنت یک پسر به نام اگان است. حال که ویسریس یک فرزند پسر دارد همه از او انتظار دارند که تنها پسرش را به عنوان وارث خود برگزیند. هرچند او در ظاهر مخالف این موضوع است، اما همین می‌تواند آغازگر درگیری‌های بیشتر برسر تاج و تخت باشد. سریال بدون عجله در این زمینه پیش می‌رود و شخصیت‌های بیشتری از خاندان‌های گوناگون را به بینندگان معرفی می‌کند. در این قسمت درگیر‌ی‌های درونی ویسریس و رینیرا را می‌بینیم. رینیرا بعد از اینکه پدرش با بهترین دوستش ازدواج کرد شکاف عمیقی بین خود و تنها افراد زندگی‌اش می‌بیند و حالا با رسیدن به ۱۷ سالگی باید تصمیم بگیرد به کدام یک از خواستگاران خود جواب مثبت بدهد. ویسریس فشار زیادی به رینیرا می‌آورد تا به یکی از خواستگارهایش مخصوصا جیسون لنیستر پاسخ مثبت بدهد و همین فاصله بین آنها را بیش از پیش کرده است. در سکانس‌هایی فروپاشی ذهنی ویسریس را می‌بینیم که به سختی روی اعمالش کنترل دارد.

ملاقات با برادران دوقلوی لنیستر در این قسمت بسیار برایتان جذاب خواهد بود. همان غرور و حیله‌گری‌ آشنا را در حرف‌های جیسون لنیستر خواهید دید، غرور و سیاستی که از تایوان لنیستر به یاد داریم. او خیلی خوب می‌داند که نزدیک شدن به رینیرا و ازدواج با او می‌تواند خاندان لنیستر را بیش از پیش به تاج و تخت نزدیک کند. اما طبق چیزی که می‌دانید و مخالف‌هایی که از رینیرا می‌بینیم، به نظر نمی‌رسد این ازدواج به ثمر برسد. رینیرا اسب سرکشی است که به راحتی رام نمی‌شود و مانند پرنده‌ای در بند به دنبال راه فراری برای رسیدن به آزادی است.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت سوم
دیمن تارگرین می‌تواند زودتر از آنچه انتظار داشتیم به شخصیت محبوب بعدی‌مان بدل شود…

اما مهمترین دلیلی که شما را عاشق این قسمت می‌کند، نبرد غافلگیرکننده پایانی سریال است که پرجزئیات و بسیار هیجان انگیز و باشکوه ساخته شده است و شما را یاد نبردهای عظیم Got می‌اندازد. دیمون تارگرین در طول چندین ماه درگیریِ فرسایشی در جزایر استپ استون هربار شکست خورده است، اما بعد از خواندن نامه برادرش (پادشاه ویسریس) که به شکل دلسوزانه‌ای از ارسال کشتی و نیروی کمکی آن هم بعد از این همه مدت سخن به عمل آورده، عصبانی شده و با یک نقشه غافلگیرکننده به دل دشمن می‌زند. همین موضوع باعث می‌شود تری‌آرچی‌ها (Triarchy) (اتحاد بین شهرهای آزاد) که مدت‌ها با تاکتیک عقب نشینی و ضدحمله جنگ را به نفع خود ادامه داده‌ بودند، به طَمَع کشتن دیمون از سوراخ‌های خود خارج ‌شوند. دیمون زخمی شده و به محاصره گروه عظیمی از دشمنان در می‌آید اما در یک سکانس غافلگیرکننده با حمله به موقع نیروهای ولاریون و افراد تحت حمایت دیمون بعلاوه اژدهایان باشکوه‌شان جنگ به نفع آنها به پایان می‌رسد. دیمون تارگرین غرور عجیبی دارد و بازی مت اسمیت این شخصیت را به شدت قدرتمند و متفاوت کرده است، او می‌تواند زودتر از آنچه انتظار داشتیم به شخصیت محبوب بعدی‌مان بدل شود! تاکنون سریال خاندان اژدها از هر نظر مخصوصا بازیگری، آهنگ، فیلم‌برداری، جلوه‌های ویژه و مخصوصا طراحی صحنه نمره قبولی را گرفته است، مشتاقانه منتظر دیدن ادامه این داستان قدرتمند و هیجان انگیز هستیم…

بررسی سریال House of the Dragon قسمت چهارم

بررسی سریال خاندان اژدها قسمت چهارم
(وحید یعقوبی)

بررسی سریال خاندان اژدها قسمت چهارم

قسمت چهارم سریال “House of the Dragon” با سفر پرنسس رینیرا برای پیدا کردن همسری شایسته و درخورِ جایگاهش آغاز می‌شود و می‌بینیم که گزینه‌های موجود خیلی زود مایه دلسردی شاهدخت می‌شوند. او به پایتخت بازمی‌گردد و درست همزمان با ورودش دیمن نیز پس از سال‌ها سوار بر اژدهایش به قصر می‌آید. دیمن نزد پادشاه می‌رود و تاجی را که پس از شکست حکومت مثلوث و بعنوان “پادشاه تنگ دریا” به او داده‌اند را به او می‌دهد و ویسریس را پادشاه راستین و حقیقی می‌خواند. مسلماً دیمن قصد ندارد به همین راحتی پیروزی بزرگی که سالها برایش زحمت کشیده را به ویسریس تقدیم کند. اما این اقدامش ویسریس ساده‌لوح را خوشحال نموده و او با آغوشی باز از دیمن استقبال می‌کند.

شورای کوچک مذاکراتی که لرد کورلیس و دریا‌سالار براووس برای ازدواج فرزندانشان کرده‌اند را پیوندی می‌دانند که باعث اتحاد خاندان ولاریون با شهرهای آزاد شده و می‌تواند برای سلطنت تاگرین‌ها خطرساز باشد. در نتیجه آنها برنامه‌ریزی یک ازدواج برای ایجاد اتحادی منسجم با ولاریون‌ها را راه‌حل مقابله با این پیوند می‌بینند. دیمن به شکلی مخفیانه پرنسس رینیرا را از قصر خارج کرده و با لباس مبدل در خیابان‌های پایتخت به گشت و گذار می‌برد. دیمن برادرزاده‌ی جوان و بی‌تجربه‌اش را اغفال نموده و او را که نوشیدنی‌های زیاد هوشیاری‌اش را گرفته به سمت عیش‌خانه می‌برد. اینطور بنظر می‌رسد که او قصد تعرض به پرنسس را دارد، اما در نیمه‌ی راه پشیمان شده و او را ترک می‌کند. در ادامه مشخص نمی‌شود که این پشیمانی واقعی بوده یا اینکه جزوی از نقشه‌ی دیمن بوده است. اما آنچه مسلم است اینست که دیمن جنگجویی باهوش و شجاع بوده که نقشه‌هایش نیز در حین هوشمندی بسیار ساده و سرراست می‌باشند‌. زیرا طولی نمی‌کشد که او در حین مستی نیت اصلی‌اش از بازگشت به پایتخت را برای ویسریس افشا می‌کند. دیمن به قصد ازدواج با پرنسس رینیرا بازگشته و طبق گفته‌ی خودش می‌خواهد با این ازدواج خاندان اژدهایان را به شکوه درخورش بازگردانند. اگرچه دیمن خواسته یا ناخواسته رینیرا را به سمت آنچه احتمالاً مدت‌ها منتظرش بوده سوق می‌دهد.

پرنسس رینیرا پس از بازگشت به قصر شب را به همراه سر کریستین سپری می‌کند و نشان می‌دهد که چرا هیچ مردی نمی‌توانست نظر شاهدخت را به خودش جلب کند. جاسوس‌های وزیراعظم که رینیرا و دیمن را در عیش‌خانه رویت کرده بودند، او را مطلع می‌سازند و وزیراعظم نیز این خبر را برای پادشاه می‌برد. کاملاً مشخص بوده که وزیراعظم سعی دارد به هر طریقی که شده رینیرا را از پایتخت دور کرده و زمینه را برای ولیعهدی نوه‌اش فراهم سازد. از طرفی ملکه الیسنت که با ازدواجی مسلحتی تنها به وسیله‌ای برای به دنیا آوردن وارثان پادشاه تبدیل شده به شدت احساس تنهایی می‌کند. او سعی دارد رابطه‌اش با شاهدخت را دوباره به صمیمیت قبل بازگرداند و از این روی وقتی صحبت‌های پدرش و پادشاه را می‌شنود به سرعت به رینیرا هشدار می‌دهد. هرچند رینیرا همه‌چیز را انکار می‌کند و حتی به خاطرات مادرش نیز قسم می‌خورد که دیمن به او دست نزده و گویی او یک شبه دگرگون شده است! این تغییرات یکدفعه‌ای رینیرا بسیار غافلگیرکننده و بی‌مقدمه بوده و کمی گیج‌کننده می‌باشد.

بررسی سریال خاندان اژدها قسمت چهارم

در ادامه رینیرا از فرصت استفاده کرده و دستور ویسریس برای ازداوجش با سر لینور ولاریون (پسر لرد کورلیس) را به شرط برکناری وزیراعظم می‌پذیرد. البته طرح چنین نقشه‌ی زیرکانه‌ای توسط رینیرا و قبول سریع آن توسط پادشاه ویسریس کمی ساده‌انگارانه و سطحی بنظر می‌رسید. ویسریس بلافاصله وزیراعظم اوتو های‌تاور را از سمتش برکنار می‌کند! شخصی که اگرچه به دنبال منافع شخصی‌اش بوده، اما منافع‌اش هم‌سو با پادشاه بوده و از این جهت نمی‌توانست به او خیانت کند. البته بی‌عقلی ویسریس در صحنه‌ی آخر محرز می‌شود، جایی که با فرستادن دارو سعی دارد از باردار شدن رینیرا جلوگیری کند. این ثابت می‌کند که او گفته‌های دخترش (مبنی بر اینکه دیمن به او تعرضی نکرده است) را باور نکرده، اما با اینحال بنا به گفته‌های دختری که به او اعتماد ندارد، معتمدترین مشاورش را اخراج می‌کند! 

قسمت چهارم سریال “خاندان اژدها” پر از حوادث گوناگون و تماشایی بود و برخی اتفاقات کلیدی داستان در این قسمت آغاز می‌شود. البته باید امیدوار باشیم همانطور که سریال در حال اوج گرفتن بوده و قسمت به قسمت شما را برای دنبال کردن داستانش بیش‌تر مشتاق می‌سازد. در روایت داستان و شخصیت‌پردازی عجولانه عمل نکند و توجیهات مناسبی برای اتفاقاتی که شاهد هستیم داشته باشد.

…خطر اسپویل اتفاقات داستان…

بررسی سریال House of the Dragon قسمت پنجم

بررسی سریال خاندان اژدها قسمت پنجم
(امین علیرضائی)

دیمون در آغاز قسمت پنجم با کشتن همسرش لیدی ریا به نوعی خود را هم برای ازدواج مجدد و هم برای تصاحب رون‌استون آماده می‌کند! او نشان می‌دهد هیچ چیز نمی‌تواند مانع او برای رسیدن به خواسته‌هایش شود. او در قسمت قبلی به رینیرا نزدیک می‌شود تا خود را به تاج و تخت نزدیک‌تر کند. اما ویسریس تصمیمِ دیگری در سر دارد، او با کشتی به همراه دست جدیدش لیونل استرانگ برای ترتیب دادن نامزدی رینیرا و لینور ولاریون، پسر و وارث لرد کورلیس عازم سفر است تا جایگاه رینیرا به عنوان وارث تاج و تخت را مستحکم کند و دست دیمون را از تاج و تخت دور نگهدارد. نکته مهم اینکه بیماری ویسریس وخیم‌تر شده است، بیماری‌ای که رابطه مستقیمی با تخت آهنین دارد. اگر از نظر شما یک زخم کوچک می‌تواند باعث قطع شدن انگشتان یک دست شود، می‌توان پذیرفت که بیماری او فقط به نشستن روی تخت آهنین مربوط است و هیچ توطئه‌ای در کار نیست! اما حتی اگر واقعا توطئه‌ای هم در کار نباشد بهتر است با شک و تردید به داستان نگاه کنیم و منتظر قسمت‌های بعدی بمانیم، چراکه واقعا هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. چیزی که مشخص است ویسریس به زودی از داستان حذف خواهد شد و داستان واقعی و اختلافات سیاسی بر سر جانشینی شکل واقعی به خود می‌گیرند…

در ادامه شخصیت به شخصیت پیش می‌رویم تا ببینیم داستان این قسمت از چه قرار است!

بررسی سریال House of the Dragon قسمت پنجم

رینیرا دیمون را دوست دارد ولی به خاطر دست رد زدن به سینه‌اش از دستش عصبانی‌ست. او با سر کریستون کول همبستری می‌کند تا کمی عصبانیش را کاهش دهد، البته او به کریستون کول نیز علاقه‌ دارد ولی نه اندازه دیمون! صحبت‌های دیمون روی او اثر گذاشته و او متوجه می‌شود که در دنیای سیاست ازدواج تنها یک بازی سیاسی است. پس ازدواج با لینور ولاریون که از قضا به مردی به نام جافری لونموث علاقه‌مند است فقط تشریفاتی محسوب می‌شود و پایه‌های سلطنت او را مستحکم می‌کند.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت پنجم

آلیسنت بعد از صحبت با پدرش (در مورد اینکه بعد از به قدرت رسیدنِ رینیرا، پسرش در خطر جدی است) و البته حرف‌های مشکوک لریس استرانگ (که به نظر می‌رسد یک سیاستمدار مکار هم‌چون لیتل فینگر است) به نوعی تحریک می‌شود تا در مورد صحبت‌های رینیرا بیشتر تحقیق کند. بعد از بررسی و صحبت با کریستون کول او در میابد که رینیرا در مورد پاکدامنی‌اش به آلیسنت دروغ گفته است. این موضوع مسائل بین او و رینیرا را پیچیده‌تر می‌کند. آلیسنت شاید قبل از این به عنوان یک دوست به رینیرا نگاه می‌کرد اما اکنون او را یک دروغ‌گو و رقیب برای پسرش می‌بیند. به نوعی او در حال پخته‌تر شدن است و از پوست دخترِ آرام و حرف شنویی که فقط وارث برای پادشاه به دنیا می‌آورد بیرون آمده است. این را می‌توان در صحنه عروسی بیشتر درک کرد او با لباس سبز و بی‌موقع وارد عروسی می‌شود تا به نوعی اعلام جنگ کند! از های‌تاور نیز غافل نشوید او درست است که از قصر خارج شده ولی مسلما به دخترش راهنمایی‌های لازم را خواهد کرد.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت پنجم

کریستون کول خیال می‌کرد رینیرا عاشقش است اما او متوجه می‌شود که رینیرا او را تنها به عنوان یک عروسک جنسی می‌بیند! به خاطر همین سرخورده از اینکه قسم مقدس شوالیه‌ها را برای هیچ شکسته از رینیرا دوری می‌کند. رینیرا نشان می‌دهد نمی‌خواهد از بازی تاج و تخت پا پس بکشد. دیالوگ‌های رد و بدل شده بین آن دو، شما را یاد صحبت‌های شِی و تریون در بازی تاج و تخت می‌اندازد. عروسی‌های دنیای وستروس بدون مرگ و میر جذابیتی ندارند! در طول عروسی سر کریستون کول با جافری لونموث درگیر می‌شود و او را با مشت‌هایش به قتل می‌رساند. اینکه این قتل چه عواقبی برای او به دنبال دارد فعلا مشخص نیست ولی علت قتل کاملا مشخص است، جافری لونموث با پچ پچ در گوش کریستون کول به او یادآوری می‌کند که از ارتباط او با رینیرا باخبر است! این نمی‌تواند خبر خوبی برای کریستون باشد چراکه نه تنها آبروی او خواهد رفت بلکه ممکن است آبروی رینیرا نیز به خطر بیفتد. به خاطر همین او وارد این درگیری می‌شود و در جلوی چشم همگان جافری لونموث را له می‌کند! جفری‌ها در عروسی‌های سلطنتی عاقبت همیشه تلخی دارند! کریستون کول بعد از این اتفاق می‌خواهد به خاطر آبروریزی پیش آمده خودش را بکشد اما آلیسنت جلوی او را می‌گیرد… به نظر می‌رسد این دو در آینده نقش مهمی در داستان ایفا می‌کنند.

عروسی رینیرا و لینور ولاریون بعد از اتمام هرج و مرجِ بوجود آمده به سرانجام می‌رسد. سوگند مقدس زناشویی جاری می‌شود و آن دو میان خون ریخته شده روی زمین و چشمان گریان لینور ولاریون که به تازگی معشوقه‌ی حقیقی خود را از دست داده به پیوند یکدیگر در‌می‌آیند. در آخر ویسریس به خاطر ضعف و زخم‌های روی بدنش به روی زمین سقوط می‌کند و عروسیِ خونین و عجیب با یک اتفاق تلخ به پایان می‌رسد… به نظر نمی‌رسد این عروسی و پیوند عاقبت خوشی برای خاندان‌های تارگرین و ولاریون به دنبال داشته باشد و این تازه شروع بازی خطرناک و مرگبارِ تاج و تخت است…

بررسی سریال House of the Dragon قسمت ششم

بررسی سریال خاندان اژدها قسمت ششم
(وحید یعقوبی)

بررسی سریال House of the Dragon قسمت ششم

در آغاز قسمت ششم یک جهش ده ساله را در داستان سریال شاهد هستیم و پرنسس رینیرا را می‌بینیم که در حال زایمان سومین پسرش می‌باشد. پسرانی که در ظاهر پدرشان سر لینور بوده، اما پدر حقیقیشان سر هاروین هارنهال (فرمانده نگهبانان شهر) است. به نظر طی این ده سال کینه‌ی آلیسنت از رینیرا قوت بیشتری گرفته و او سعی دارد از قضیه پسران رینیرا به نفع خودش استفاده کند. طی این سالها آلیسنت با صبوری از ویسریس پرستاری کرده و در مقابل توانسته نفوذ بیشتری برروی شوهر سست عنصرش پیدا کند. او از این نفوذ و معدود متحدانش برای به دست گرفتن کنترل اوضاع استفاده کرده و تا حدود زیادی نیز موفقیت‌آمیز عمل کرده است. اختلافات آلیسنت و رینیرا از فرزندانشان گرفته تا تصمیم درباره امور هفت اقلیم در شورای کوچک کشیده می‌شود. (گویی سازندگان سریال بازی تاج و تخت را به خاله‌زنک بازی زن‌ها و لوس بازی فرزندانشان تبدیل کرده‌اند یا حداقل در این قسمت اینگونه شاهد بودیم) رینیرا سعی می‌کند با عذرخواهی و طرح ازدواج پسرش جسریس با دختر آلیسنت هلینا با ایجاد یک حواس‌پرتی برای خودش زمان بخرد که با استقبال ویسریس نیز همراه می‌شود. اما بنظر نمی‌رسد که آلیسنت براحتی این پیوند و بطورکلی هر چیزی که ولیعهد شدن پسرش اگان را به خطر بیاندازد، قبول کند.

اتحاد میان سه‌سالاری و دورن‌ها یک شورش دیگر را در  استپ استونز به راه انداخته است. سر لینور نیز که حضور طولانی مدت در دربار فرسوده‌اش کرده قصد دارد برای جنگ با شورشیان راهی شود. اما رینیرا که اوضاع دربار را مساعد نمی‌بیند، مانع از رفتن او می‌شود. در پایان این قسمت نیز می‌بینیم که رینیرا با رفتن سر هاروین و به منظور خاموش کردن زمزمه‌های رسوایی‌اش تصمیم به ترک پایتخت گرفته و به همراه خانواده‌اش راهی دراگون استون می‌شود.

در طرف دیگر دیمون پس از ازدواج با لینا (دختر لرد کورلیس) صاحب دو فرزند دختر شده (سومی نیز در راه است) و در شهر پنتوس در شمال وستروس اقامت دارد. دیمون که زندگی‌اش برخلاف آنچه تصور می‌کرد سپری شده، اکنون ناامید و محزون حتی به پیشنهاد مضحک حاکم پنتوس نیز قانع می‌باشد. دیگر خبری از آن جاه‌طلبی و غرور در وجنات دیمون دیده نمی‌شود و او خودش را در میان کتاب‌ها و نوشیدنی‌های بی‌مزه غرق کرده است. اما با اتفاقی که در ادامه برای همسرش لینا رخ می‌دهد به احتمال زیاد شاهد بازگشت دوباره دیمون نزد رینیرا خواهیم بود. چیزی که میتواند باعث متحد شدن دیمون و رینیرا علیه آلیسنت شود و تنور سریال را جذاب‌تر از قبل کند.

بررسی سریال House of the Dragon قسمت ششم
لرد لریس از جمله شخصیت‌های جالب و مرموز سریال تا به اینجای کار محسوب می‌شود

پس از بالا گرفتن رسوایی فرزندان رینیرا در دربار و پیچیدن زمزمه‌های آن در بارانداز پادشاه، لرد لایونل دست پادشاه (پدر سر هاروین) نزد ویسریس رفته و استعفای خود را اعلام می‌کند. اما ویسریس که گویی همچنان از نیرنگ‌های وزیراعظم پیشین رنجیده‌خاطر است با استعفای لایونل که به نظرش وفاداری صادقانه‌تری نسبت به او داشته مخالفت می‌کند. لرد لایونل نیز صلاح را در این می‌بیند که برای جلوگیری از بی‌آبرویی بیشتر، پسرش را به عنوان جانشینش به مقر خانوادگی‌شان در هارنهال ببرد. جایی که با نیرنگ و نقشه‌ی دیگر فرزند لایونل یعنی لریس به کام مرگ کشیده می‌شوند. لرد لریس از جمله شخصیت‌های جالب و مرموز سریال تا به اینجای کار محسوب می‌شود که میتواند با نقشه‌هایش داستان را جذاب‌تر سازد و یاد لیتل فینگر در بازی تاج و تخت را برایمان زنده کند. او مسلما یکی از خطرناک شخصیت‌های سریال محسوب می‌شود، کسی که برای بازی‌ تاج و تخت حتی به پدر و برادرش نیز رحم نکرد!

سریال “House of the Dragon” در قسمت ششم با ورود به فازی جدید تمی تاریک‌تر به خود گرفت و با توجه به آنچه در پایان این قسمت شاهد بودیم رفته رفته جناح‌های بازی تاج و تخت (با توجه به اینکه حال و روز ویسریس تعریف چندانی ندارد) در حال شکل گرفتن می‌باشد. البته امیدوارم تمرکزی که سریال برروی شخصیت‌های زن گذاشته تنها در راستای پیش‌برد داستان باشد. زیرا این قضیه را میتوان برای یک قسمت تحمل نمود، اما ادامه دادن آن میتواند مخاطب را خسته و داستان را تضعیف نماید.

امیدواریم از مطلب “بررسی سریال House of the Dragon ” لذت برده باشید این مطلب در آینده با انتشار قسمت‌های بعدی به روز خواهد شد… 

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

آخرین بررسی‌های اختصاصی

عناوین مهم آینده

مقالات اختصاصی

آخرین مطالب بخش آموزشی

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
24 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
مسعود
مسعود
۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ۱۰:۵۳ ب.ظ

من یه چیز رو درست متوجه نشدم. موقع درگیری در عروسی، لینور با دیمون درگیر نشد؟ در قسمت اول ویسریس میتونست انتخاب کنه زنش زنده بمونه؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مسعود
۰۲ مهر ۱۴۰۱ ۷:۰۶ ب.ظ

نه دیمون با کسی درگیر نشد و فقط با رینیرا صحبت کرد
می‌تونست ولی برای کشتن زنش رفته بود چون هر موقع میخواست کاری کنه همه بهش میگفتن تو متاهلی و باید پیش زنت بری. یه جورایی زنه اسیرش کرده بود. دیمون افکار جاه طلبانه‌تری نسبت به یه مرد خانواده داره!

مسعود
مسعود
Reply to  امین علیرضائی
۰۳ مهر ۱۴۰۱ ۹:۵۹ ق.ظ

نه قسمت اول. موقع زایمان، ویسریس رو میگم داداش. منظورم دیمون نیست

Last edited 3 days ago by مسعود
امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مسعود
۰۳ مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۲۵ ق.ظ

متوجه شدم، فکر کردم اول قسمت پنجم منظورته
میتونست انتخاب کنه زنش زنده بمونه. با کشتن و بیرون کشیدن بچه، زنش زنده میموند.
ولی به خاطر اینکه دوست داشت یه وارث پسر داشته باشه انتخاب کرد که حتی با احتمال مرگ زنش بچش رو به دنیا بیاره ولی بازی دنیا عجیبه و پسرش هم نتونست چند ثانیه بیشتر تو این دنیا زنده بمونه.

سجاد
سجاد
۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ۱۰:۱۱ ق.ظ

سلام
واقعا سریال جذابتر و جذابتر داره میشه و خیلی بهش امیدوارم و فکر میکنم خیلی از مسائل فعلا رو نشده و باید منتظر غافلگیریهایی در ادامه باشیم.
ممنون مثل همیشه عالی

مسعود
مسعود
۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ۹:۳۶ ق.ظ

خود الیسنت باعث شد وسریس باور کنه دخترش هنوز دختره! و دروغی هم نگفت چون دیمون رابطه کامل با رنیرا نداشت. همچنین حرفای وسریس به هایتاور در مورد قتل پدرش و مجبور کردن الیسنت به نزدیک شدن به وسریس هم درست بود. در حقیقت هایتاور دنبال قدرتمند شدن خاندان خودشه از طریق کنار زدن رنیرا. راستی یه سال هم گذشته بود چون الیسنت حامله نبود و بچه دومش یه ساله بود.

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مسعود
۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ۱:۰۰ ب.ظ

سلام داداش درسته رابطه نداشت ولی دروغ گفت کلا در مورد اون صحنه چون خودش کلا می‌خواست این رابطه شکل بگیره اگر دقت کنی! دروغ شاخ و دم نداره رینیرا گفت هیچ کاری نکرده در حالی که کاری کرده بود! همینطور به نظرم تو اون صحنه عشقی بین رینیرا و دیمون شکل گرفت. به خاطر همینم دیمن رابطه رو ادامه نداد چون بیشتر از یک رابطه سطحی می‌خواست ماهم غیر از این نگفتیم. نگفتیم اشتباه… بیشتر بخوانید

مسعود
مسعود
Reply to  امین علیرضائی
۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ۳:۵۴ ب.ظ

قبول دارم که دروغ گفت و رنیرا میخواست ادامه بده ولی دیمون ادامه نداد ولی منظور من بحث دختر بودنشه که الیسنت به ویسریس گفت قسم خورده هنوز دختره. اگه دقت کنی قبل از وارد شدن به اونجا دیمون صورتش رو نپوشوند که همه ببینن و گزارش به پادشاه برسه. نکته دیگه اینکه همون بچه ای که گزارش رو به های تاور رسوند همون بچه ای بود که برای میسارا کار میکرد.

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مسعود
۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ۴:۵۰ ب.ظ

دقیقا این نقشه دیمون بود تا با بد نام کردن رینیرا یه جورایی های تاور رو تحریک کنه تا برعلیه رینیرا حرف بزنه و بعد شاه های تاور رو کنار بزاره! یعنی کلا نقشه بود. برخلاف اینکه اگر به شکل ظاهری نگاه کنیم این قسمت فقط مسائل جنسی بود. ولی در عمقش یه داستان زیرکانه سیاسی بوده. ولی داستان هنوز ادامه داره. خیلی مسائل هنوز رو نشده، خیلی از مسائل پشت پرده باقی مونده. فعلا… بیشتر بخوانید

مجتبی
مجتبی
۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ۵:۳۶ ب.ظ

قسمت سوم خیلی خوب بود
سریال بسیار مرموزی هستش و آخرشم که جذاب تموم شد
ممنون بابت مطلب

مسعود
مسعود
۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ۷:۵۹ ب.ظ

نقد ارباب حلقه ها هم لطفا بذارید. قسمت سوم خاندان اژدها نشون داد که آرامش قبل از طوفانه. مثل بازی تاج و تخت که معمولا از قسمت 7 به بعد عالی میشد

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مسعود
۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ۸:۳۴ ب.ظ

حتما در حال آماده سازیش هستیم و طی یکی دو روز آینده اضافه میشه

مسعود
مسعود
۰۹ شهریور ۱۴۰۱ ۵:۱۷ ب.ظ

یه نقد عالی با پرداختن به مسائل اصلی و پرهیز از زیاده گویی. ممنون

امین
امین
مدیر
Reply to  مسعود
۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ۱۲:۴۹ ب.ظ

مرسی داداش

mah
mah
۰۹ شهریور ۱۴۰۱ ۴:۰۰ ب.ظ

قسمت دوم، قسمت خوبی بود
اتفاقات اصلی تازه داره شکل می‌گیره
ممنون از مطلب

ماهان
ماهان
۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ

فقط اشاره هایی هم به خود گات شد. خلاصه قسمت 1 عالی بود در مورد صحنه خون اومدن دست شاه هم بگم به نظرم شکل صندلی تخت پاداشاهی فرق کرده و خواستن سخت بودنشو نشون بدن تو کتاب بارها اشاره شد این صندلی از شمشیرهای لرد های وستروس ساخته شده که جلو اگون فاتح زانو زدن و یا شکست خوردن و نشستن روش باعث میشه اذیت بشی راحت نتونی بشینی.حتی بارها زخمی شدن پادشاهان حتی… بیشتر بخوانید

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  ماهان
۰۲ شهریور ۱۴۰۱ ۲:۴۵ ب.ظ

شاید اینطوری باشه ولی به نظرم بیشتر از این حرفاست
چندین بار در قسمت اول به این موضوع اشاره شده
سریالی در این حد، چیزی رو الکی نشون نمیده
اصلا طولانی نبود و ممنون از نکاتی که گفتی ماهان

مسعود
مسعود
۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۲:۰۳ ب.ظ

بابت ظاهر جدید سایت که قشنگتر هم شده تبریک میگم. برا قضاوت خیلی زوده ولی به نظرم از ارباب حلقه ها بهتر بشه. یه خشونت ذاتی و مرموز بودن شخصیت ها توی دنیای گات هست که همین بهش رنگ و لعاب میده. از نظر هیجان بخوایم نظر بدیم دکستر و گات رقیب ندارن. امیدوارم بتونه فصل های آخر گات رو جبران کنه

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مسعود
۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۳:۰۰ ب.ظ

ممنون مسعود جان بابت نظرت
هرکدوم دنیای خاص خودشون رو دارن ولی فکر کنم جهان سازی ارباب حلقه‌ها قویتر از آب در بیاد. جلوه‌های ویژش که طبق چیزی که در تریلرها معلومه فوق‌العادست.
ولی داستان و شخصیت پردازی و البته هیجان و مرموز بودن دنیای گات رو دستش نیومده.

مسعود
مسعود
Reply to  امین علیرضائی
۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۴:۵۱ ب.ظ

یه چیزی به ذهنم خطور کرد که ممکنه یه ذره هم درست نباشه. اون زخمی که کمر ویسریس داشت احتمال داره از همون نوع زخمی باشه که دستش خون اومد. یعنی زخم کمرشم یه جور توطئه باشه

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  مسعود
۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۵:۲۴ ب.ظ

دقیقا موافقم و به نظرم توطئه‌ی دیمون هم نیست! بازی تاج و تخت از همین الان شروع شده 🙂

مسعود
مسعود
Reply to  امین علیرضائی
۰۳ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۳۳ ق.ظ

به نظر منم دیمون برا انحراف ذهن تماشاچیه و ممکنه زود هم حذف بشه

نادر
نادر
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ۷:۲۴ ب.ظ

به نظرم سریال می‌تونه قشنگ بشه بستگی به این داره که چه اتفاقاتی در طول این فصل میفته و این اتفاقات رو چطوری می‌خوان نمایش بدن

ممنون از مطلب، کامل و جذاب بود

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  نادر
۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۳:۰۰ ب.ظ

ممنون از نظرت نادر جان