درخت Erdtree چیست؟ 

بعد از اتمام مقالات داستان بازی Elden Ring بسیاری از نکات ریز و درشت داستان بازی باقی ماند که بخاطر مشغله و اینکه در آن زمان (دو سال پیش) تئوری‌های مربوط به آن بخش‌ها اندک بودند، از پرداختن به موضوعات فرعی داستان Elden Ring خودداری کردم و به مسائل مهم و حساس داستانی پرداختم. اکنون بعد از گذشت دو سال از انتشار بازی مطالب و تئوری‌های فراوانی در اینترنت درباره‌ی داستان بازی Elden Ring و جنبه‌های مختلف آن وجود دارد. بنابراین تصمیم گرفتم تا درباره‌ی آنها برای شما صحبت کنم و Loreهای مختلف را از منابع مختلف کنار هم قرار دهم. پس در این مقاله با داستان Erdtree و Primordial Crucible همراه من باشید.

همه چیز درباره‌ بسته‌ الحاقی بازی الدن رینگ Shadow Of The Erdtree و بررسی تئوری‌های مربوط به بازی (جدید)

این مطلب بخشی از راهنمای سفر شما در بازی ELDEN RING است برای مطالب مشابه بیشتر به صفحه اصلی مراجعه کنید.

(مطلب پیش رو برگرفته از وب‌سایت‌های The Gamer، Reddit و ویدئوی Zulie The Witch در یوتیوب است)

داستان کامل بازی الدن رینگ

و اکنون درخت Erdtree چیست؟ و درباره‌ی عصر Primordial Crucible چه می‌دانید؟

درباره‌ی Erdtree

درخت Erdtree چیست؟ و درباره‌ی عصر Primordial Crucible چه می‌دانید؟

از زمانی که بازی Elden Ring منتشر شده است، کاراکترهای زیادی تبدیل به Icon یا نماد بازی شده‌اند، مثلاً Malenia جزوی از نماد سختی بازی Elden Ring است و یا Godrick و Rune Bearها و غیره تبدیل به Memeهای معروفی شدند. اما یکی از معروفترین این نمادها درخت Erdtree  است که از هر نقطه‌ای از بازی آبل رویت است ولی آیا می‌دانید Erdtree چیست؟ اصلاً تاریخچه‌ی این درخت بزرگ را می‌دانید؟

درخت Erdtree که نماد فرهنگی Lands Between است با هر جنبه از تاریخ سرزمین‌های میانی در هم آمیخته است. اما همیشه با عنوان Erdtree شناخته نمی‌شد و حتی شاید شمایلش هم چیز دیگری بوده باشد. پس تاریخ این درخت همچون شاخه‌هایش و ریشه‌هایش پیچ خورده و خدایان پیرامونش تعریفی متفاوت از آن ارائه می‌دهند.

بوته‌ی اولیه یا The Primordial Crucible

بوته‌ی اولیه یا The Primordial Crucible

درون بازی، تاریخ Lands Between توسط صاحبانش یعنی Golden Order یا نظم طلایی بازگو می‌شود. همانطور که کاراکتر Captain Price از Call of Duty یک زمانی گفت “تاریخ را فاتحان بازگو می‌کنند، تاریخی که از دروغ پر شده”، Golden Order نیز تمام حقیقت را به شما در Loreهای بازی بیان نمی‌کند. تکه‌هایی از حقیقت در گوشه‌ و کنار و دفینه‌ها مخفی شده‌اند که به ما درباره‌ی Primordial Crucible سخن می‌گویند. حلقه‌ی کهن در Age of the Erdtree یا عصر Erdtree بنیان نهاده شده است. اما Primordial Crucible مدت‌ها قبل از آن وجود داشته است. در این مقطع زمانی نیز درختی بزرگ در مرکز سرزمین میانی وجود داشته که اکنون با نام Erdtree بر کل عالم (دنیای بازی) می‌درخشد. این درخت بزرگ همواره نمادی فرهنگی بوده که مردم برای شکوه و عظمتش مبارزه می‌کردند. این موضوع از Colosseumهای پراکنده در اطراف درخت کاملاً مشخص هستند، مکان‌هایی که از دوران گذشته باقی مانده‌اند.

درون‌ Loreهای مربوط به Primordial Crucible در می‌یابیم که چیزی که در دوران نظم طلایی با نام Fell Omen (طالع سقوط یا فالِ سقوط) شناخته می‌شوند، در دوران عصر Primordial Crucible به طور عادی رواج داشتند و کاملاً پذیرفته شده بودند. در عصر Erdtree برجسته‌ترین Fell Omenها فرزندان ماریکا یعنی Morgott و Mohgwyn هستند که از طفولیت در فاضلاب‌های Leyndell محبوس شدند و موجوداتی کفرآمیز و بدشگون و نحس قلمداد گشتند.

Loreهای مربوط Primordial Crucible به ما می‌گویند که Fell Omenها یک اختلال ژنتیکی یا طالع‌ای نحس نیستند، آنها ساکنین اولیه‌ی Lands Between بوده‌اند‌. احتمالاً با غلبه‌یGolden Order بر Lands Between آنها با نحس شمردن Fell Omenها سعی در حقیر کردن و تحقیر آنها داشتند. در نتیجه Crucible Knightها از Fell Omenها الگوبرداری کرده و زره‌هایی متفاوت از الگوهای رایج نظم طلایی ایجاد کردند و از Incantationهای Fell Omenها استفاده کردند.

Ancient Dragonها

آخرین جنبه از Primordial Crucibleها را می‌توان Ancient Dragonها نام نهاد. اژدهایانی که اکنون در سرزمین‌های میانی پرسه می‌زنند را می‌توان گونه‌ای ضعیف‌تر از Ancient Dragonها دانست که دیگر آن جلال و جبروت سابق را ندارند‌. همانطور که در داستان بازی Elden Ring بیان کردیم، Placidusax دارای سِمَت Elden Lord بوده است. این یعنی زمانی آنها حاکمان عصر Primordial Crucible بودند و بعد از رخداد حادثه‌ای که درباره‌ی آن در داستان بازی Elden Ring صحبت کردیم، Farum Azula تبدیل به چیزی که در عصر Erdtree شاهدش بودیم شد. به نظر می‌رسد Primordial Crucible خواستگاه زندگی و حیات بوده باشد و تمام موجوداتی که در Farum Azula شاهدشان هستیم، همگی اشکال اولیه جانوری و حیات در Lands Between هستند، بعلاوه موجوداتی که در زیرزمین با عنوان Ancestral Followerها می‌یابیم نیز در این عصر می‌زیسته‌اند و Ancestral Spiritها نیز موجودات قدرتمند این زمان بوده‌اند.

وب سایت The Gamer اذعان دارد که عصر Primordial Crucible و درخت بزرگ که حیات و زندگی در Lands Between را سر و شکل داد، با آمدن Greater Will پایان یافت. در داستان Elden Ring اشاره کردیم که همسر Placidusax با وقوع حادثه‌ای عظیم فرار کرد و حال چه حادثه‌ای باعث فرار همسر او شد، حدس زدیم که شاید خدایی بیرونی نقش داشته باشد، چه می‌شود اگر این خدای بیرونی همان Greater Will باشد؟! با توجه به دور افتاده بودن Farum Azula و اشارات زیادی که در آنجا به Primordial Crucible می‌یابیم (طرح بزرگ و اولیه Elden Ring در دوره‌ی Primordial Crucible در Arenaیِ مبارزه با Malekith به وضوح مشخص است) می‌توان نظریه The Gamer را هم قوی توصیف کرد. اتفاقاً بعد از سقوط Farum Azula دیگر نامی از Great Tree نمی‌شنویم و Erdtree است که بر سر زبان‌ها می‌افتد. در واقع هر دو یکی هستند ولی با حاکمانی متفاوت.

Ancient Dragonها

همسر Placidusax نیز می‌تواند خدایی بیرونی متفاوت از Greater Will باشد. بعد از ظهور اراده‌ی بزرگ‌تر او Elden Beast را که حامل Elden Ring است به زمین می‌فرستد و در اعماق Great Tree جا می‌دهد. این Elden Ring ماهیت و شکل و شمایل Erdtree را تغییر می‌دهد و به چیزی که در بازی می‌بینیم تبدیل می‌کند. با توجه به ویدئو‌هایZulie The Witch در Youtube متوجه شدیم که Erdtree بر روی یک تنه‌ی خاکستری رنگ با همان قطر و ضخامت قرار دارد. برعکس آنچه که احتمالاً فرض می‌کنید Erdtree راست قامت نیست و تنه‌اش به یک جهت خم شده است. زیرا قد درخت بسیار بلند است و این امر در درختان بلند قامت می‌تواند طبیعی باشد. اما تنه‌ی خاکستری که در دل Textureها فرو رفته و Erdtree را بر روی خود دارد، دقیقاً با Erdtree (تنه‌ی درخشان و طلایی) هم اندازه است ولی تنه‌ی خاکستری رنگ، راست قامت است. Zulie The Witch در این ویدئو می‌گوید که به نظر دو درخت بر روی یکدیگر قرار دارند. این مورد با گفته‌های The Gamer نیز جور در می‌آید و متوجه می‌شویم Great Tree در عصر Primordial Crucible نیز هم اکنون در فایل‌های بازی قابل مشاهده است و زمانی جزوی از Lands Between بوده ولی قدی به بلندای الان نداشته است.

این Greater Will و حاملش Elden Beast بوده که درخت را به این شکل درآورده‌اند. طبق گفته‌های The Gamer این Elden Beast از ستاره‌ها نشات گرفته و در دل Erdtree پنهان شد و به همین دلیل Erdtree و ریشه‌هایش در سراسر Lands Between گسترش یافتند و درخت بزرگ را استوار کردند. اگر یادتان باشد Miquella نیز در تنه‌ی هالیگ می‌خوابید و درخت را با خون خود آبیاری می‌کرد تا ریشه‌هایش گسترده شوند و درخت استوار و تنومند گردد. وجود Elden Beast درون درخت این امر را توضیح می‌دهد که هسته‌ی اصلی درخت و منبع تغذیه‌ی آن نه آب اقیانوس که Elden Beast است. با گستردگی ریشه‌های درخت Erdtree و بذر افشانی‌های آن که به شکل گردهای طلایی هستند، وجود  Minor Erdtreeها نیز توجیح می‌شود و آن‌ها را در اندازه‌های متفاوت در سرتاسر Lands Between می‌بینیم.

ماهیت گرداننده‌ای که در عصر Primordial Crucible قدرت را در Lands Between به جریان می‌انداخت مشخص نیست. در عصر Erdtree می‌دانیم که Elden Ring و Runeهای مرکب از آن قوانین مرگ و زندگی را جاری می‌کنند. در عصر Erdtree این درخت بزرگ تبدیل به چیزی ورای ماهیت فرهنگی و مذهبی شده است، Erdtree یعنی هسته‌ی مرکزی جهان و شاید عالم هستی که تحت لوای Greater Will قرار دارد.

ماریکا و دست‌آوردهای سیاسی و فرهنگی او حول Erdtree

درخت Erdtree چیست؟ و درباره‌ی عصر Primordial Crucible چه می‌دانید؟

ماریکا معروف به ماریکایِ ابدی، یک Empyrean به دنیا آمد. هنوز مشخص نیست چه چیزی یک Empyreanئی بودن را مشخص می‌کند، او می‌تواند با خدایان بیرونی ارتباط برقرار کند و سایه‌ای دریافت کند که از او محافظت می‌کند. اینکه ماریکا چه زمانی با اراده‌ی بزرگ‌تر ارتباط برقرار کرد مشخص نیست ولی بعد از آن تبدیل به Vessel و حاملی برای او شد. پس از عروج ماریکا، او به دنبال برقراری قدرت اراده‌ی بزرگ‌تر و شکوفایی Erdtree در Lands Between رفت و در این راه موفق هم شد.

به دستور Greater Will یا با اراده‌ی خودش، ماریکا Runeئه قدرتمند Death را از Elden Ring جدا کرد تا حکومتش ابدی شود. او حلقه‌ی مرگ را به Malekith (سایه‌اش) داد تا دست نیافتنی باشد. بعد از حذف Rune of Death، ماریکا نظم طلایی یا Golden Order را ایجاد کرد، نهضتی مذهبی که یکی از فرامینی که از سوی ماریکا به آنها محول شده بود این بود که تمام شواهد موجود از تاریخ گذشته‌ی Lands Between را پاک کنند و مخالفان و پرستندگان خدایان دیگر را مجازات کنند.

آخرین رمز و رازهای Volcano Manor

پس اکنون می‌دانیم که تفتیش عقایدی که Preator Rykard انجام می‌داد از کجا آمده است. به همین دلیل Fell Omenها در زیر Leyndell محبوس شدند (حالا حدس بزنید ماریکا چه حالی شده است وقتی می‌فهمد دوقلوهایش Fell Omen به دنیا آمده‌اند! و بعدتر وقتی محبوب‌ترین فرزندش به قتل می‌رسد)، بازرگانانی که شعله‌های دیوانگی را می‌پرستیدند، همگی در اعماق فاضلاب زنده به گور شدند و در نهایت غول‌های آتش بخاطر پرستیدن خدایی بیرونی و اینکه آتشی داشتند که Erdtree را می‌توانست بسوزاند تقریباً منقرض شدند. بدین ترتیب Age of the Erdtree شکوفا شد و در اوج صلابت به سر برد. نظم طلایی از یک سازمان به یک نوع حاکمیت مذهبی قدرتمند بدل گشت و فرهنگ Erdtree را گسترش دادند، این امری حیاتی بود زیرا مرگ با Erdtree درآمیخته بود. بعد از مرگ جوهره‌ی وجودی فرد توسط Erdtree جذب می‌شد و جزوی از درخت می‌گشت و به تعالی Erdtree کمک می‌کرد.

با حذف Rune Of Death چیزی به اسم Erdtree Burialها بوجود آمدند. اینها برای کسانی بودند که با پشتکار، تعهد و وفاداری به ماریکا خدمت کرده بودند و در ریشه‌ی درخت Erdtree مدفون گشته و یادشان در ریشه‌های درخت برای همیشه حک شده بود. طبق گفته‌ی The Gamer، در واقع هیچ‌کس واقعاً نمی‌میرد، بلکه به درخت Erdtree برده شده و از طریق همان Remembrance خود تولد دوباره می‌یابد.

با تشکیل دین مربوط به Golden Order و گسترش درخت و بوجود آمدن درخت‌های کوچک‌تر، انکار وجود این دین غیرممکن شد. هر کس نظم طلایی را منکر می‌شد، کشته می‌شد و به شکلی طعنه‌آمیز به درخت Erdtree قدرت می‌داد. تنها سرزمینی که خود را در برابر Erdtree و نظم طلایی حفظ کرد، Liurnia بود. در نهایت Rennala با Radagon از نظم طلایی ازدواج کرد و بین Golden Order و جادوگران صلح برقرار کرد.

مرگ مُقَدَّر و فساد Erdtree

این قسمت از مقاله‌ی The Gamer و هر آنچه در اینترنت خواهید یافت داستان اصلی و جریاناتی است که به وقوع پیوسته و عواقبش ادامه دارد. Ranni کاراکتری است که داستان Elden Ring از تمام زوایا اگر بنگریم درباره‌ اوست نه Tarnished (منظور Player بازی)، پس داستان مربوط به این بخش را قبل‌تر در داستان Elden Ring بیان داشته‌ام و نیازی به بازگویی دوباره نیست.

سرنوشت Erdtree

درخت Erdtree چیست؟ و درباره‌ی عصر Primordial Crucible چه می‌دانید؟

در نهایت خودِ Erdtree یک حامل است (Vessel)، در گذشته به او نام Great Tree را داده بودند و خواستگاه Primordial Crucible و هر قدرتی که آن را هدایت می‌کرد، بود. اکنون Erdtree نام دارد و خانه‌ی Elden Ring و Greater Will خدایی بیرونی که هدایتش می‌کند، است. هر آنچه اطرافش می‌یابید در کلوسیوم‌ها، درختان کوچک‌تر، همه اشاره به Golden Order و در نهایت نمادی از خود Erdtree، قدرت مذهبی و نظامی مربوط به آن هستند. در واقع Erdtree تنها ابزاری است برای هدایت هر آنچه پیرامونش قرار دارد.

حال در آموزه‌های نظم طلایی، پیشگویی‌ای وجود دارد که ادعا می‌کند Erdtree توسط شعله‌ای بزرگ خواهد سوخت و خاکسترش عالم را می‌گیرد. در بازی به اشکال مختلف می‌بینیم جبهه‌های مخالف Golden Order این پیشگویی را جدی انگاشته و هر یک به طریقی آتشی بزرگ ایجاد کرده‌اند. رایکارد از آتش مواد مذاب کوهستان گلمیر قدرتی عظیم برای خود دست و پا کرده است. غول‌های کوهستان نیز کوره‌ای بزرگ دارند که آتش آن خاص است و توانایی سوزاندن دنیا را دارد. شعله‌های زرد رنگ دیوانگی نیز آنقدر قدرتمند هستند که همه چیز را حتی حیات و زندگی در Lands Between را در خود می‌بلعند. با این حال این نابودیِ یک نماد است، حاملی که قدرت را حمل می‌کند. تنها دو راه وجود دارد که همه چیز تغییر کند (منظور تغییر بنیادی خارج از اراده‌ی Greater Will)، سوزاندن Lands Between با شعله‌های دیوانگی و یا پدید آوردن عصر ستارگان و ماهِ بزرگِ سرد و تاریک. بنابر برهان The Gamer اگر درخت Erdtree در دوره‌ی Primordial Crucible وجود داشته و بدون اراده‌ی Greater Will رشد می‌کرده، پس بدون آن نیز می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. مانند هالیگِ میکوئلا که به ما می‌گوید درخت Erdtree بدون اراده‌ی بزرگ‌تر نیز قادر به رشد است.

مطلب اصلی: داستان کامل بازی ELDEN RING

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها