معرفی شخصیت ها و بازیگران سری فیلم های نگهبانان کهکشان / Guardians of the Galaxy

اولین فیلم نگهبانان کهکشان شما را با شخصیت‌هایی از یک تیم ابرقهرمانی از سری کتاب‌های کمیک Guardians of the Galaxy آشنا می‌کند. این فیلم در سال 2014 دهمین فیلم از سری MCU بود که توسط استودیوی مارول تولید شد. این فیلم به کارگردانی “جیمز گان” و با فیلمنامه‌ای از گان و نیکول ساخته شد و مورد توجه طرفداران مارول و حتی افرادی که قبلاً با شخصیت‌های این گروه آشنا نبودند، قرار گرفت. وقتی گروت، راکت راکون، استار لرد و گامورا توسط نیروهای Nova زندانی می‌شوند، متوجه می‌شوند که می‌توانند با همکاری هم از زندان فرار کنند. در حین فرار از زندان، درکس ویرانگر نیز به آنها ملحق می‌شود و آنها نگهبانان کهکشان را ایحاد می‌کنند. در ادامه در فیلم دوم شخصیت‌هایی چون مانتیس و یوندو نیز به گروه اضافه می‌شوند. بعدا این گروه با انتقام جویان متحد می‌شوند تا به شکست دادن ظالم شیطانی “تانوس” کمک کنند. در ادامه قصد داریم در مورد اعضای گروه نگهبانان کهکشان در دنیای سینمایی مارول (نه کمیک‌ها) صحبت کنیم پس با ما در سایت ساعت هفت همراه باشید.

آشنایی با شخصیت‌های بیشتر: معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

[lwptoc]

اخطار: این مطلب شامل اسپویل داستانی از دو فیلم اول Guardians of the Galaxy و برخی دیگر از فیلم‌های مارول است.

Drax the Destroyer

Drax the Destroyer

قبل از سال 2014، خانه درکس توسط نیروهای تانوس تحت فرماندهی رونان مورد تهاجم قرار گرفت. مهاجمان خانواده درکس را کشتند و او را در مسیر انتقام قرار دادند، در نهایت او دستگیر شد و به زندان فضایی کیلن فرستاده شد. او در آنجا با افراد نگهبانان کهکشان ملاقات می‌کند و در نهایت به آنها ملحق می‌شود. نقش درکس در سری نهگبانان کهکشان را “دیو باتیستا” ایفا کرده است. او یک گونه بیگانه است که قادر به درک استعاره‌ها نیست، در نتیجه فقط می‌تواند به معنای واقعی کلمه صحبت کند. قدرت‌های اولیه دراکس شامل نیروی مافوق بشری، استقامت و مقاومت در برابر آسیب‌های فیزیکی است.

Gamora

Gamora

نقش گامورا را “زوئی سالدانا” در دنیای سینمایی مارول بازی می‌کند. تانوس در حین نابودی سیاره و نژاد Zehoberei به او رحم کرد و او را به عنوان دختره خوانده خود پذیرفت. تانوس تصمیم گرفت از او به عنوان یک سلاح استفاده کند. او توسط تانوس به عنوان یک قاتل همراه با خواهر خوانده‌اش نبولا بزرگ می‌شود. گامورا در هنرهای رزمی بسیار ماهر شد و فنون رزمی سیارات مختلف را آموزش دید، در نتیجه از او به عنوان مرگبارترین زن کهکشان یاد می‌شود.

Rocket Raccoon

Rocket Raccoon

راکون توسط موشن کپچر “شان گان” و صداپیشگی “بردلی کوپر” زنده شده است. راکت در اصل یک راکون از سیاره زمین بود که در نتیجه آزمایش‌های دانشمندان بیگانه در سیاره Halfworld بوجود آمد، جایی که او از نظر ژنتیکی و سایبرنتیکی تقویت و در نهایت به موجودی هوشمند بدل شد. راکت راکون دارای ویژگی‌های عادی یک راکون زمینی از جمله سرعت (که با تمرین تقویت شده است)، حس بویایی، بینایی، شنوایی و لامسه است. پنجه‌های تیز به او این امکان را می‌دهد که به راحتی از دیوارها، ساختمان‌ها و درختان بالا برود. او یک خلبان ماهر، یک مهندس و تکنسین زبردست، و یک تیرانداز خبره است.

Star-Lord / Peter Jason Quill

Star-Lord / Peter Jason Quill

نقش Star-Lord را “کریس پرت” در دنیای سینمایی مارول ایفا کرده است. فیلم 2014 با پیتر کویل به عنوان یک کودک جوان متولد زمین در سال 1988 شروع می‌شود. پیتر کویل توسط یوندو ربوده می‌شود ولی بعدا به پسرخواندگی او برگزیده شده و نام جنایتکارانه Star-Lord را برای خود برمی‌گزیند. او یک استراتژیست ماهر است که در نبردهای نزدیک، سلاح‌های گرم انسانی و بیگانه و تکنیک‌های نبرد متخصص است. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از این شخصیت به مطلب حقایق جالب در مورد شخصیت استار-لرد مراجعه کنید.

Groot

Groot

گروت شخصیتی شبیه درخت است که توسط “وین دیزل” در فیلم‌ها صداپیشگی شده است. در سال 2014، در سیاره زاندار، او و راکت، پیتر کویل را در حال مبارزه با گامورا برای تصاحب پاور استون مشاهده کردند. راکت و گروت در مبارزه آنها دخالت کرده و سعی می‌کنند کویل را برای دریافت جایزه اسیر کنند. اما هر چهار نفر توسط سپاه نوا اسیر می‌شوند و به کیلن، یک زندان فضایی فرستاده می‌شوند. راکت یک نقشه پیچیده برای فرار از کیلن طراحی می‌کند، آنها به همراه دراکس فرار می‌کنند و آن پنج نفر نگهبانان کهکشان می‌شوند. در انتهای قسمت اول، گروت خود را قربانی می‌کند تا از راکت و دیگران محافظت کند. بعد از مرگ گروت، راکت نهالی از بدن گروت گرفته و آن را می‌کارد. این نهال به نوزادی از نوع او تبدیل می‌شود و راکت به افتخار پدر بیولوژیکی‌اش، او را گروت نام گذاری می‌کند و به عنوان عضوی از نگهبانان او را بزرگ می‌کند. گروت به موسیقی و رقص عشق می‌ورزد و دایره لغات محدودی دارد و فقط از عبارت معروفش «من گروت هستم» استفاده می‌کند، اگرچه بعداً موفق شد قبل از فدا کردن جانش برای نگهبانان کهکشان در نبرد با رونان، عبارت «ما گروت هستیم» را بگوید. گروت می‌تواند چوب را به عنوان غذا جذب کند و توانایی بازسازی دارد. Groot می‌تواند درختان و گیاهان را کنترل کند و از آنها برای حمله به دیگران استفاده کند و به نظر می‌رسد در برابر آتش نیز مقاوم باشد.

Mantis

Mantis

مانتیس با بازی “پوم کلمنتیف” در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 به گروه نگهبان کهکشان اضافه شد. مانتیس توانایی خواندن و تاثیرگذاری بر احساسات افراد را دارد یا می‌تواند باعث به خواب رفتن آنها شود. او همچنین دارای چابکی و مهارت‌های جنگی فوق بشری است و حتی می‌تواند خاطرات افراد را نیز پاک کند. در طول فیلم او از توانایی‌های خود برای تشویق سیاره Ego به خوابیدن استفاده می‌کند. در Avengers: Infinity War او توانست تانوس را برای مدت کوتاهی غیرفعال کند.

Yondu

Yondu

یوندو اودونتا رهبر گروهی از Ravegers بود. زمانی که ایگو به او دستور داد که پیتر کویل را از زمین برباید، یوندو تصمیم گرفت کویل را به عنوان پسرخوانده خود نگه دارد و به عنوان یک Ravegers بزرگ کند. در طول پایان قسمت دوم نگهبانان کهکشان یوندو خود را فدا کرد تا Star Lord را نجات دهد. نقش Yondu را “مایکل روکر” در فیلم‌های MCU بازی کرده است. عشق پدرانه او به پیتر کویل فوق‌العاده دوست‌داشتنی بود، و تیر پرنده عجیبش به او مجموعه‌ای از قدرت‌های شگفت‌انگیز بخشیده بود. او مدت زمان بسیار کوتاهی به عنوان نگهبان کهکشان حضور داشت، اما همان مدت زمان کوتاه برای طرفداران این سری بسیار خاطره انگیز است.

Nebula

Nebula

“کارن گیلان” نقش نبولا، را در دنیای سینمایی مارول ایفا کرده است. نبولا یکی از چندین کودکی است که تانوس به زور به فرزندی پذیرفته است. او یک لوفوموئید بود که پس از کشته شدن خانواده‌اش توسط تانوس بزرگ شد. تانوس نبولا را به عنوان قاتل شخصی خود بزرگ کرد. نبولا با گامورا بزرگ شد و تانوس اغلب آنها را مجبور به مبارزه تن به تن می‌کرد و گامورا همیشه پیروز این مبارزات بود. بعد از هر باخت، تانوس یک قطعه نبولا را با یک قطعه سایبرنتیک جایگزین می‌کرد و او را به یک سایبورگ تبدیل کرد تا بتواند توانایی مبارز‌ه‌ای بهتری بدست بیاورد.

Cosmo

Cosmo

Cosmo سگی از نژاد لابرادور است که دارای هوش و توانایی‌های روانی افزایش یافته است. در سال 1966، او توسط اتحاد جماهیر شوروی به عنوان بخشی از برنامه اکتشاف فضایی آنها به فضا فرستاده شد. اما کلکسیونر او را پیدا کرد و او را در موزه خود در Knowhere به نمایش گذاشت. در آنجا یقه‌ای به او دادند که به او اجازه می‌داد به صورت تله پاتی با دیگران صحبت کند. Cosmo که به‌ عنوان یک شخصیت فرعی در نگهبانان کهکشان معرفی شد، اکنون به یکی از اعضای اصلی تیم تبدیل شده است. Cosmo در موارد متعدد به تیم کمک کرده است، او در شماره سوم نگهبانان کهکشان به خوبی درخشید و لحظات بامزه و مفرحی را به جای گذاشت. در حقیقت کازمو فقط یک سگ خوب نیست، او یک سگ عالی است!

Kraglin

Kraglin

در اصل، کراگلین یک شخصیت بی‌نام در «نگهبانان کهکشان» بود، ولی زمانی که «جیمز گان» تنها نویسنده دو فیلم آخر شد، این کاراکتر به‌عنوان یک شخصیت برجسته بازنویسی شد. کراگلین زمانی به کلن Ravager خدمت می‌کرد اما در طول شکار استار-لورد توسط این کلن به یوندو وفادار ماند و به سرعت در «Guardians of the Galaxy Vol.2» خود را به‌عنوان عضوی از تیم ثابت کرد. از آن زمان، کراگلین تیر جادویی یوندو را به ارث برده و در تلاش است تا بر آن مسلط شود.

امیدواریم از مطلب “معرفی شخصیت های نگهبانان کهکشان” لذت برده باشید…

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها