معرفی شخصیت ها و بازیگران اصلی سریال Money Heist

در ادامه بررسی سریال Money Heist با معرفی شخصیت‌ها و بازیگران این سریال در خدمت شما هستیم. بازیگران این سریالِ اسپانیایی قبل از این سریال کارنامه آنچنان درخشانی نداشته‌اند، با تمام این احوال به طور مختصر به معرفی بازیگران نقش‌های اصلی و همینطور شخصیت‌هایی که آنها را خلق کرده‌اند پرداختیم. با سایت ساعت هفت با معرفی شخصیت ها و بازیگران اصلی سریال Money Heist همراه باشید.

مطالب مشابه:

معرفی بازیگران و شخصیت های اصلی سریال See

معرفی شخصیت ها و بازیگران اصلی سریال Vikings

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز

معرفی شخصیتهای انیمه Attack on Titan / حمله به تایتان

معرفی شخصیتهای اصلی سریال The Mandalorian

داستان کامل و معرفی شخصیت‌های سریال Better Call Saul 

مطالب مرتبط با سریال سرقت پول:

بررسی سریال Money Heist فصل پنجم / خانه کاغذی

بررسی سریال Money Heist فصل دوم تا چهارم

بررسی سریال Money Heist فصل اول / سرقتی بی رقیب

پروفسور (سرگیا مارکینا)

پروفسور رهبر و مغز متفکر باند و شخصیتی کاریزماتیک است، کسی که با دقت برنامه‌ریزی و سازماندهی نقشه دزدی به ضرابخانه سلطنتی و بانک اسپانیا در مادرید را کشیده است. او با ظاهری آرام و صدایی گرم و گیرا و ایده‌های جذابش سریال را هوشمندانه کرده است. در حقیقت ایده اولین دزدی (برای گرفتن انتقام پدرش) توسط او کشیده شد. همینطور پدربزرگ پروفسور در ایتالیا علیه فاشیست‌ها جنگیده بود. سرگیا بسیار باهوش و دقیق است و این را از برنامه‌ریزی برای همه سناریوهای احتمالی که ممکن است در طول سرقت رخ دهد می‌توان فهمید. آلوارو مورته، بازیگر 46 ساله اهل اسپانیا با بازی در نقش سرگیا مارکینا (پروفسور) برای سریال شبکه اسپانیایی آنتن ۳ به نام سرقت پول(خانه کاغذی)، مورد تحسین واقع شد و به همراه این سریال به شهرت جهانی دست پیدا کرد. فیلم Mirage محصول سال 2018 از دیگر آثار برجسته او محسوب می‌شود.

توکیو (سیلن اولیویرا)

توکیو یک دزد در حال فرار از پلیس پس از یک سرقت ناکام است که در آن دوست پسرش کشته شده است.  توکیو غیر عمد موجب خراب شدن نقشه‌های پروفسور می‌شود و در ادامه رابطه‌ای عاشقانه را با ریو شروع می‌کند.‌ او توسط پروفسور استخدام شده بود تا در انجام دزدی ضرابخانه سلطنتی در مادرید او را همراهی کند. او به همراه هفت سارق دیگر که برای دزدی انتخاب شده‌اند، به یک ویلا منتقل میشوند و به مدت پنج ماه دزدی را برنامه‌ریزی می‌کنند. او راوی داستان است. او در 14 سالگی با دوست پسر 28 ساله خود به دنیای جنایت پا می‌گذارد. آنها با هم 15 سرقت برنامه‌ریزی شده را با موفقیت انجام دادند. اورسولا کوربیرواز بازیگر و مدل 32 ساله اسپانیایی بازیی به شدت موثر در سریال خانه کاغذی به جای گذاشته است. بسیاری او را برای جسور بودنش و همچنین افزودن آدرنالین به داستان تحسین می‌کنند.

برلین (آندرس د فونویوسا)

برلین یک سارق جواهرات و برادر(ناتنی) بزرگتر پروفسور است و شخصیتی بسیار خودساخته و قدرتمند دارد. او در طول برنامه ریزی سرقت مسئول انتخاب سارقین و ترتیب دهنده این سرقت به همراه برادرش بود. او نسبت به برادرش دارای شخصیتی سنگدل و بی‌رحم است. برلین پیش از پیوستن به دزدی ضرابخانه سلطنتی اسپانیا، دزد جواهرات بود. او بیست و هفت سرقت موفق از جواهرفروشی‌ها، خانه‌های حراج و خودروهای حمل پول داشت. بزرگترین سرقت او، قبل از ضرابخانه سلطنتی اسپانیا دزدی 434 الماس در شانزه لیزه پاریس بود. پدرو آلنسو 50 ساله متولد ویگو اسپانیا می‌باشد. وی در مدرسه سلطنتی هنرهای دراماتیک تحصیل کرده است و حضورش در این سریال یکی از موفق‌ترین نقش‌ها در کارنامه هنری او به حساب می‌آید.

نایروبی (آگاتا خیمنز)

او به عنوان مدیر کیفی گروه، مسئول چاپ پول در ضرابخانه سلطنتی اسپانیا در بخش یک و دو و نظارت بر ذوب طلا در بانک اسپانیا در بخش سه و چهار حضور داشت. او از 13 سالگی ساخت پول تقلبی را آموخت. او را یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این مجموعهٔ تلویزیونی می‌دانند که شخصیتی دلسوز در عین حال قوی دارد و در مقابل هرج و مرج گروه می‌ایستد و از تفرقه افتادن بین اعضای گروه جلوگیری می‌کند. آلبا فلورس بازیگر 38 ساله اهل مادرید اسپانیا در سریال نقش نایروبی را ایفا کرده است. او یکی از قابل تحسین ترین بازی‌ها را در این سریال به نمایش گذاشته است.

آنیبال کورتس (ریو)

یک هکر جوان که در طول داستان عاشق توکیو می‌شود و احساسات بر او چیره است، که این خود نقطه ضعف او در گروه محسوب می‌شود. نام مستعار او یعنی ریو در زبان اسپانیایی به معنی صاعقه است. ریو در جوانی به کامپیوتر علاقه‌مند شد و در سن 6 سالگی برنامه نویسی را آغاز کرد. قبلا او در سال 2010 حملات گسترده‌ای به بانک‌ها برای سرقت اطلاعات آنها انجام داد اما هویت وی هرگز کشف نشد. میگل هران بازیگر 25 ساله اسپانیایی آینده‌ای درخشان را با حضور در سریال سرقت پول برای خود رقم زده است. او در سال 2016 جایزه Goya Awards (معتبرترین جایزه سینمایی اسپانیا) به عنوان بهترین بازیگر جدید را بدست آورد.

راکل موریو

بازرس نیروی گارد ملی که مسئولیت این پرونده را تا زمانی که در فصل ۳ به گروه پیوست بر عهده داشت اما بعد از دزدی اول به پروفسور علاقه‌مند می‌شود و در مقابل نیروی پلیس می‌ایستد. او در دزدی بزرگ بانک اسپانیا به همراه پروفسور گروه را پشتیبانی می‌کند. ایتسیار ایتونیو مارتینس هنرپیشه 47 اهل اسپانیا است که نقش آفرینی بزرگی در کارنامه او دیده نمی‌شود.

دنیل راموس ریکاردو (دنور)

پسر مسکو که در دزدی به او می‌پیوندد و در طول سرقت با استکلهم آشنا شده و به او دل می‌بازد. سرانجام دنور با استکهلم ازدواج می‌کند و پدر خوانده فرزند استکهلم و آرتور می‌شود که در نتیجه دچار چالش‌های عاطفی بسیاری با استکهلم در طول سرقت می‌شود. خائیمه لورنته بازیگر 29 ساله اسپانیایی از بازیگران ممتاز این سریال می‌باشد که در طول سریال به شهرت رسیده است.

آلیسیا سیرا

یک بازرس باردار از نیروی گارد ملی است که پس از بازرس راکل، مسئولیت این پرونده را در سرقت بانک برعهده می‌گیرد و به هر قیمتی سعی در جلوگیری نقشه‌های پروفسور دارد. او شخصیتی سرکش دارد و برای رسیدن به هدفش دست به هرکاری می‌زند. او به طور جنون آمیزی برای توقف پرفسور و همدستانش دست به شکنجه‌های غیرقانونی می‌زند. او از اصلی‌ترین آنتاگونیست‌های سریال محسوب می‌شود. نجوا نیمری خواننده و هنرپیشه 49 ساله اسپانیایی از بازیگران بسیار موفق سریال است. او اصالتی اردنی دارد.

آگستین راموس (مسکو)

یک معدن‌کار پیشین و یک دزد سابقه دار که پدر دنور است. اولین شغل او معدنکاری در آستوریاس بود. اما چیزی که باعث ترک این شغل شد، کلاستروفوبیا بود، زیرا او نمی‌توانست در یک حفره کوچک تاب بیاورد. او اولین فرد است که در طول سرقت دچار مرگی غیر منتظره در بین اعضای گروه می‌شود. پاکو توس بازیگر 57 ساله اسپانیایی توانست در مدت کوتاهی که در سریال نقش آفرینی کرده نامی از خود به جای بگذارد.

مونیکا گاستمبیده (استکهلم)

او به عنوان منشی در ضرابخانه سلطنتی اسپانیا کار می کرد. در ابتدا او یکی از گروگان‌های ضرابخانه بود. او معشوقه آرتور یکی از مدیران بانک بوده و از این رابطه نامشروع باردار شده‌است و این موضوع بخشی از داستان‌های ابتدایی سریال را تشکیل می‌دهد. مونیکا در طول سرقت عاشق دنور شده و به همدست گروه تبدیل می‌شود. استر آسبو بازیگر 38 ساله اسپانیایی نقش‌آفرینی متفاوتی را در سریال رقم زده و با بازی مسلطش باعث تحسین شده است.

میرکو دراگیج (هلسینکی)

او یک کهنه سرباز صرب و پسر عموی اسلو است. در سرقت ضرابخانه رویال ، هلسینکی عمدتا مسئول مراقبت از گروگانها بوده است. وی در جنگ یوگسلاوی با پسر عموی خود اسلو سرباز بود. دارکو پریچ بازیگر 44 ساله صربی از دیگر بازیگران موفق سریال خانه کاغذی محسوب می‌شود. او با هیکل تنومند و صورت خشنش نقشی متفاوت را در سریال رقم زده است.

مارتین بروته (پالرمو / مهندس)

یکی از دوستان قدیمی آرژانتینی برلین که سرقت بانک اسپانیا را با او برنامه‌ریزی کرده بود و مسئولیت خود را به عنوان فرمانده در دستبرد بانک اسپانیا به عهده می‌گیرد. رودریگو د لا سرنا 45 ساله از بازیگران اسپانیایی است.

امیدواریم از مطلب “معرفی شخصیت ها و بازیگران اصلی سریال Money Heist” لذت برده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اسکرول به بالا