معرفی شخصیت کانگ فاتح و حقایقی جالب در مورد او

کاراکتر کانگِ فاتح یا Kang The Conqueror (یا نام اصلی‌اش ناتانیل ریچاردز) یکی از ابرشرورهای معروف کامیک‌ بوک‌های مارول است. این کاراکتر مکرراً در کامیک‌های انتقام جویان (Avengers) و چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) به عنوان شرور حضور پیدا کرده و کاراکتری قدیمی محسوب می‌شود.

لیست اصلی : معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

بررسی فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania

معرفی شخصیت کانگ فاتح

کانگِ فاتح قادر است در زمان سفر کند و از نوادگان دانشمندی به همین‌نام می‌باشد، در طول سال‌ها نسخه‌های مختلفی از او با نام‌های متفاوت معرفی شده است، بعضی مدرن (از آینده می‌آید)، تا نسخه‌ای که برای دوران مصر باستان است. از جمله‌ی اینها می‌توان فرعون راما-توت، ایممورتوس، سنتوریون قرمز، ویکتورکس پرایم، ویکتور تایملی، پسر آهنی، کرونومونیتور #616 و کنگ گریفون نام برد. کاراکترهایی هم که عنوان “کانگ” را یدک کشیده‌اند عبارت‌اند از، پسران او، Marcus و Ahura Boltagon، همسرانش، Ravonna، Mantis و Nebula و همینطور نسخه‌های جایگزین Sue Storm و Kamala Khan.

شخصیتی که او را بیشتر با نام کانگ می‌شناسیم، اولین‌بار در Fantastic Four شماره‌ی ۱۹ام در اکتبر ۱۹۶۳ توسط “استن‌ لی” و “جک کربی” معرفی شد. در این شماره او با نام Pharaoh Rama-Tut (فرعون راما-توت) معرفی شد، جنایتکاری در ۳۰۰۰ سال پیش، که با سفر در زمان به گذشته رفته و مصر باستان را فتح کرده بود. حدس زده شده که او از نوادگان (یا احتمالاً تجسمی از) دشمن قسم خورده‌ی چهار شگفت انگیز یعنی دکتر دووم (Doctor Doom) (داکتر دووم) است. این کاراکتر بعداً در Fantastic Four Annual شماره‌ی دوم (به تاریخ سپتامبر ۱۹۶۴) دوباره حضور پیدا کرد و در همان تاریخ در شماره‌ی ۸ام انتقام جویان ظاهر شد و این‌بار به ۴۰۰۰ سال قبل رفته و هویت کانگ را بر خود گرفته بود. یک دهه بعد، شخصیت Immortus که در شماره‌ی ۱۰ام انتقام جویان (نوامبر ۱۹۶۴) معرفی شده بود، به عنوان هویت آینده‌ی کانگ در انتقام‌جویان با اندازه‌ای غول‌پیکر در شماره‌ی سوم (فوریه ۱۹۷۵) بازمی‌گردد.

در حضوری دوباره در کامیک‌های مارول، او به عنوان یکی از نوادگان مستقیمِ پدرِ Rid Richards با نام Nathaniel (از سمت یکی از چندین خواهرها یا برادر ناتنی‌های رید ریچاردز) در Fantastic Four شماره‌ی ۲۷۲ بازگشت. واقعیت یا Factای که بعداً به طور کل در Marvel مورد استفاده قرار گرفت.

حقایقی درباره‌ی کاراکتر کانگ The Conqueror

1- او یک نابغه از آینده و مسافری خِبره در زمان است که وظیفه‌ی خود می‌داند کهکشان‌ها، دنیاها و اعصار را فتح کند.

2- علاوه‌بر کشتی‌ای که با آن در زمان سفر می‌کند، او انبوهی از سلاح‌ها و تجهیزات مافوق پیشرفته که از آینده آورده را با خود همراه دارد. زره جنگی کانگ به او قدرت و انعطاف‌پذیری می‌دهد تا بتواند پا به پای قدرتمندترین مهاجمان انتقام جویان مبارزه کند. یکی از قابل‌ توجه‌ترین سلاح‌های او تفنگی است که پرتو‌های نوترینویی از آن ساطع می‌شود.

3- از طرفی او ارتش‌های مختلفی در خطوط زمانی گوناگون را ترکیب و هدایت می‌کند. بسیاری از این سربازان مانند او از آینده آمده‌اند و تجهیزات مافوق پیشرفته دارند. کانگ عاشق روبات‌هاست، منجمله “Growing Man” که وقتی ضربه می‌خورد، اندازه‌ی خود را افزایش می‌دهد. او یک نابغه‌ی تمام‌عیار نیز می‌باشد به طوری که می‌تواند سلاح‌های مختلف و تخریبی خود را مهندسی کند.

4- آیا کانگ می‌خواهد انسان‌ها را تحت سلطه‌ی خویش درآورد؟ این سوالی است که در نگاه اول به کاراکتر کانگ از خود خواهید پرسید. اما بهترین پاسخ در مطالعه‌ی رفتار او با دیگر انسان‌هاست. راونا (Ravonna)، زنی متعلق به قرن ۴۰، از کانگ بخاطر تسخیر پادشاهی‌اش متنفر بود. به دلیل شورش این زن، فرماندهان ارتش کانگ از او خواستند که این زن را اعدام کند. ولی کانگ بخاطر احساسی که نسبت به این زن داشت از این کار صرفه‌نظر کرد. این امر منجر به شورش فرماندهان ارتش او می‌شود و آنها با انتقام جویان متحد می‌شوند تا او را از بین ببرند. درست زمانی که یک انفجار نزدیک بود تا کانگ را بکشد، راونا از راه رسیده و خود را فدای او می‌کند. این مرگِ ظاهری تازه سرآغاز داستان‌های راونا بود و او بعدها با نام Terminatrix بازمی‌گردد.

معرفی شخصیت کانگ فاتح

5- در اولین سفر خود در زمان، کانگ تصمیم گرفت به مصر باستان برود و با ارتش فوق پیشرفته‌ی خود آنجا را فتح کند. او خود را فرعون جدید مصر، راما-توت نامید و بر مصریان حکومت کرد. کانگ بیشتر وقت خود را در مصر صرف جستجوی افسانه‌ی أن صباح نور (En Sabah Nur) کرد. أن صباح نور در نهایت تبدیل به کاراکتر آپوکالیپس (Apocalypse) و یکی از بزرگ‌ترین جنایتکاران کامیک‌های مارول می‌شود. آخرین کاری که کانگ می‌خواست انجام دهد این بود که آپوکالیپس را جانشین خود کند. اما درست سرِ بزنگاه، چهارشگفت‌انگیز از راه رسیده و اهداف کانگ را بر باد می‌دهند. البته آپوکالیپس همیشه با مدل‌های مختلف در مارول برگشته است.

6- تقریباً کانگ به سفر در زمان اعتیاد دارد و به قدری این کار را انجام داده است که کپی‌های زیادی از خود را در زمان قرار داده و رها کرده است! این امر منجر به داستان‌های پیچیده‌ای شده که در آن واقعیت‌های جایگزین از این کاراکتر بوجود آمده و مسیر تاریخ تغییر کرده است. این کپی‌ها یا کانگهای تکراری به طور تصادفی و گاهی همزمان ظاهر می‌شوند. در این شرایط، تقریباً غیرممکن است که بدانیم کانگ اصلی کیست! این را در نظر داشته باشید که در طول این مدت زمان که از عمر این کاراکتر می‌گذرد، کانگ بارها کشته شده یا خود را کشته است و به همین خاطر مشخص نیست اصلاً تنها یک کانگ واقعی وجود دارد یا خیر!

معرفی شخصیت کانگ فاتح

7- کاراکتر دکتر دووم (Doctor Doom) سابقه‌ی طولانی با کانگ فاتح دارد، اولین‌باری که کانگ با دووم ملاقات کرد در دوره‌ی مصر باستان بود. کانگ با الهام از لباس و ظاهر دکتر دووم لباسی برای خود ساخت که آن را اسکارلت سنتوریون (Scarlet Centurion) نامید. کانگ از این هویت جدید برای دستکاری در جدول زمانی انتقام جویان استفاده کرد تا بتواند دوران مدرن را فتح کند‌. در حالی که او به عنوان اسکارلت سنتوریون موفق عمل نکرد، اما یک نسخه جایگزین از این کاراکتر توانست فاتحی تمام‌عیار شود، که بعداً پسر کانگ یعنی مارکوس این نقش (اسکارلت سنتوریون) را برعهده گرفت.

8- گروه The Cross-Time موجوداتی مختلف از بیگانه‌ها هستند که از خطوط زمانی و ابعاد مختلف جمع‌آوری شده‌اند و توانسته‌اند در زمان و بُعد خود، آن نسخه از کانگ را بکشند و جایش را بگیرند! (همانطور که گفته شد کپی‌های مختلفی از کانگ وجود دارد) آنها بعدها گرد هم آمده تا به دنبال “سلاح نهایی” بگردند که Celestial Madonna نام داشت. این گروه از کانگها (همین بیگانه‌ها) خود را در تضاد با  کانگ اصلی دیدند. آنها اینطور استنباط کردند که کانگ اصلی باید در خط زمانی اصلی باشد. اما کانگ اصلی آنها را با استفاده از هیولایی که از Limbo آزاد کرده بود و Alioth نام داشت، نابود ساخت.

معرفی شخصیت کانگ فاتح

9- یک نسخه دیگر از کانگ، تاکتیک متفاوتی برای فتح دنیای مدرن و روزگار کنونی امتحان کرد. این حربه‌ی جدید به او اجازه داد که جدول زمانی را به طور مخفیانه مشاهده کند و آن را به طور ماهرانه‌ای دستکاری کند. کانگ هویت انسانی ویکتور تایملی (Victor Timely) را ایجاد کرد و از آن برای تاسیس شهری به نام Timely در Wisconsin استفاده کرد. ویکتور کسب‌وکارها و شرکت‌هایی را توسعه داد که برای دهه‌ها توانستند دوام آورند و به یک رهبر در فناوری رباتیک تبدیل شد. زمانی که کانگ در اطراف نبود، رباتی برای حفظ همه‌چیز و این توهم که ویکتور کنترل را در دست دارد، حضور داشت. با اینکه ویکتور تایملی سن‌اش بالا می‌رفت و صاحب فرزند می‌شد، ولی در واقع کانگ بود که تمام این مدت این توهم را در اذهان ایجاد می‌کرد و نه تنها هویت ویکتور را داشت که فرزندان او نیز همگی کانگ بودند و نه چیز دیگری! در نهایت شهر Timely و Wisconsin خارج از جریان عادی زمان قرار گرفت و به عنوان دروازه‌ای برای ورود به کرنوپولیس (Chronopolis) شد. (کرنوپولیس: مقر دولت کانگ فاتح است که در آنجا او به تمام زمان‌هایی که فتح کرده دسترسی دارد.)

10- او هیچ وقت به ارتشی که در طول سال‌ها و در طیِ خطوط زمانی مختلف جمع‌آوری کرده، تکیه نکرده است. او یک‌بار تیمی از جنگجویان را گردِ هم آورد که Anachronauts نام داشتند. اعضای این گروه Deathhunt 9000، Apocryphus، Raa، Sir Raston، Ssith، Tynder و Wildrun بودند که تا قبل از رویارویی با کانگ هرگز شکست نخورده بودند. بنابراین کانگ آن‌ها را گرد هم آورد و نام Anachronauts را بر آنها نهاد تا با یکدیگر از سرزمین مادری خود کرنوپولیس (Chronopolis)  محافظت کنند. (در واقع از تاج و تخت کانگ نگهبانی کنند)

11- هرچه قدر آینده کانگ را می‌نگریم، او را قوی‌تر از قبل می‌یابیم. او تبدیل به ارباب زمان، ایمورتوس (Immurtus) شده است. کانگ که در طول این همه سال پیکار و دستکاری در جدول زمانی و از دست دادن عزیزانش خسته شده بود، تصمیم گرفت زندگی خود را به عنوان کانگ رها کند و در بُعد موقت Limbo به نگهبانان زمان خدمت کند. Time-Keepers بیگانگانی از انتهای جهان (End of Universe) بودند که ایمورتوس را به عنوان آواتاری برای دفاع از جدول زمانی در برابر کسانی که آنها را ناراحت می‌کردند، قرار داده بودند (این تهدید شامل خود آنها هم می‌شود که منبع مدنظر مقاله به نسخه‌ی جوانتر این بیگانگان به عنوان تهدیدی برای خودشان اشاره کرده است).

معرفی شخصیت کانگ فاتح

12- کاراکتر آیرون لد (Iron Lad) یکی از اعضای مورد علاقه‌ی انتقام جویان جوان (Young Avengers) بود با ظاهری شبیه مرد آهنی که مسئول سازماندهی “انتقام جویان جوان” در کنار “انتقام جویان اصلی” بود. طرفداران و حتی خود اعضای انتقام جویان جوان زمانی که فهمیدند Iron Lad در واقع نسخه‌ی جوانتر کانگ است، شگفت‌زده شدند. وقتی کانگ به گذشته سفر کرد تا نسخه‌ی جوانترش را متقاعد کند که سرنوشتش را بپذیرد، این عمل نتیجه‌ی معکوس داد. Iron Lad نسخه‌ی آینده‌ی خود را کُشت و بدین ترتیب پارادوکس زمانی ایجاد کرد که تنها زمانی حل شد که او به آینده بازگشت تا سرنوشت خود را دنبال کند و کانگ فاتح شود!

13- در یکی از کامیک‌ها، پادشاهِ غیرانسانی (Inhuman) بلک بولت پسرش اهورا را به همراه کانگ به گذشته فرستاد تا او را از مجموعه رویدادهایی که منجر به رویداد Secret Wars مدرن می‌شد، نجات دهد. کانگ با این شرط این عمل را پذیرفت که اهورا را به عنوان فرزند خود حفظ کند. با این حال کانگ، پسر جوان را فریب داد تا در گذشته Inhumanها را از بین ببرد و در نهایت باعث شد تا او نقش کانگ را در بزرگسالی برعهده بگیرد! Inhumanها مجبور شدند اهورایِ بالغ را بکشند اما موفق شدند پسر خردسال خود را از گذشته نجات دهند. این داستان کامیک که قبل‌تر با انتقام جویان و چهار شگفت انگیز پیوند‌های عمیق داشت، به کانگ پیوند محکمی با Inhumanها نیز داد. بدین ترتیب کانگ تبدیل به تهدیدی بزرگ برای مارول و اساطیرِ مارول تبدیل گشت.

معرفی شخصیت کانگ فاتح

14- ناتانیِل ریچاردز ( Nathaniel Richards) که به شکل‌گیری انتقام جویان جوان در قالب Iron Lad کمک کرده بود، زمانی که هویت جدیدی به نام Kid Immortus بخود گرفت، با Princess Ravonna آشنا شد و توانست این شاهدخت را از سرنوشت شومی که در انتظارش بود، نجات دهد و عاشق او شد. ناتانیل شروع به کار با نسخه‌ی جوانتر Annihilus و دکتر دووم (Doctor Doom) کرد که در نهایت با ادغام این افراد با یکدیگر، موجودی به نام Doom The Annihilating Conqueror بوجود آمد و در یک جدول زمانی جایگزین شد. به هر حال، دو نسخه از Fantastic Four توانستند از ادغام این افراد با یکدیگر جلوگیری کنند ولی Kid Immortus هرگز تغییر نکرد.

15- مجموعه داستان‌های “The kang Dynasty” که توسط کورت بوزیک و تیمی از طراحان برجسته‌ی مارول طراحی شد، یکی از مجموعه‌های بزرگ مارول درباره‌ی کانگ و پسرش مارکوس است (در این مجموعه مارکوس هویت Scarlet Centurian را دارد) که توانستند کنترل تمام دولت‌های جهان را در دست بگیرند. این مجموعه‌ داستانی طولانی داشت و دنباله‌های زیادی را شامل می‌شد و در این بین لحظات بیادماندنی زیادی را آفرید. از جمله نابودی کامل Washington D.C و جمعیت آن، به عنوان نمایش قدرت کانگ، که در نهایت انتقام جویان توانستند جلوی او را بگیرند و نظم را برقرار کنند، هرچند که میزان آسیب‌های وارد آمده، جبران‌ناپذیر بود.

معرفی شخصیت کانگ فاتح

16- دوقلوهای Apocalypse به نام Uriel و Eimin که به عنوان رهبران نژاد جهش‌یافته‌ها متولد شده بودند، حکومت کانگ را در آینده تهدید می‌کردند. کانگ اما متوجه تهدید شد و دوقلوها را ربود تا بوسیله‌های روش‌های وحشیانه‌ی خود آنها را بزرگ کند. وقتی دوقلوها به سن نوجوانی رسیدند از چنگال کانگ گریختند و بلافاصله بر ضد او عمل کردند تا حکومت خود را بوجود بیاورند.

زمانی که نقشه‌های دوقلوهای Apocalypse منجر به نابودی زمین و ایجاد یک سیاره‌ی جهش‌یافته‌ی جدید شد، کانگ تیمی از قهرمانان زمان‌های مختلف را گرد هم آورد که شامل Stryfe، ونوم از Earth-X، دکتر دووم (Doctor Doom) از سال ۲۰۹۹، Iron Man از ۲۰۲۰، Magistrate Braddock، Days of Future Past’s Ahab، Abomination/ Deathlok، یک ثورِ جوان و در نهایت Uncanny Avengers را ایجاد کرد که برای معکوس کردن وقایع رخ داده، عمل کردند!

17- در یکی از رویدادهای Marvel، بارِ دیگر سنگ‌های ابدی (Infinity Stones) توسط شروری به نام Requiem جمع‌آوری شدند که امیدوار بود بتواند جمعیت زمین را به نصف کاهش دهد. Loki یکی از معدود شخصیت‌هایی بود که تحت تاثیر قرار نگرفت و وظیفه‌ی ساخت گروهی به نام Infinity Watch را بر عهده گرفت. در همین راستا لوکی بعضی از کاراکترهای ادقام شده را توانست بازیابی کند که در بین آنها کانگ با Ms. Marvel ترکیب شده بود و کاملا کانگ بوجود آمده بود. این دو به همراه Emma Frost، Hulk و Ant-Man به گروه Infinity Watch لوکی پیوستند، در این بین کنترل سنگ Reality به کانگ رسید.

18- در میان این همه نکات جالب درباره‌ی کانگ اما این نکته که نام او ناتانیل ریچاردز است از بقیه جالب‌تر است. (یعنی در حقیقت او یکی از نوادگان رید ریچاردز یکی از چهار شگفت انگیز است!) البته زمانی خود کانگ خیال می‌کرد که Dr. Doom جد اوست!

امیدواریم از مطلب حقایقی درباره‌ی کاراکتر کانگ The Conqueror لذت برده باشید.

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها