معرفی مهمترین اعضای گروه X-Men و حقایق جالب در مورد آنها

با سلام، با یکی دیگر از سری مقالات آشنایی با شخصیت‌های Marvel در خدمت شما هستیم، در این سری مطلب قصد داریم شما را با مهمترین اعضای گروه X-Men و حقایقی جالب در مورد آنها آشنا کنیم. بعد از انتشار این مطلب برخی از شخصیت‌های گروه X-Men که مطلب مفصل‌تری از آنها تهیه کردیم به شکل جداگانه منتشر خواهند شد. در ادامه با سایت ساعت هفت با معرفی مهمترین اعضای گروه X-Men همراه باشید.

آشنایی با شخصیت‌های بیشتر: معرفی تمام شخصیت های مهم Marvel/ آشنایی با قهرمانان دنیای مارول

[lwptoc hideItems=”0″]

سرآغاز گروه X-Men

گروه X-Men اولین‌بار در سری کتاب‌های مارول به سال ۱۹۶۳ توسط استن لی و جک کربی خلق و معرفی شدند. تفاوت این تیم قهرمانی با Fantastic Four و گروه Avengers در این بود که آنها با قدرت‌های ویژه به دنیا آمده بودند و عموم مردم از آنها واهمه داشتند. این موضوع به مارول اجازه می‌داد که داستان‌هایی نژادپرستانه در قبال چنین افرادی از سوی مردم تعریف کند و به تاریخ برده‌داری امریکا گوشه و کنایه بزند. کامیک‌های X-Men در این سال‌ها افت و خیزهای بسیاری را تجربه کرده‌اند ولی موضوع تعصب، نفرت همچنان باقی مانده‌اند. X-Menها متضاد دیگر قهرمانان مارول بودند زیرا آنها به نجات مردمی می‌رفتند که از آنها متنفر بودند. کودکان و نوجوانانی که با قدرت‌های غیرطبیعی متولد می‌شدند باید یاد می‌گرفتند که با مردم و آنهایی که از آنها نفرت دارند کنار بیایند‌.

در سال ۱۹۶۳ بعد از محبوبیت Spider-Man، هالک، ثور، مردآهنی و گروه چهار شگفت‌انگیز، استن لی می‌خواست گروهی دیگر از ابرقهرمانان را بسازد ولی نمی‌خواست بیان کند آنها چگونه قدرت‌های خود را کسب کرده‌اند. استن لی در سال ۲۰۰۴ در جریان مصاحبه‌ای گفت: “دیگر نمی‌توانستم به مخاطب بگویم که فلانی را عنکبوتی نیش زد و یا طرف مجاورت پرتوهای گاما قرار گرفت، بنایراین راهی بزدلانه را در پیش گرفتم، به خود گفتم؛ چرا نمی‌گویم آنها هستند، جهش یافته‌اند، آنها به این شکل متولد می‌شوند.”

تشکیل اولیه گروه X-Men : پرفسور ایکس شخصی بود که گروه X-Men را ایجاد کرد و اعضای این گروه را از نوجوانان جهش یافته انتخاب کرد و در عمارت خود به آنها آموزش‌ می‌داد. او بر این عقیده بود که انسان‌ها و جهش یافته‌ها می‌توانند با هم مسالمت‌آمیز زندگی کنند. او دلش می‌خواست که تمام جهش‌یافته‌ها دور هم جمع شوند و زیر یک پرچم و برای یک هدف مبارزه کنند.

نسخه‌ی اولیه گروه X-Men شامل: سایکلاپس، جین گری، بیست، آیس من و آنجل بود و دشمنشان مگنتو (Magneto) از برادری جهش‌یافته‌های شیطانی بود که شامل Mastermind، Scarlet Witch، Quicksilver و Toad می‌شد. تِم کلی این سری کامیک‌ها بر روی مضامین خیر و شر ولی به صورت تعصب و نژادپرستی شکل گرفت، گروه‌ها و اعضای تیم‌ها دچار تغییرات زیادی شدند ولی مضامین به همان شکل باقی ماندند. طرف بد ماجرا به شکلی معرفی شد که امکان نداشت برایش دلسوزی نکنید، داستان پیش‌زمینه‌ی مگنتو بسیار عالی نوشته شده بود و مگنتو فردی بود که از اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها جان سالم بدر برده بود. او نفرتی بی‌حد و حصر از انسان‌های عادی داشت و سیلورکوییک و اسکارلت ویچ نیز مورد مشابهی را در رومانی پشت سر گذاشته بودند.

مهمترین اعضای گروه X-Men

در این بخش با مهمترین اعضای X-Men آشنا می‌شوید. (این اعضا در پایین همین صفحه مطلب دارند یا مطلب جداگانه‌ای از آنها در سایت موجود است که به آن لینک شده است. در غیر این صورت مطلب اعضای مهم دیگر در آینده به سایت اضافه خواهد شد.)

Professor X (پروفسور ایکس)

در ادامه به شخصیت‌هایی پرداختیم که در سایت صفحه جداگانه ندارند…

Angel / Archangel (آنجل یا وارن کنت ورتینگتون)

Angel / Archangel (آنجل یا وارن کنت ورتینگتون)

کاراکتر Warren Kenneth Worthington III با نام مستعار Angel و یا Archangel از کاراکترهای معروف سری X-Men است که توسط Stan Lee و Jack Kirby خلق شده است. اولین حضور او هم به اولین شماره کامیک‌های X-Men به سال ۱۹۶۳ برمی‌گردد.

حقایق جالب از شخصیت فرشته

۱. در جوانی و در کالج وقتی خوابگاهشان آتش گرفت با نجات دادن دوستانش، تصمیم گرفت که در نقش یک ابرقهرمان مردم را نجات دهد و نام Avenging Angel را برای خود دست‌وپا کرد. او مورد توجه Xavier قرار گرفت و به گروه X-Men ملحق شد.

۲. دوست‌دختر او Candace “Candy” Warren است. او با او وارد رابطه شد در حالی که به Jean Grey هم علاقه داشت. در نهایت هویت خود را برای او فاش کرد و سپس او را به محفل X-Men هم برد. بعدها Candy وقتی فهمید که Warren به Jean علاقه دارد با او بهم زد. در نهایت در یکی از کامیک‌ها به دست Cameron Hodge کشته شد.

۳. او وقتی عضو دسته‌ی اصلی گروه درآمد (اعضای اصلی شامل؛ Cyclops، Iceman، Beast و Marvel Girl یا همون Jean Grey هستند) Warren خیلی زود عاشق Jean شد. در حالی که مثلثی عشقی بین او و Cyclops بر سر Jean در گرفت ولی Jean علاقه‌ای به Warren نداشت. بعد از وقایع Dark Phoenix Saga وقتی Jean متوجه شد که Cyclops با Madelyne Pryor ازدواج کرده به Warren تمایل پیدا کرد.

۴. او در وقایع مربوط به Savage Lands کشته شد. ولی Magneto او را یافت و دوباره زنده کرد.

۵. عمویش Burtram Worthington که با نام Dazzler نیز شناخته می‌شود از شروران Marvel است که پدر Warren را کشته است و درصدد است تا دارایی‌های خانواده Worthington را صاحب شود.

۶. او عضو موسس گروه Championهاست. بعد از مرگ پدرومادرش به لوس آنجلس رفت و از X-Men خارج شد. او مشغول تحصیل در UCLA شد و به همراه Bobby Drake، Hercules و Black Widow گروه قهرمانان لوس آنجلس را تاسیس کردند.

۷. در کامیک X-Men: Apocalypse او دارای بال‌هایی آهنی شد.

۸. در طول همین کامیک وقتی تبدیل به Archangel شد تغییرات زیادی کرد حتی احساس کرد بال‌هایش دارای اراده هستند و می‌توانند برای خود تصمیم بگیرند!

۹. او زمانی خیال می‌کرد واقعا فرشته است!

Iceman (آیس‌من)

Iceman (آیس‌من)

مردیخی با نام اصلیِ Robert “Bobby” Louis Drake، از اعضای گروه X-Men است که توسط Stan Lee و Jack Kirby خلق شده است. او توانایی انجماد کردن آب را دارد. او حتی قادر است اشیاء پیرامونش منجمله بدنش را منجمد کند.

حقایق جالب از شخصیت مردیخی 

۱. او و Jean Grey تنها اعضای اصلیِ X-Men بودند که دارای سطح Omega هستند.

۲. در یکی از کامیک‌ها Emma Frost ذهنش را به بدن Iceman می‌فرستد.

۳. در حالی که Drake سعی می‌کرد قدرت‌ها و توانایی‌هایش را بیشتر بشناسد، Emma Frost با کنترل بدن و ذهنش توانایی‌های او را به اوج خود رساند. Emma حتی قادر است مایعات درون اجسام و یا بدن انسان‌ها را هم با توانایی‌های Drake منجمد کند. او حتی قادر بود از طریق سه رکن جامد، مایع، گاز در بین مکان‌ها جابه‌جا شود. اما Emma از نحوه کارکرد این توانایی‌ها چیزی به Drake نیاموخت بنابراین او دست به دامن Storm شد که توانایی‌هایی مشابه او دارد.

۴. چون Drake توانایی کنترل و کار کردن رویِ اتم‌های یک ماده را دارد و بخاطر آنکه کنترل بسیار زیادی بر روی قدرت‌هایش دارد او می‌تواند Reality را نیز دست‌کاری کند.

۵. در کامیک Astonishing X-Men نسخه سوم شماره ۶۴ام Drake قادر بود دنیایی بوجود بیاورد که در عصر یخبندان قرار داشت. در این دنیا Drake توانایی‌هایش به قدری افزایش یافت که تقریبا خدا شد. او قادر بود به تمام فرم‌های یخ هوشیاری‌اش را منتقل کند.

۶. مردیخی چون قادر است بدنش را به کریستال تبدیل کند و این کریستال‌ها در اندازه‌های کوچک نیز شکل می‌گیرند قادر بود هوشیاری‌اش را در هوا به این کریستال‌ها منتقل کند و تلپورت کند.

۷. او حتی قادر است از خودش کلون‌های یخی نیز تولید کند.

۸. او این توانایی را هم دارد که گرما یا حرارت اجسام و موجودات را اندازه بگیرد و مانند دوربین‌های حساس به گرما موجودات را از پشت دیوارهای سخت نیز تشخیص دهد.

۹. با تبدیل بدنش به کریستال و تبدیل مولوکول‌های هوا به کریستال حتی قادر در هوا اسکی کند!

Jean Grey (ققنوس سیاه یا جین گری)

قویترین شخصیتهای مارول

نام کامل او Jean Elaine Grey است، همچنین او القابی منجمله، Marvel’s Girl، Phoenix و Dark Phoenix نیز دارد. خالقین او Stan Lee و Jack Kirby بودند و برای اولین‌بار در کامیک شماره اول X-Men در سال ۱۹۶۳ معرفی شد. او نیز مانند دیگر اعضای X-Men یک انسان جهش‌یافته است که دارای قدرت‌های فرابشری است. او از بدو تولد دارای قدرت‌های تله پاتیک و Telekinetic بود. او زمانی متوجه پتانسیل قدرت‌هایش شد که دوست صمیمی‌اش با ماشین تصادف کرد. او دارای شخصیتی دلسوز و قابل اتکا است و می‌تواند به نیروی کیهانی ققنوس نیز ارتباط برقرار کند.

حقایقی جالب در مورد شخصیت جین گری 

۱. وقتی Thanos بِشکن زد بیشتر X-Menها منجمله Jean Grey نیز ناپدید شدند. تنها Cyclops و Wolverine نجات یافتند، البته برعکس فیلم Infinity Wars کاپیتان آمریکا در کامیک‌ها هم قربانی بشکن Thanos شد.

۲. در انیمیشن‌های مربوط به X-Men او در درجه دوم اهمیت قرار گرفت، با اینکه در کامیک‌ها جزو موسسین گروه X-Men بود.

۳. در وقایع Battle of the Atom، جین گری همچنان ناپدید شده بود ولی نسخه گذشته او به زمان حال آمده بود و از آینده نیز نسخه‌ای دیگر به زمان حال برگشته بود (گذراندن چنین مقوله‌ای در داستان‌‌هایتان اگر بدون برنامه ریزی قبلی و صرفا از روی هردمبیل باشد، حکم مرگ داستانتان را امضا کرده‌اید). نسخه‌ی آینده‌ی او لباسی کاملا متفاوت بر تن داشت و کلاه‌خودی به نام Xorn بر سر داشت که او را به همین سبب Lady Xorn می‌نامیدند، که به گروه برادری شیطان پیوست. البته تا انتها زنده نماند.

۴. جین تا به حال دوبار مرده است! اولی در نسخه 148ام کامیک New X-Men بود که Wolverine او را نجات داد و دومی در دو نسخه بعد اتفاق افتاد وقتی Magneto/Xorn او را خلاص کردند. مابقی مرگ‌های او جعلی است! تا زمان Fantastic Four شماره ۲۸۶ام با یک کلون از او طرف بودید تا اینکه Dark Phoenix برمی‌گردد. در واقع Thanos او را نکشت بلکه ناپدید کرد و همینطور در شماره ۲۸۱ام Uncanny X-Men هم که Sentinel او را از بین برد در واقع او ذهن او را با Emma Frost جابه‌جا کرد و بدن Emma را حفظ کرد.

۵. در آن اوایل تنها می‌دانستیم که Jean Grey دارای خانواده است ولی کم کم با پدر، مادر و خواهرش به نام Sara آشنا شدیم اما در Uncanny X-Men شماره ۴۶۷ام ما با خواهر دیگر او به نام Julie و دو برادر به نام‌های Liam و Roger نیز روبرو شدیم.

۶. اینطور که پیداست Shi’Ar Empire نیز از خانواده Greyها بیزار است. آنها نه تنها خواهر و برادرانش را قربانی کردند، بلکه ۱۷ نفر دیگر از خاندان Greyها را نیز کشته‌اند. در نهایت این بیزاری به جایی رسید که Shi’Ar تصمیم گرفت به طور کل ژنوم Phoenix را از بین ببرد. آنها وقتی به مقر خانواده Grey رسیدند در عرض ۲۴ ثانیه تمام خانواده و حتی آنها که خون Grey نداشتند را سلاخی کردند. تنها Rachel و Cable زنده ماندند که بعدها Jean نیز به آنها ملحق شد.

۷. همانطور که از نام Phoenix مشخص است او نیز مانند ققنوس‌های افسانه‌ای می‌تواند بارها و بارها از مرگ برخیزد.

۸. بسیاری از کامیک‌خوان‌های سری X-Men معتقدند علت گرایش جنسی شخصیت Iceman به مردان زیر سر Jean Grey هست! در شماره ۴۰ام کامیک All-New X-Men در ملاقاتی Jean با Bobby داشت، Jean درباره زنان از او سوال کرد و دیدگاهش را پرسید، اما در عین حال ذهن او را نیز خواند و فهمید که او به مردان تمایل بیشتری دارد، طرفداران سری X-Men معتقدند که Jean این گرایش را در او تقویت کرده است. البته طرفداران و این تئوری‌اشان اشتباه است و Jean در گرایش جنسی Iceman نقشی نداشته، زیرا اینکه Marvel بخواهد برای مجازات کسی او را هم‌جنس‌گرا کند، خنده‌دار است.

۹. پرفسور ایکس نیز زمانی عاشق Jean Grey بوده است. در کامیک شماره چهارم X-Men پرفسور به خودش می‌گوید که چقدر عاشق این دختر بوده است که هیچوقت نتوانسته به او بگوید. در کامیک Ultimate X-Men پرفسور به Cyclops درباره عشقش به Jean می‌گوید.

۱۰. داستان‌های Dark Phoenix Saga در واقع یک پایان‌پندی جایگزین نیز دارند که در آن همه چیز به خِیر و خوشی تمام می‌شود. امپراتوری Shi’Ar جین را دستگیر می‌کند و در یک آزمایشگاه قدرت‌های تلپاتیک او را از بدنش جدا می‌کنند. چندی بعد او که انسانی معمولی است با Magneto ملاقات می‌کند و Magneto به او می‌گوید که قادر است دوباره او را جهش‌یافته کند ولی Jean امتناع می‌کند. بنابر اظهارات Chris Claremont جین و اسکات در نهایت ازدواج می‌کنند و زندگی معمولی ولی خوب و خوش را سپری می‌کنند. پایان‌بندی اصلی در سال ۱۹۸۴ و در کامیک Phoenix: The Untold Story منتشر شد.

۱۱. مثلث عشقی Phoenix محدود به Cyclops و Logan نمی‌شود و ضلع‌های بیشتری دارد! در کامیک All-New X-Men شماره ۱۵ام، Jean متوجه می‌شود، Beast نیز به او علاقه دارد ولی جرات ابراز آن را نداشته است. Jean حالا برای لج درآوردن یا چیز دیگری وارد رابطه با او می‌شود ولی این رابطه خیلی سریع بهم می‌خورد. بعدا در کامیک Ultimate Adventure جین بوسه‌ای تقدیم Miles Morales/Spider-Man می‌کند. در انیمیشن‌ها اما او عاشق Duncan Matthews می‌شود. البته همزمان با Scott نیز وارد رابطه می‌شود!

Psylocke (سایلوک)

Psylocke (سایلوک)

الیزابت “بتسی” براداک (Elizabeth “Betsy” Braddock) از ابرقهرمانان کامیک‌های Marvel است که همکار Captain Britain و X-Men است. او توسط Chris Claremont و Herb Trimp خلق شده است. اولین حضور او در کامیک‌های Captain Britain در سال ۱۹۷۶ بر می‌گردد.

حقایق جالب در مورد شخصیت سایلوک

۱. او یک مدل معروف، خلبان هواپیما و یک جاسوس بلفطره است. او مامور گروه Strike است.

۲. درست قبل از اینکه Mojo از شرورهای X-Men او را بدزدد برای مدتی کوتاه او در نقش برادرش Captain Britain بود و نام او را یدک می‌کشید. Mojo چشمان آسیب دیده‌ی او را با چشمانی سایبرنتیک عوض کرد و او را شست‌شوی مغزی داد و نامش را Psylocke گذاشت.

۳. بعدها که New Mutant او را نجات دادند، برادرش او را به X-Men معرفی کرد. اما Mojo نقشه‌هایی دیگر برای Betsy کشیده بود و بدن او را با یک Assassin ژاپنی جابه‌جا کرد تا بعدها نام Lady Mandarin را کسب کند.

۴. اما این پروسه جابه‌جایی بدن آنچنان مفید هم واقع نشد. Betsy یا Psylocke در بدن جدید Kwannon را ایجاد کرد و بعدا این Kwannon بدن سابق Betsy را از آن خود کرد و توسط ذهن Betsy کنترل می‌شد.

۵. البته Betsy زمانی تبدیل به Crimson Dawn نیز شد و قدرت‌های ابعاد تاریک را بدست آورد.

۶. مارول اما انگار درباره Betsy مطمئن نیست زیرا مکررا قدرت‌ها و ظاهرش را تغییر می‌دهد. او علاوه بر قدرت‌های تلپاتیک، قدرت دیدن آینده را نیز داشت که امروزه از او سلب شده است. او در طول تاریخش قدرت‌های زیادی کسب کرده و از دست داده است.

۷. او سلاح‌های زیادی را از طریق قدرت Psychic (روحی و روانی) خود ایجاد می‌کند.

۸. او دوبار تا به حال مرده است. مردن و برگشتن از مرگ چیزی است که در کامیک‌های ابرقهرمانی زیاد اتفاق می‌افتد ولی Psylocke تا به حال هربار که مرده، با تغییر ظاهر و یا تغییر قدرت‌هایش برگشته است.

Kitty Pryde (کیتی پراید)

Kitty Pryde (کیتی پراید)

کاراکتر Kathrine Anne “Kitty” Pryde یکی دیگر از اعضای گروه X-Men است که توسط Chris Claremont و John Byrne خلق شده است و اولین‌بار در کامیک شماره ۱۲۹ام Uncanny X-Men معرفی شد.

حقایق جالب از شخصیت کیتی پراید

۱. همانطور که ما طرفداران لیستی از بهترین ابرقهرمانان Marvel داریم، خود Marvel هم لیستی از ۵۰ شخصیت برتر مورد علاقه خودش دارد که Kitty Pryde سرآمد همه آنهاست.

۲. نام Kitty Pryde از روی دوست دوران کالج John Byrne برداشته شده است و او از این شخص برای استفاده از نامش اجازه گرفت‌.

۳. وقتی Kitty از Black Vortex استفاده می‌کند قدرت‌هایش به قدری پیشرفته می‌شوند که تبدیل به موجودی خداگونه می‌شود.

۴. یکبار او بخاطر درس و مشق و رفتن به دانشگاه کلا بیخیال شغل ابرقهرمانی شد!

۵. خیلی از گروه‌های جهش‌یافته به دنبال استخدام Kitty بودند از جمله Emma Frost ولی Kitty دوست داشت وارد مدرسه Xavier شود. اما بعد از گذشت چند روز پدر و مادر Kitty که خبری از دخترشان نداشتند پی‌گیر او شدند و بعد از مرخصی Kitty به او اجازه برگشتن به مدرسه Xavier را ندادند. در اینجا بود که Jean Grey حافظه پدر و مادر Kitty را پاک کرد و کاری کرد آنها نسبت به خواسته‌های Kitty و تمایلاتش احترام قائل شوند.

۶. نگهبان کهکشان یا Starlord زمانی جزو معشوقه‌های بود.

۷. او حتی با عنوان Starlord به Guardian of the Galaxy پیوست.

۸. با اینکه Emma Frost نتوانست Kitty را به مدرسه خودش ملحق کند ولی دست‌بردار نبود. او پدر و مادر Kitty با قدرت تلپاتیک مجاب کرد که دخترشان را از مدرسه Xavier بیرون بیاورند و او را در مدرسه خودش نام‌نویسی کنند.

۹. او رهبر گروه X-Men هم بوده و هست.

۱۰. او در هنرهای رزمی نابغه است.

۱۱. حیوان خانگی و دوست صمیمی‌اش یک اژدهاست!

۱۲. او در گروه‌های ابرقهرمانی دیگر Marvel هم عضو است.

۱۳. او توانایی حرکت در اجسام جامد را دارد و حتی می‌تواند با لمس افراد بخشی از قدرت خود را به آن ببخشد.

Nightcrawler (نایت کرالر)

Nightcrawler

نام او Kurt Wagner است و از اعضای گروه X-Men محسوب می‌شود. خالقین او Len Wein و Dave Cockrum هستند. Nightcrawler اولین بار در سال ۱۹۷۵ در کامیک Giant-Size X-Men حضور پیدا کرد. او با قدرت‌های ابرانسانی و به عنوان یک جهش‌یافته متولد شد، قدرت‌هایش به او این امکان را می‌دهد که در شب ناپدید شود، دست و پایی چسبنده دارد و می‌تواند تلپورت (Teleport) کند. ظاهری شبیه جهنمی‌ها دارد، در حالی که او یک کاتولیک با ایمان است!

حقایق جالب از شخصیت نایت کرالر

۱. پدرش شیطانی جهنمی به نام Azazel است، او بر روی زمین Mystique را اغوا کرد و حاصل این آمیزش Nightcrawler شد.

۲. همانطور که گفتم Mystique مادر اوست. Mystique یکی از شخصیت‌های پیچیده در دنیای کامیک‌های Marvel است او هم جرائم زیادی مرتکب شده هم به جهش‌یافته‌ها کمک کرده است. Mystique هم مانند بسیاری از جهش‌یافته‌ها دوست دارد تا زندگی عادی داشته باشد، او این فرصت را در کنار Baron Christian Wagner بدست آورد. اما شوهرش در زمینه‌های زناشویی زیاد خوب نبود، Mystique هم که شور و شوق مادر شدن داشت، با تغییر ظاهر با مردان محلی رفت و آمد می‌کرد تا فردی شایسته بیابد که Azazel او را اغوا کرد زیرا Azazel نیز به دنبال فرزندی برای اتصال به دنیای انسان‌ها بود.

۳. بخاطر اینکه او به پدرش در بُعد Brimstone متصل است قادر است که تلپورت کند ولی این تلپورت به چند مایل محدود می‌شود.

۴. خود Nightcrawler نیز دارای فرزند است! شاید در زمین اصلی او بچه نداشته باشد ولی در ابعاد دیگر او دارای فرزندانی است. در Earth-1005 او دارای پسری به نام Salamander است، همچنین در Earth 2182 او دارای دختری به نام Nocturne است.

۵. یکی از سوالاتی درباره Nightcrawler و Daredevil بوجود می‌آید این است که هر دو این کاراکترها با اینکه ظاهری شیطانی دارند و اتفاقا در محفل Company of Daredevil نیز حضور دارند، پیرو مذهب کاتولیک هستند! پیوند زدن شیطان با کاتولیک از دیدگاه Marvel مبحثی است که خود یک مقاله جداگانه می‌طلبد. اما جالب است بدانید که برای اینکه با یک تیر دو نشان را بزنند، در کامیکی Nightcrawler کاندید نشستن بر جایگاه پاپ بود!

۶. کاراکتر Hope Summers هم بخاطر اینکه بعد از وقایع M-Day به دنیا آمده و هم اینکه دارای سطح Omega است و پتانسیل نامحدودی دارد، بسیار خاص و مهم است. Nightcrawler نیز جانش را در راه نجات Hope Summers از دست داد.

۷. چون Nightcrawler فردی پایبند به مذهب و با ایمان و درستکار بود، وقتی جانش را در راه نجات Hope Summers از دست داد، به بهشت رفت. اما قبل از اینکه پله‌های بهشت را بالا برود، پدرش Azazel که با تمام فرزندانش ارتباط دارد، جهت تسخیر بهشت احضار شد. برای اینکه او را شکست دهد Kurt ابدیت و روح‌اش را فدا کرد و فناناپذیر شد و دوباره از مرگ برخواست.

۸. برعکس گذشته سخت بسیاری از کاراکترهای مارول، Kurt بیشتر کودکی خود را در سیرک گذراند.

۹. ظاهرش نه تنها برای انسان‌ها که برای دیگر جهش‌یافته‌ها نیز قابل‌تحمل نبود. اما به لطف گجتی که پروفسور ایکس برایش ساخت او قادر بود وقتی در میان آدم‌ها است، ظاهری انسانی‌تر و قابل‌تحمل داشته باشد.

Storm (استورم)

Storm (استورم)

نام او اورورو مونرو (Ororo Munroe) است و از نژاد جادوگران افریقایی محسوب می‌شود، اولین حضور او در کامیک شماره اول Giant-Size ایکس‌من به تاریخ میِ 1975 بود. خالقینش Len Wein و Dave Cockrum بودند. او نیز یک جهش‌یافته است و توانایی کنترل آب‌وهوا و جو را دارد و در شمار یکی از قدرتمندترین جهش‌یافته‌های سیاره زمین است.

مادرش شاهدخت قبیله‌ای از کنیا و پدرش یک ساه‌پوست امریکایی است که برای مجلات عکاسی می‌کند. او در هارلم، نیویورک، مصر، ایالت متحده و کاریو دوران کودکی و نوجوانی‌اش را سپری کرده است. پدر و مادرش در جنگ اعراب و اسرائیل کشته شدند و بخاطر این سانحه او دچار Claustrophobia (ترس از فضاهای بسته) شد. در نوجوانی توسط یک دزد ماهر تعلیم داده می‌شود و تبدیل به جیب‌بری ماهر می‌شود، که در یکی از همین دزدی‌هایش به طور اتفاقی با Professor X ملاقات می‌کند. پروفسور او را متقاعد می‌کند که به گروه ایکس‌من بپیوندد و از توانایی‌ها و قدرت‌هایش برای اهدافی والاتر استفاده کند. پتانسیل بالای او در رهبری و برخوردار بودن از توانایی‌های بالا، او را تبدیل به رئیس گروه ایکس‌من و بعدها Avengers و چهار شگفت انگیز کرد.

حقایق جالب از شخصیت استورم

۱. گروه ایکس‌من یکی از شناخته‌شده‌ترین گروه‌های ابرقهرمانی است و طرفداران بسیاری دارد، ولی در آن اوایل و در سال ۱۹۷۰ کامیک‌های ایکس‌من با تاخیر و کنسل شدن همراه بودند و کسی در داخل مارول امیدی به این سری کامیک‌ها نداشت. در دهه ۷۰ میلادی فروش کامیک‌های ایکس‌من بسیار کم بود و حتی مارول تا مرز کنار گذاشتن این کامیک‌ها هم پیش رفت. تا اینکه کامیک‌های Giant Size ایکس‌من که شخصیت Storm نیز در همین سری معرفی شد.

۲. خُب اصل و نصب استورم به خانواده‌ای ساحره یا Sorceresses بر می‌گردد که قدرت جادویی این خانواده از خدای مصر باستان Ma’at که نام دیگرش Oshtur بود، بدست آمده است.

۳. در اکتبر ۱۹۵۶، اسرائیل به مصر و کانال سوئز حمله کرد و به دنبال آن ایالات متحده و فرانسه نیز درگیر شدند. در جریان این حمله پدر و مادر Storm کشته شدند. قاهره هدف بمباران هوایی جنگده‌های اسرائیل قرار گرفت که پدر و مادر استورم همچنان داخل خانه بودند و خانه‌اشان مورد اصابت یکی از همین موشک‌ها قرار گرفت و در دم جان سپردند.

۴. بعد از این حادثه استورم در خیابان‌های قاهره آواره و یتیم و سرگردان بود. او وارد یک دارودسته خلافکار به رهبری مردی به نام الجبار آچمن (Achmen El Gibar) شد. الجبار راه و رسم دزدی را به استورم یاد داد و او در جیب‌بری و بازکردن قفل‌ها مهارت زیادی کسب کرد و تبدیل به بهترین عضو گروه شد.

۵. در این زمان یک توریست وارد قاهره می‌شود و استورم به خیال اینکه خیلی ساده می‌تواند این فرد را لُخت کند، به سراغش می‌رود. اما استورم خیلی زود فهمید که این توریست می‌تواند با دیگران تلپاتی کند. استورم گرفتار این تله‌ی پروفسور ایکس شد ولی Amahl Farouk با ایجاد قدرت Psionic پرفسور را گیج کرد و Storm از چنگالش گریخت.

۶. اما بعدها بدون اینکه کلمه‌ای بین استورم و پروفسور ایکس رد و بدل شود، استورم به دنبال پروفسور می‌گردد و سعی می‌کند او را بیابد.

۷. قدرت او فراتر از ایجاد ابر و هوای بارانی و یا آفتابی است. او می‌تواند ترنادوها و گردبادهای مهیب را بوجود بیاورد و شرایطی آخرالزمانی برای زمین مهیا کند.

۸. بدن او اما قادر به تحمل شرایطی است که خودش بوجود می‌آورد و می‌تواند به راحتی در گردبادها و طوفان‌ها قدم زده یا در هوا معلق بماند. اگر در قطب جنوب ساکن شود، بدنش جلوی یخ‌زدگی را می‌گیرد.

۹. اما قدرت‌های او تنها به شرایط جوی سیارات بستگی ندارد. وقتی او به Omega-Level Mutant (بالاترین سطح انرژی جهش یافته‌ها) می‌رسد، قادر است در خلا نیز شرایط مرگباری بوجود بیاورد. به عنوان مثال خورشید از خود Solar Wind به خلا، آزاد می‌کند، استورم قادر است چنین بادهای خورشیدی را ایجاد و به سفینه‌ها و موجودات درون آنها آسیب‌های جبران‌ناپذیر وارد کند.

شخصیت‌های بیشتری از گروه ایکس‌-من در آینده اضافه خواهد شد…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها