معرفی شخصیت های سریال The Mandalorian

سریال The Mandalorian ممکن است به خاطر دارا بودن شخصیتهای مختلف به همراه پیش زمینه داستانی متفاوت کمی بیننده را دچار سردرگمی کند. قبل از بررسی فصل دوم سریال Mandalorian بهتر دیدیم تا نگاهی به شخصیت‌های مهم و اصلی دو فصل اول سریال بیندازیم و اطلاعاتی از هر یک از آنها در اختیارتان قرار دهیم. این متن بعد از انتشار قسمتهای بعدی سریال با اطلاعات کامل‌تر و با شخصیتهای بیشتر به مرور به روز خواهد شد. این مطلب شامل اطلاعاتی از شخصیت‌ها تا قسمت آخر فصل دوم سریال Mandalorian می‌باشد پس اگر سریال را تا این قسمت ندیده‌اید ممکن است بخشی از داستانِ سریال برایتان اسپویل شود. (هرچند از بازگویی اطلاعات حیاتی در این متن خودداری شده است) اگر شما نیز اطلاعاتی از شخصیتها دارید میتوانید در جهت تکمیل این مطلب به ما کمک کنید و آن را با ما درمیان بگذارید. در ادامه با سایت ساعت هفت با معرفی شخصیتهای اصلی سریال The Mandalorian همراه باشید.

بهترین سریال سال 2023 : در نظر سنجی زیر شرکت کنید (نتیجه تا یک هفته بعد اعلام خواهد شد) (هر شخص فقط یکبار در رای گیری می‌تواند شرکت کند)

بهترین سریال سال 2024 از نظر شما کدام است؟
×

مطلب مرتبط: بررسی فصل دوم سریال The Mandalorian / فصلی تکرارنشدنی

بررسی فصل اول سریال The Mandalorian

مطالب مشابه:

بازیگران و شخصیت های سریال Wednesday / معرفی بازیگران ونزدی (جدید)

معرفی بازیگران و شخصیت های سریال House of the Dragon

معرفی شخصیت ها و بازیگران گروه The Seven از سریال The Boys 

معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال Better Call Saul 

معرفی شخصیت ها و بازیگران اصلی سریال Walking Dead (شخصیت‌های زنده)

معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال Walking Dead (شخصیت‌های مرده)

معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال The Witcher

معرفی شخصیت ها و بازیگران اصلی سریال Money Heist

معرفی بازیگران و شخصیت های اصلی سریال See

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز

معرفی شخصیتهای انیمه Attack on Titan / حمله به تایتان

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Vikings

به روز شده: شخصیت‌های جدید اضافه شد.

دین جارین (Din Djarin)

معرفی شخصیتهای اصلی سریال Mandalorian / جین جارین

دین جارین، معروف به مندلورین یا مَندو شخصیت اصلی سریال The Mandalorian است. او یک جایزه بگیر است و برای انجام ماموریت‌های مختلف به سراسر کهکشان سفر می‌کند و با انجام موفقیت آمیزشان اعتبار زیادی بدست آورده است. او با زره و ابزاری با آلیاژ بسکار که گرانترین و البته مقاوم‌ترین آلیاژ دنیای جنگ ستارگان است، (در اصل متعلق به مندلورها می‌باشد) مجهز شده است. او جزو ماهرترین جنگجویان مندلورینی است. او در دوران Republic یک یتیم بود که توسط جنگجویان مندلورین آموزش دیده و نگاهی به شدت افراطی نسبت به قوانین این جنگجویان دارد. در یکی از ماموریتها با گروگو یا بیبی یودا رو به رو می‌شود و مسیر زندگیش به شکل کلی تغییر می‌کند. او مانند یک پدرخوانده برای گروگو می‌ماند و باید در برابر خطرات زیادی که او را تهدید می‌کند ایستادگی کند… با اینکه کامل کردن هر ماموریتی جزو قوانین نانوشته جنگجویان مندلورینی محسوب می‌شود اما مَندو برای حفاظت از گروگو حتی از باورهای خود نیز گذشت و نشان داد حتی حاضر است باورهای افراطی خود را نیز برای او زیرپا بگذارد.

گروگو (Grogu)

معرفی شخصیتهای اصلی سریال Mandalorian / گرگو

گروگو یا بیبی یودا یکی از شخصیتهای اصلی سریال The Mandalorian است. او از نسل گرند مستر یودا (Grand Master Yoda) محسوب می‌شود و مانند جدای‌ها دارای قدرتهای درونی زیادی‌ست و می‌تواند قدرت Force را در اختیار بگیرد و اجسام را به واسطه نیروی ذهنی خود به کنترل دربیاورد یا حرکات بسیار سریعی انجام دهد. او ۵۰ سال سن دارد اما برای گونه‌اش یک بچه محسوب می‌شود! گرگو در معبد جدای در coruscant بزرگ شده و استادان زیادی او را تعلیم داده‌اند. او کلید اصلی داستان‌های‌ سریال است و در یکی از ماموریتهای مندو، باید او به گروهی وابسته به بازماندگان امپراطوری کهکشانی(Galactic) تحویل داده می‌شد اما مندو به یکباره تصمیم به نگهداری و حفاظت از او می‌کند. تا قبل از قسمت پنجم فصل دوم نام و نشانی از او مشخص نبود اما جدای Ahsoka Tano توانست برای اولین بار با او ارتباط درونی برقرار کند و اسم واقعی و اطلاعات کمی از او را متوجه شود. مندو و گروگو پیوندی ناگسستنی با هم دارند و همین موضوع باعث شده یک ارتباط زیبا و قدرتمند بین آن دو شکل بگیرد و داستان‌های سریال را بیش از پیش دیدنی و لذت بخش کند.

گیدیئن (Gideon)

معرفی شخصیتهای اصلی سریال Mandalorian / گیدیئن

ماف گیدیئن مهمترین شخصیت منفی سریال محسوب می‌شود. او به عنوان افسر در آژانس اطلاعاتی امپراطوری خدمت می‌کرد و در درهم شکستن جنگجویان مندلورینی دست داشت و توانست سلاح افسانه‌ای مندلورین‌ها یعنی Darksaber را در اختیار بگیرد. بعد از سقوط The Empire او به دنبال راهی برای برگرداندن قدرت به امپراطوریست و هم اکنون جزو سران اصلی بازماندگان امپراطوری کهکشانی(Galactic) محسوب می‌شود. او به دنبال راهی برای در اختیار گرفتن نیروی گروگو و در اصل بدست آوردن قدرت Force است. او افرادی را مامور آزمایش روی خون گروگو  و تزریق خون او روی افراد مختلف کرده اما این آزمایشات تاکنون ناموفق بوده‌اند… بعد از فرار مندو به همراه گروگو او تمام توان خود را برای یافتن آنها گذاشته است. بعد از اتفاقاتی که در انتهای فصل دوم رخ می‌دهد باید در فصل جدید منتظر بمانیم و ببینیم چطور می‌تواند نقشه‌هایش را دنبال کند…

معرفی شخصیت های سریال The Mandalorian

گریف کارگا (Greef Karga)

معرفی شخصیتهای اصلی سریال Mandalorian /گریف کارگا

بعد از سقوط امپراطوری گریف کارگا رهبری جایزه بگیران را در اختیار داشت و آنها را برای انجام ماموریت به سراسر کهکشان می‌فرستاد. او قبلا به عنوان قاضی در دولت فعالیت می‌کرد اما به علت رسوایی این شغل را از دست داد. او ماموریت پیدا کردن گروگو یا The Child را به مندو می‌دهد اما مندو بعد از بدست آوردن گروگو کدهای جایزه بگیران را نادیده می‌گیرد و به جای تحویل گروگو از او محافظت می‌کند. بعد از یک دوره کوتاه درگیری با مندو او در نجات او و گرگو ایفای نقش می‌کند. هم اکنون “گریف کارگا” به عنوان رئیس سیاره Nevarro آرامش را به این سیاره بازگردانده است.

بو-کاتان کریز (Bo-Katan Kryze)

معرفی شخصیتهای اصلی سریال Mandalorian / بوکاتان

بو-کاتان متولد سیاره مندلور و از کلن کریز می‌باشد و آخرین نسل از مندلورهای اصیل محسوب می‌شود. در ملاقات اولش با مندو، او را Child of the Watch خطاب می‌کند. (یک فرقه مذهبی متعصب مندلوریایی که پیرو راه مندلور هستند و قصد دارند راه باستانی این گروه را زنده کنند.) بو-کاتان قصد بازگرداندن مندلورها به سیاره‌ خودشان را دارد تا با اتحاد بین مردمش قدرت و شکوه را به سیاره مادریش بازگرداند. او برای تبدیل شدن به فرمانروای مندلور در پی پیدا کردن سلاح افسانه‌ایشان Darksaber است. مندو در ماموریتی با او و گروهش برای تسخیر یک سفینه همراهی می‌کند. در قسمت نهایی سریال مندو اسلحه Darksaber را بدست می‌آورد و اگر بو-کاتان قصد بازپس‌گیری آن را دارد باید با او مبارزه کند! فصل سه ممکن است این اتفاق بین او و مندو رخ دهد…

آهسوکا تانو (Ahsoka Tano)

معرفی شخصیتهای اصلی سریال Mandalorian / آهسوکا تانو

آهسوکا تانو یک قهرمان جدای می‌باشد که با کمک مندو شهر کالودان در سیاره Corvus را آزاد می‌کند. او در مواجهه با بیبی یودا توانست با او ارتباط درونی برقرار کرده و اطلاعات کمی مانند اسمش را اختیار مندو قرار دهد. او به دنبال اطلاعاتی از مکان Grand Admiral Thrawn است که به نظر میرسد از حوادث انیمیشن Star Wars Rebels زنده مانده است. او توسط مسترجدایی به نام Plo Koon در معبد جدای coruscant آموزش دیده است. او در جنگهایی معروف به Clone دربرابر The Empire شورش کرده است. او از نژاد Togruta از سیاره Shili می‌باشد که دارای پوستی رنگارنگ هستند و با افزایش عمر دارای گوشهای بلندتری می‌شوند. در آخر او مندو را به سیاره Tython و معبدی قدیمی می‌فرستد تا شاید او در آنجا یک جدای برای آموزش دادن به گروگو برای کنترل قدرتهایش پیدا کند.

معرفی شخصیت های سریال The Mandalorian

بوبا فِت (Boba Fett)

شخصیتهای مندلورین / Boba Fett

بوبا فِت یک جایزه بگیر مندلورینی و جنگو فت او را به عنوان پسرش بزرگ کرده است. بوبا از کودکی مهارت‌های رزمی مختلفی دیده است و یکی از ترسناک‌ترین شکارچیان کهکشان در دوران پادشاهی بوده است. او به خاطر انجام ماموریت‌های مختلف در دوره Galactic Empire تبدیل به یکی از افسانه‌ای‌ترین جایزه بگیران آن دوران شد. او در فیلم تلوزیونی The Star Wars Holiday Special محصول 1978 و همینطور فیلم سینمایی The Empire Strikes Back محصول 1980 برای اولین بار ظاهر شد و بعد از آن در سری فیلم‌ها و سریالهای این سری حضور داشته است. سریال داستان او پنج سال بعد از اتفاقات Return of the Jedi را دنبال می‌کند و به نظر می‌رسد او بعد از افتادن در دهان موجودی به نام sarlacc زنده مانده و از مندو می‌خواهد که لباسش را که از کاب وَنت گرفته به او پس بدهد.

فنک شند (Fennec Shand)

معرفی شخصیتهای مندلورین / Fennec Shand

فنک شند، یک قاتل و مزدور است که در بسیاری از سندیکای جنایتکار فعالیت می‌کرده است. او را برای اولین بار در قسمت پنجم فصل اول سریال ملاقات کردیم. او در سیاره تاتوین (Tatooine) به مندو و همراهش Toro Calican حمله می‌کند ولی در نهایت کشته می‌شود. در فصل دوم قسمت ششم او را به همراه بوبا فِت می‌بینیم که از مرگ نجات پیدا کرده و به بوبا خدمت می‌کند. در قسمت‌های پایانی سریال او مندو را در انجام ماموریتش همراهی می‌کند.

کاب وَنت (Cobb Vanth)

معرفی شخصیتهای اصلی سریال Mandalorian / کاب وانث

کاب وَنت کلانتر شهر Mos Pelgo در سیاره Tatooine است. در ابتدا او را با لباس مندلورینی می‌بینیم اما در حقیقت او این زره را از جاواها (Jawa) خریده است. پس از سقوط امپراطوری در سیاره Tatooine گروهی موسوم به Mining Collective به شهر حمله می‌کنند و همه را به بردگی می‌گیرند. او از شهر فرار کرده و با بدست آوردن زره مندلورینی به شهر برمیگردد و آن را نجات می‌دهد. او از آن زمان به عنوان کلانتر در این شهر فعالیت می‌کند و به واسطه لباس امنیت را برقرار کرده است. او با کمک مندو به شکار اژدهایی وحشتناک و عظیم به نام krayt می‌رود.

معرفی شخصیت های سریال The Mandalorian

کاراسینثیا دون (Carasynthia Dune)

معرفی شخصیتهای اصلی سریال Mandalorian /

“کارا دون” به عنوان یک سرباز شورشی در نبرد در علیه The Empire و شکل گیری امپراطوری جدید نقش داشت. برای اولین بار مندو او را در سیاره Sorgan پیدا کرد. آنها در آن سیاره برای دفاع از دهکده‌ای متحد می‌شوند و در کنار یکدیگر مبارزه می‌‌کنند. جلوتر او با مندو برای حفاظت از سیاره Nevarro همکاری می‌کند و به یک متحد قابل اعتماد برای مندو و گروگو تبدیل می‌شود. او هم اکنون در سیاره Nevarro ساکن است و به عنوان کلانتر با کمک “گریف کارگا” امنیت را به این سیاره بازگردانده است. او دفعات زیادی در ماموریتهای مختلف مندو و گرگو را همراهی کرده است… (به خاطر مشکلاتی که بین سازندگان و بازیگر این کاراکتر پیش آمده در فصل جدید این شخصیت از سریال کنار گذاشته شده است و احتمال بازگشت آن بسیار کم است.)

آرمرور (The Armorer)

آرمرور (The Armorer)

Armorer رهبر گروه بچه‌های دیده بان (Child of the Watch) است. بخشی از اعتقادات آنها این است که آنها هرگز نباید کلاه خود را بردارند. او قبیله را هدایت می‌کند تا راه ماندالور را دنبال کند زیرا معتقد است ترک آن مسیر همان چیزی است که ماندالور را به سمت نابودی سوق داده است. او بر آموزش اعضای مختلف گروه نظارت می‌کند و کار ساخت زره‌های آنها را برعهده دارد.

کویل (Kuiil)

کویل (Kuiil)

کویل برای امپراتوری کهکشانی به عنوان یک خدمتکار قراردادی کار می‌کرد و از مهارت‌های فنی و مکانیکی خود در خدمت به امپراطوری استفاده می‌کرد. پس از نابودی امپراطوری  به دست آوردن آزادیش، کویل به سیاره بیابانیِ دور افتاده‌ی Arvala-7 رفت تا در تنهایی به عنوان یک کشاورز کار کند. در فصل اول مندو برای ماموریتِ یافتن گرگو با او ملاقات می‌کند و جلوتر او به یکی از دوستان و یاران وفادار گرگو و مندو تبدیل می‌شود.

دکتر پرشینگ (Doctor Pershing)

دکتر پرشینگ (Doctor Pershing)

مَندو او را در ماموریتش برای پیدا کردن گرگو ملاقات می‌کند. این دکتر می‌خواست گروگو را زنده به دست آورد تا روی قدرت‌های او آزمایشات مختلف انجام دهد.

جاواها (Jawas)

جاواها (Jawas)

جاواها بومی‌های کوتاه قد سیاره تاتوئین هستند که در جهان جنگ ستارگان حضور دارند. کار اصلی آنها یافتن یا دزدیدن وسایل مختلف در سیارات مختلف برای تجارت با دیگر نژادها است. در طول فصل‌های مختلف مندو با این نژاد بارها رو به رو می‌شود.

امیدواریم از مطلب ” معرفی شخصیت های سریال The Mandalorian  ” لذت برده باشید تا بعد…

آخرین مطالب به روز شده

آخرین مقالات اختصاصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mercedes Mone
Mercedes Mone

خیلی هارو نگذاشتید ، مثل کوسکا ریویز

زهرا
زهرا
پاسخ به  Mercedes Mone

کوسکا ریویز کدوم شخصیت بود؟

عماد

دمتون گرم خیلی خوب بود

امین علیرضائی
پاسخ به  عماد

خواهش میکنم موفق باشید