معرفی سریال House of the Dragon / اسپین آفِ سریال تاج و تخت

«خاندان اژدها» سریالی فانتزی درام است که توسط «جرج آر آر مارتین» و «رایان جی کوندال» ساخته شده است. این سریال براساسِ رمانِ آتش و خونِ مارتین ساخته شده و داستانِ خاندان تارگریِن دویست سال قبل از وقایع آغازین «سریال بازی تاج و تخت» را روایت می‌کند. سرآغازِ پایان خانه تارگرین، وقایع منتهی به جنگ داخلی آنها معروف به «رقص اژدها» و خود جنگ اصلی از وقایعی است که در این سریال آنها را تجربه خواهید کرد.

مورد انتظارترین سریال های سال 2022

معرفی سریال House of the Dragon {تاریخ انتشار، بازیگران و عوامل سازنده}

در اکتبر 2019 سفارش ساخت سریال دریافت شد و انتخاب بازیگران در جولای 2020 آغاز شد و تصویربرداری اصلی در آوریل 2021 در بریتانیا آغاز شد. فصل اول این سریال قرار است در تاریخ 21 آگوست 2022 (۳۰ مرداد ۱۴۰۱) توسط شبکه HBO پخش شود. این فصل شامل ده قسمت می‌‌باشد و به صورت هفتگی منتشر می‌شود.

معرفی سریال House of the Dragon

عوامل سازنده سریال خاندان اژدها

کمی در مورد جرج آر آر مارتین: جورج ریموند ریچارد مارتین (متولد 20 سپتامبر 1948)، رمان نویس، فیلمنامه نویس و نویسنده داستان کوتاه آمریکایی است. او نویسنده مجموعه‌ای از رمان‌های فانتزی حماسی  با نام A Song of Ice and Fire است که در سریال برنده جایزه امی Game of Thrones اقتباس شده‌اند. او در سال 2011 در فهرست صد شخص از تأثیرگذارترین افراد جهان در مجله تایم قرار گرفت. او جزو تهیه کنندگان، نویسندگان و سازندگان اصلی این سریال محسوب می‌‌شود و امید زیادی دارد تا بتواند ضعف‌های فصل آخر سریال تاج و تخت را جبران کند.

 رایان جی کوندال: او به عنوان شورانر با مارتین همکاری می‌کند. در پرونده رایان آثار زیادی دیده نمی‌شود. فیلم‌های هرکول محصول 2014 و رمپیچ محصول 2018 از مهمترین فیلم‌های پرونده هنری او محسوب می‌شود. امید است که او بتواند با موفقیت در این سریال خاطرات فصل‌های نخست سریال بازی تاج و تخت را برای طرفداران این سریال زنده کند.

میگل ساپوچنیک نیز یکی دیگر از کارگردانان و سازنده‌های این سریال محسوب می‌شود. او کارگردانیِ شش قسمت از بازی تاج و تخت از جمله قسمت «نبرد حرامزاده‌ها» را در پرونده خود دارد. او در سال ۲۰۱۹ برای کارگردانی قسمت «شب طولانی» نامزد دریافت جایزه امی شد و برنده جایزه امی بهترین سریال درام به عنوان تهیه کننده اجرایی برای فصل آخر شد.

رامین جوادی، آهنگساز سریال‌های Game of Thrones و Westworld نیز آهنگساز اصلی این سریال خواهد بود.

عکس های رسمی سریال خاندان اژدها
تریلر سریال خاندان اژدها

تریزر جدید

(تریلر رسمی از یوتوب)

معرفی سریال House of the Dragon 

…این قسمت شامل توضیحات اضافه برای شخصیت‌هاست… اطلاعات کاملا رسمی است

معرفی بازیگران و شخصیت‌های سریال خاندان اژدها

پدی کانسیداین در نقش شاه ویسریس تارگرین

معرفی سریال House of the Dragon {تاریخ انتشار، بازیگران و عوامل سازنده}

پدی کانسیدین در نقش شاه ویسریس تارگرین: “ویسریس” توسط لردهای وستروس به عنوان جانشین پادشاهِ مُسِن، “جیهاریس تارگرین”، در شورای بزرگ در “هارنهال” انتخاب شد. “ویسریس” که مردی خونگرم، مهربان و نجیب است، فقط می‌خواهد میراث پدربزرگش را به پیش ببرد و به موفقیت برساند، اما همانطور که از بازی تاج و تخت آموختیم، مردان خوب لزوماً نمی‌توانند تبدیل به پادشاهانی بزرگ شوند…

معرفی سریال House of the Dragon {تاریخ انتشار، بازیگران و عوامل سازنده}

اولیویا کوک در نقش آلیسنت های‌ تاور:  او دختر اتو های تاور، دست پادشاه، و زیباروترین زن در هفت پادشاهی است. او در “ردکیپ”، نزدیک به پادشاه و درونی‌ترین حلقه او بزرگ شد. او هم از وقار درباری برخوردار است و هم دارای زیرکی سیاسی است. 

امیلی کری نقش آلیسنت های تاور جوان

امیلی کری نقش جوانیِ آلیسنت های تاور : دختر اتو های تاور، دست پادشاه، و زیباترین زن در هفت پادشاهی را بازی خواهد کرد.

اما دارسی در نقش پرنسس رینیرا تارگرین

معرفی سریال House of the Dragon {تاریخ انتشار، بازیگران و عوامل سازنده}

اِما دآرسی در نقش پرنسس رینیرا تارگرین: رینیرا اولین فرزند پادشاه است. او از خون خالص والریایی است و یک اژدها سوار است. در سن هشت سالگی، او وارث پدرش شد و با این انتظار بزرگ شد که اولین ملکه حاکم وستروس شود. بسیاری می‌گویند که رینیرا با همه چیز به دنیا آمد … اما او مرد به دنیا نیامد. (یعنی همه چیز تمام است اما فقط یک مرد نیست تا جانشین پادشاه شود و همین باعث مجادله‌های زیادی می‌شود.)

میلی آلکاک در نقش پرنسس جوان رینیرا تارگرین

میلی آلکاک در نقش جوانی‌ِ پرنسس رینیرا تارگرین: او اولین فرزند پادشاه، از خون خالص والریایی است، و او یک اژدها سوار است. در سن هشت سالگی، او وارث پدرش شد و با این انتظار بزرگ شد که اولین ملکه حاکم وستروس شود. 

مت اسمیت در نقش شاهزاده دیمون تارگرین

معرفی سریال House of the Dragon {تاریخ انتشار، بازیگران و عوامل سازنده}

مت اسمیت در نقش شاهزاده دیمون تارگرین: “دیمون” برادر کوچکتر پادشاه ویسریس و وارث تاج و تخت است، دیمون یک جنگجوی بی‌همتا و یک اژدها سوار است که خون واقعی اژدها در رگ‌هایش جاریست. اما می‌گویند هرگاه تارگرینی به دنیا می‌آید، خدایان سکه ای به هوا پرتاب می‌کنند… (منظور جنون ذاتی که تارگرین‌ها دارند یعنی به نظر می‌رسه این جنون در وجود او نیز وجود دارد) دیمون باتجربه‌ترین جنگجوی زمان خود بود و از تیغه فولادی والیریان استفاده می‌کرد. اژدها سواری که اژدهایش کاراکسس نام داشت.

استیو توسن در نقش لرد کورلیز ولاریون با نام مستعار "مار دریایی"

استیو توسن در نقش لرد کورلیز ولاریون با نام مستعار “مار دریایی”: ارباب خاندان ولاریون، یک تبار والریایی به قدمت خانه تارگرین، «مار دریایی»، مشهورترین ماجراجوی دریایی در تاریخ وستروس است. او خاندان خود را قدرتمند مطلق مبدل ساخت و حتی از لنیسترها نیز ثروتمندتر است. او ادعا می‌کند که بزرگترین نیروی دریایی جهان را داراست.

ایو بست در نقش پرنسس رینیس ولاریون

ایو بست در نقش پرنسس رینیس ولاریون: یک اژدها سوار و همسر لرد کورلیز ولاریون است. او وراثت تاج و تخت در شورای بزرگ را واگذار کرد، زیرا قلمرو به دلیل مرد بودن پسر عموی او ویسریس، او را به عنوان رئیس شورا انتخاب می‌کنند.

ریس ایفانس در نقش اتو هایتاور

معرفی سریال House of the Dragon {تاریخ انتشار، بازیگران و عوامل سازنده}

ریس ایفانز در نقش اتو هایتاور: دست پادشاه، که وفادارانه و صادقانه هم به پادشاه و هم به قلمروش خدمت می‌کند. او متوجه می‌شود، بزرگترین تهدید برای قلمرو، برادر پادشاه، دیمون و موقعیت او به عنوان وارث تاج و تخت است. او یک شوالیه از خانه های تاور بود که به عنوان دست پادشاه برای سه پادشاه خدمت کرد، اگرچه دو تن از پادشاهان او را در زمان‌های مختلف از سمت خود برکنار کردند…

سونویا میزونو در نقش میساریا

معرفی سریال House of the Dragon {تاریخ انتشار، بازیگران و عوامل سازنده}

سونویا میزونو در نقش میساریا: او بدون هیچ چیز به وستروس آمد و این می‌توانست او را از بین ببرد… اما در عوض او تبدیل به مورد اعتمادترین (معشوقه) متحد شاهزاده دیمون تارگرین، وارث تاج و تخت شد.

فابین فرانکل در نقش سر کریستون کول

معرفی سریال House of the Dragon {تاریخ انتشار، بازیگران و عوامل سازنده}

فابین فرانکل در نقش سر کریستون کول: سر کریستون از تبار دورنی، پسر مباشر لرد بلک هاون است. او هیچ ادعایی بر سرزمین یا عنوانی ندارد. تنها چیزی که او به نام خود دارد، افتخار و مهارت فوق‌العاده‌ا‌ش با شمشیر است. 

رایان کور در نقش سر هاروین «بریک‌بونز» قدرتمند

رایان کور در نقش سر هاروین: گفته می‌شود هاروین قوی‌ترین مرد در هفت پادشاهی است. سر هاروین پسر ارشد استاد حقوق لیونل استرانگ و وارث هارنهال است.

جفرسون هال در نقش دوقلوهای لرد جیسون لنیستر و تایلند لنیستر

جفرسون هال در نقش دوقلوهای لرد جیسون لنیستر و تایلند لنیستر: جیسون ارباب کسترلی راک است. تایلند لنیستر یک سیاستمدار حیله‌گر است.

دیوید هوروویچ در نقش استاد بزرگ ملوس

دیوید هوروویچ در نقش استاد بزرگ ملوس: او صدای دلیل (وُیس آف ریزن) و مشاور مورد اعتماد پادشاه ویسریس است.

گراهام مک تاویش در نقش سر هرولد وسترلینگ: سر هارولد از زمان پادشاه جیهاریس در گارد پادشاه خدمت کرده است. او مظهر جوانمردی و افتخار است.

متیو نیدهام در نقش لریس استرانگ

متیو نیدهام در نقش لریس استرانگ: پسر کوچکتر استاد حقوق لیونل استرانگ، او توسط پدرش به دادگاه آورده شده است.

بیل پترسون نقش لرد لیمن بیزبری

بیل پترسون نقش لرد لیمن بیزبری: ارباب هانی‌هولت و استاد سکه (مستر آف کوین) را در شورای کوچک پادشاه ویسریس بازی می‌کند.

گاوین اسپوکس در نقش لرد لیونل استرانگ

گاوین اسپوکس در نقش لرد لیونل استرانگ: او استاد قوانین (مستر آف لوز) پادشاه ویسریس و لرد هارنهال است.

امیدواریم از مطلب “معرفی سریال House of the Dragon ” لذت برده باشید این مطلب در آینده با اطلاعات بیشتر به روز خواهد شد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا