معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز

چند ماهی بیشتر تا انتشار فصل ششم سریال پیکی بلایندرز باقی نمانده است. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders بیندازیم تا اتفاقات فصل‌های پیشین برایتان مرور شوند. این مطلب در آینده با اطلاعات و شخصیت‌های بیشتر به روز خواهد شد. در ادامه با سایت ساعت هفت با “معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders” همراه شما هستیم.

مطالب بیشتر از سریال Peaky Blinders :

بررسی فصل ششم سریال Peaky Blinders

بررسی سریال peaky blinders فصل پنجم

مطالب مشابه:

بازیگران و شخصیت های سریال Wednesday / معرفی بازیگران ونزدی (جدید)

معرفی بازیگران و شخصیت های سریال House of the Dragon

معرفی شخصیت ها و بازیگران گروه The Seven از سریال The Boys 

معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال Better Call Saul 

معرفی شخصیت ها و بازیگران اصلی سریال Walking Dead (شخصیت‌های زنده)

معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال Walking Dead (شخصیت‌های مرده)

معرفی شخصیت ها و بازیگران سریال The Witcher

معرفی شخصیت ها و بازیگران اصلی سریال Money Heist

معرفی بازیگران و شخصیت های اصلی سریال See

معرفی شخصیتهای انیمه Attack on Titan / حمله به تایتان

معرفی شخصیتهای اصلی سریال The Mandalorian

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Vikings

[lwptoc]

شامل اسپویل اتفاقات فصل‌های پیشین برای مرور داستان

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز

تامی شلبی (Tommy Shelby)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders /تامی شلبی

تامی کهنه سرباز جنگ جهانی اول بوده که پس از پایان جنگ سرکردگی تجارت غیرقانونی خانوادگیشان یا به عبارت دیگر ریاست دارودسته پیکی‌ بلایندرز را برعهده دارد. او پس از جنگ با مشکلات روحی و کابوس‌های شبانه دست و پنجه نرم می‌کند. تامی فردی جاه‌طلب، زیرک و به شدت باهوش است که نقشه‌های بلندپروازانه زیادی را در سر می‌پروراند. او در مدت کمی موفق می‌شود تا تجارت کوچک گروهشان را به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری (البته با فعالیت‌های غیرقانونی) در بیرمنگام و حتی کل انگلستان تبدیل کند. تامی عاشق جاسوسی به نام گریس برجس شده و پس از کش و قوس‌های فراوان با او ازدواج می‌کند. اما مدت کمی پس از مراسم ازدواجشان گریس کشته می‌شود. تجارت و نبردهای تامی با گروه‌های بزرگ و کوچک مافیایی و سران نظامی و سیاسی محوریت اصلی داستان سریال است. درواقع تامی مغز متفکر تمام نقشه‌های هوشمندانه‌ای است که پیکی بلایندرها برای کنار زدن رقبایشان به اجرا درمی‌آورند. “کیلیان مورفی” موزیسین و بازیگر ۴۵ ساله‌ی ایرلندی در سریال نقشِ تامی شلبی را ایفا می‌کند. کیلیان که پیش از این سریال عمده شهرتش را مدیون بازی در نقش “دکتر جاناتان کرین” (مترسک) در سه‌گانه بتمن به کارگردانی کریستوفر نولان بود. با نقش‌آفرینی زیبایش در سریال پیکی‌ بلایندرز بسیار مورد توجه و ستایش قرار گرفت. بدون‌شک ایفای نقش اصلی در این سریال را می‌توان بزرگترین دستاورد هنری این بازیگر به حساب آورد. مورفی با هنرمندی تمام، کاراکترش در این سریال را به یکی از جذاب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های تاریخ تلویزیون تبدیل کرده است.

الیزابت “پالی” گری (Polly Gray)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders /تامی شلبی

پالی عمه‌ی خواهر و برادران شلبی است، اما برای آنها همچون مادر و پدر نداشته‌شان می‌ماند. او صندوق‌دار پیکی بلایندرز‌ است و زمانی که آرتور، تامی و جانی در جنگ بودند، این پالی بود که کسب و کار شرط‌بندی آنها را اداره می‌کرد. پالی دارای دو فرزند به نام‌های آنا و مایکل می‌باشد که در کودکی از او گرفته شدند. پس از آنکه پالی از مرگ دخترش باخبر می‌شود با کمک تامی پسرش مایکل را پیدا می‌کند. او اغلب نزدیکترین مشاور تامی در گرفتن تصمیمات مهم بوده و تمامی اعضای خانواده و محله برای او احترام خاصی قائل هستند. “هلن الیزابت مک‌کروری” بازیگر انگلیسی در این سریال نقش عمه پالی را ایفا کرده که متاسفانه به تازگی در سن ۵۲ سالگی در اثر سرطان درگذشت. او همسر “دامیان لوئیس” بازیگر انگلیسی و مشهور سریال‌هایی همچون Band of Brothers، Homeland و Billions بوده و آنها صاحب دو فرزند می‌باشند. مک‌کروری با ایفای نقش نارسیسا مالفوی در مجموعه فیلم‌های هری پاتر و همینطور هنرنمایی تماشایی‌اش در سریال پیکی بلایندرز برای همیشه در قلب علاقه‌مندان به سینما و تلویزیون جاودانه گردید. او از فصل نخست سریال جزو بازیگران اصلی بوده و در تمام فصل‌های آن تا به الان حضور داشته است. او یکی از کلیدی‌ترین کاراکترهای داستان بوده که نبودش در فصل پایانی بشدت احساس خواهد شد.

آرتور شلبی جونیور (Arthur Shelby)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 1

آرتور بزرگ‌ترین فرزند در خانواده شلبی می‌باشد. او نیز همانند تامی از اختلالات روانی که در دوران جنگ به آن دچار شده رنج می‌برد. آرتور در ظاهر فردی قلدور و خشونت طلب نشان می‌دهد، اما در درون همچون کودکی ساده و احساساتی می‌باشد. او به نوعی نقش شعبون بی‌مخ را در دارودسته پیکی بلایندرز برعهده دارد که گاهی با بی‌ملاحضگی‌هایش خانواده و اطرافیانش را به خطر می‌اندازد. اما با تمام این اوصاف او حاضر است بدون لحظه‌ای درنگ برای عزیزان و خانواده‌اش جان بدهد. “پائول اندرسون” بازیگر ۴۳ ساله‌ی انگلیسی ایفاگر نقش آرتور شلبی در سریال می‌باشد. اندرسون از فصل نخست جزو بازیگران اصلی سریال بوده است. او رفته رفته توانست ارتباط بهتری با کاراکترش برقرار کند و آن را به یکی از شخصیت‌های مهم و دوست‌داشتنی در سریال تبدیل کند. طوریکه شاید بتوان اوج پختگی او در این نقش را فصل‌های چهارم و پنجم سریال در نظر گرفت که شاهد هنرنمایی فوق‌العاده زیبایی از او هستیم. در واقع اندرسون سازندگان را متقاعد نمود که کاراکترش در سریال میتواند به تنهایی (بدون حضور سایه‌ی بلند تامی شلبی) روایت‌کننده‌ی داستانی جذاب و مجزا باشد.

جان “جانی” شلبی (John Shelby)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 2

جانی برادر کوچکتر آرتور و تامی بوده که به همراه آنها در جنگ جهانی اول جنگیده است. او در ابتدا دلباخته‌ی لیزی استارک بوده و سعی دارد با او ازدواج کند. اما تامی مخالفت کرده و سپس جانی برای محکم شدن رابطه‌ی پیکی بلایندرز و خانواده لی با دختر آنها اسمه ازدواج می‌کند. جانی نه هوش زیاد تامی را دارد و نه خشونت و بی‌پروایی آرتور را دارد، به همین دلیل کمتر از برادرانش ایجاد دردسر می‌کند. او در فصل چهارم توسط افراد لوکا چانگرتا (رئیس مافیای ایتالیایی) ترور و کشته می‌شود. “جو کول” بازیگر ۳۳ ساله‌ی انگلیسی ایفاگر نقش جان شلبی در سریال می‌باشد. او نیز از جمله بازیگرانی بود که توسط سریال پیکی بلایندرز به شهرت رسید. کول در سال ۲۰۱۷ برای ایفای نقش در یک اپیزود از سریال مشهور شبکه نتفلیکس “Black Mirror” نامزد جایزه بفتا گردید. همچنین او سال گذشته نیز در سریال موفق Gang of London بعنوان نقش اصلی به هنرنمایی پرداخت. جو کول تا فصل چهارم در ۲۰ اپیزود از سریال حضور داشته و جزو بازیگران اصلی سریال در سه فصل آغازین محسوب می‌شود.

آیدا شلبی (Ada Shelby)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 3

آیدا تنها خواهر شلبی‌ها بوده که همواره سعی دارد زندگی آرامی را به دور از تجارت پرخطر خانواده‌اش داشته باشد. او با یک کمونیست و فعال حقوق کارگری به نام “فردی تورن” ازدواج می‌کند. آیدا و فردی صاحب فرزندی پسر به نام کارل می‌شوند و پس از دستگیری و به قتل رسیدن شوهرش، آیدا به لندن رفته و همراه پسرش در آنجا اقامت می‌کند. او تنها عضو خانواده شلبی است که هیچگونه دخالتی در کسب و کار پیکی بلایندرها ندارد. “سوفی راندل” بازیگر ۳۳ ساله‌ی بریتانیایی ایفاگر نقش آیدا شلبی در سریال Peaky Blinders بوده است. او نیز جزو کسانی بود که با بازی در این سریال به شهرت رسید و توانست حرفه‌ی بازیگری‌اش را با قدرت بیشتری پیش ببرد. بازی در سریال‌های مشهور انگلیسی همچون Jack Gentleman, Bodyguard و Jamestown نشانگر پیشرفت فوق‌العاده او پس از نقش‌آفرینی در سریال پیکی بلایندرز می‌باشد.

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز

مایکل گری (Michael Gray)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 4

مایکل تنها پسرِ عمه پالی است که در کودکی و پس از مرگ پدرش او را از مادرش جدا کرده‌اند. پالی تا زمانیکه مایکل به سن قانونی (۱۸ سالگی) نرسد، اجازه ملاقات با او را ندارد. همچنان که تامی در تلاش برای بازگرداندن مایکل نزد مادرش می‌باشد. او خودش با فهمیدن موقعیت مادرش و قدرت تامی و پیکی بلایندرز نزد آنان می‌آید. مایکل جوانی جاه‌طلب و باهوش بوده و خیلی زود جایگاه خودش را در گروه و نزد تامی بالا می‌برد. مایکل وقتی توسط تامی برای مدیریت شعبه نیویورک کمپانی شلبی به آمریکا می‌رود با دختری آمریکایی به نام جینا (با بازیِ آنیا تیلور-جوی) ازدواج می‌کند. او پس از بحران شدید اقتصادی در آمریکا و سقوط بی‌سابقه وال‌استریت و از دست دادن مقدار زیادی از سرمایه کمپانی شلبی به همراه همسرش به انگلستان بازمی‌گردد. در بازگشتش به انگلیس او که جایگاه تامی را در گروه متزلزل می‌بیند سعی دارد به هر طریقی ریاست پیکی‌ بلایندرز و کمپانی شلبی را بدست آورد. “فین کول” بازیگر ۲۶ ساله‌ی انگلیسی ایفاگر نقش مایکل گری می‌باشد. این بازیگر جوان عمده شهرتش را مدیون بازی در سریال پیکی بلایندرز و همچنین سریال Animal Kingdom می‌باشد. کول همکاری خودش با سریال Peaky Blinders را از فصل دوم آغاز نموده و اکنون جزو بازیگران اصلی مجموعه محسوب می‌شود.

گریس برجس (Grace Burgess)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 5

گریس یک مامور مخفی گماشته شده توسط چستر کمپل می‌باشد که برای پیدا کردن اسلحه‌ها در گریسون (کافه‌ای متعلق به پیکی بلایندرز) مشغول بکار می‌شود. اما او در حین انجام ماموریتش وارد رابطه‌ای پیچیده با تامی شده و درنهایت به کمپل خیانت می‌کند. گریس همسر اول تامی و مادر پسرش چارلز می‌باشد که مدت کوتاهی پس از ازدواجشان به قتل می‌رسد. تامی پس از مرگ گریس دچار بحران روحی شدیدی می‌شود. در سریال “آنابلا فرانسیس والیس” بازیگر ۳۷ ساله‌ی انگلیسی در نقش گریس شلبی ظاهر شده است. ایفای این نقش موقعیت شغلی والیس را بکلی تغییر داد. او قبل از سریال پیکی بلایندرز بیش‌تر در نقش‌های کوتاه و جزئی حضور داشته و پررنگ‌ترین اثر در کارنامه او حضور در ۵ اپیزود از سریال The Tudors بود. اما پس از این سریال در فیلم‌های مطرح زیادی همچون Annabella ، The Mummy و The Silencing به عنوان بازیگر نقش اصلی ظاهر گردید. والیس تا فصل سوم جزو بازیگران اصلی مجموعه بوده و در فصل پنجم نیز بصورت افتخاری در سریال نقش‌آفرینی کرده است.

آلفرد سالامونز (Alfie Solomons)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 6

الفی رهبر مافیای یهودی در شهر کمدِن بوده که صاحب تجارت غیرقانونی بزرگ در تولید و فروش مشروبات الکلی می‌باشد. در ابتدا تامی سعی دارد تا الفی را برای جنگ با رئیس مافیای ایتالیایی “داربی سابینی” با پیکی بلایندرز متحد کند که موفق نمی‌شود. الفی فردی شوخ‌طبع و درعین حال خشن و غیرقابل پیش‌بینی می‌باشد. او و تامی دارای رابطه‌ی پیچیده‌ای هستند که گاهی منجر به همکاری و گاهی نیز منجر به درگیری میانشان می‌شود. جالب است که بدانید “استیون نایت” خالق سریال این کاراکتر را با الهام از یک گنگستر واقعی با همین نام طراحی کرده است. تام هاردی بازیگر و تهیه‌کننده مشهور انگلیسی بازی در نقشِ الفی سالامونز را در سریال برعهده دارد. هاردی یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین بازیگران این روزها در سینمای هالیوود و جهان به حساب می‌آید. او همکاری‌اش با سریال پیکی بلایندرز را از فصل دوم این مجموعه آغاز کرد و نقش‌آفرینی دلنشین و متفاوت او بسیار مورد توجه مردم و حتی منتقدین قرار گرفت. کنار هم قرار گرفتن دوباره او و کیلیان مورفی که در آثار متعدد زیادی همبازی بوده‌اند، یکی از تماشایی‌ترین و جذاب‌ترین اتفاقات در سریال می‌باشد.

لیزی شلبی (Lizzie Shelby)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 7

لیزی همسر دوم تامی و مادر دخترش روبی می‌باشد. تامی که در ابتدا با ازدواج برادرش جانی و لیزی به دلیل شغل تن‌فروشی او مخالفت می‌کند. در ادامه او را به عنوان منشی خود استخدام کرده و پس از مرگ گریس رابطه‌ی میان آنها به مرور نزدیک‌تر می‌شود. پس از باردار شدن لیزی از تامی آنها با یکدیگر ازدواج می‌کنند. “ناتاشا او’کیف” بازیگر ۳۵ ساله‌ی انگلیسی در سریال بعنوان لیزی شلبی نقش‌آفرینی کرده است. مسلماً حضور در سریال پرطرفدار پیکی بلایندرز مهمترین اثر در رزومه‌ی این بازیگر کم‌کار می‌باشد. ناتاشا او’کیف از فصل اول در سریال حضور داشته و از فصل دوم به جمع بازیگران اصلی سریال پیوسته است.

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز

فین شلبی (Finn Shelby)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 8

فین برادر کوچکتر و درواقع کوچک‌ترین عضو در میان خواهر و برادران شلبی می‌باشد. تامی سعی دارد تا فین را به دور از کارهای خلاف پیکی بلایندرز و تجارت پرخطرشان نگه دارد. اما در هر صورت او نیز یک شلبی بوده و دیر یا زود راهی به سوی هرج و مرج پیدا می‌کند. فین اکنون جزو دارودسته پیکی بلایندرز می‌باشد. “الفی ایوانز-میس” در نقش خردسالی فین و تنها در فصل اول سریال حضور داشت. “هری کیرتون” بازیگر ۲۳ ساله‌ی انگلیسی از فصل دوم سریال در نقشِ فین شلبی ظاهر شده است. مسلماً حضور در چنین مجموعه پرطرفداری میتواند او را برای حضوری قدرتمندتر در سینما و تلویزیون آماده کند. احتمالاً در فصل پایانی کاراکتر او در سریال نقش پررنگ‌تری را برعهده خواهد داشت و این میتواند برای این بازیگر جوان فرصتی طلایی باشد.

چارلی استرانگ (Charlie Strong)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 9

چارلی دایی شلبی‌ها و یکی از مورد اعتمادترین یاران تامی و دیگر اعضای پیکی بلایندرز می‌باشد. او برای تامی کار می‌کند و نگهداری از اسب‌های کمپانی شلبی را برعهده دارد. دایی چارلی همواره در مواقع ضروری به کمک تامی و گروه پیکی بلایندرز می‌آید و همواره در تلاش برای محافظت از آنها می‌باشد. “ند دنِهی” بازیگر باسابقه و ۵۶ ساله‌ی ایرلندی در سریال نقشِ چارلی استرانگ را برعهده دارد. دنهی پس از بازی در سریال پیکی بلایندرز توانست حرفه‌ی بازیگریش را احیا کند. او در این سالها در آثار شناخته شده‌ و موفقی همچون DownHill, Calm with Horses, Guns Akimbo نقش‌آفرینی کرده است‌. او از فصل اول در جمع بازیگران اصلی سریال بوده و تاکنون در ۲۵ اپیزود از این مجموعه به نقش‌آفرینی پرداخته است.

چستر کمپل (Chester Campbell)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 10

چستر کمپل یک بازرس ویژه است که توسط وینستون چرچیل برای پیدا کردن یک محموله‌ی اسلحه به بیرمنگام فرستاده می‌شود. این محموله که تصادفاً توسط پیکی بلایندرز دزدیده شده است، باعث شروع درگیری میان آنها و کمپل می‌شود. چستر کمپل کارآگاهی باهوش و زیرک است که برای رسیدن به هدفش از هیچ کاری دریغ نمی‌کند و به هیچ عنوان تحمل شکست را ندارد. او پس از نجات یافتن از سوءقصد گریس بار دیگر به بیرمنگام بازمی‌گردد. او اینبار می‌خواهد در پروژه‌ای بزرگتر از تامی و پیکی بلایندرز استفاده کند. کمپل در نهایت به دست عمه پالی به قتل می‌رسد. “سم نیل” بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان مشهور نیوزلندی نقش چستر کمپل را در سریال پیکی بلایندرز برعهده داشته است. سم نیل با نقشِ دکتر آلن گرانت در فیلم “پارک ژوراسیک” ساخته‌ی “استیون اسپیلبرگ” به شهرتی جهانی رسید. نیل جزو بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders در دو فصل آغازین سریال می‌باشد که توانسته بسیار عالی و تاثیرگذار در نقشش ظاهر شود.

لوکا چانگرتا (Luca Changretta)

معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز 11

لوکا رئیس یک مافیای بزرگ ایتالیایی در نیویورک آمریکا است که پس از کشته شدن پدر و برادرش به دست پیکی بلایندرز به بیرمنگام می‌آید. او برای گرفتن انتقام خانواده‌اش به انگلستان آمده و قصد دارد اینکار را با سبک و سیاق خاص خودشان انجام دهد. لوکا می‌خواهد به خونخواهی پدر و برادرش تامی و تمام اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده و مجازات کند. این موضوع جنگی بزرگ میان پیکی بلایندرز و مافیای ایتالیایی بوجود میاورد که در همان بدو شروع باعث مرگ جانی می‌شود. در آخر نیز آرتور شلبی با شلیک گلوله‌ای در سرش او را به قتل می‌رساند. “آدرین برودی” بازیگر و تهیه‌کننده سرشناس آمریکایی ایفاگر نقش لوکا چانگرتا در فصل چهارم سریال بود. کافیست به یاد آوریم که برودی جوان‌ترین برنده‌ی جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در مراسم اسکار بوده تا به توانایی و استعداد فوق‌العاده‌اش پی ببریم. او با هنرنمایی زیبایش لوکا چانگرتا را به یکی از بهترین و خاص‌ترین شخصیت‌های منفی در سریال‌های چند سال اخیر تبدیل کرده است. رویارویی و جدال لوکا و تامی یکی از جذاب‌ترین تقابل‌های سریالی بوده که باعث افزایش هیجان و سورپرایزهای تماشایی در فصل چهارم شد.

امیدواریم از مطلب “معرفی شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال Peaky Blinders / پیکی بلایندرز” لذت برده باشید تا بعد…

آخرین مطالب به روز شده

اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نادر
نادر

خیلی زیبا و کامل بود ممنون

Hosseinam
Hosseinam

توضیحاتون درباره شخصیت ها خیلی خوب بود ولی توروخدا اسپویل نکنید اه. کسی که سریال رو تازه داره شروع میکنه میخواد یه آشنایی کوچیک با شخصیت ها پیدا کنه ولی شما کل داستان رو اسپویل کردید. بخش‌هایی که داستان رو لو میده حذف کنید لطفا.

امین علیرضائی
پاسخ به  Hosseinam

سلام ممنون از نظرتون
ببخشید که باعث اسپویلی براتون شدیم.
ولی ما اخطار اسپویل قبل از شروع متن اصلی با رنگ قرمز دادیم.
این جور متنا بیشتر برای مرور فصل‌های پیشین برای دیدن راحتر فصل‌های جدید آماده میشن
بیشتر مطالب سایت ما بدون اسپویل هستش ولی برخی مقالات رو مجبوریم داخلش اسپویل استفاده کنیم، در غیر این صورت مطلب نمی‌تونه اون تاثیر لازم رو ایجاد کنه ولی حتما قبلش اخطار اسپویل تو متن‌ها وجود داره
باز ممنون از نظرتون