لیست کامل بهترین های اسکار 2021 / برندگان نهایی

نامزدهای نود و سومین جوایز اسکار که به معرفی بهترین فیلم‌ها، بازیگران و عوامل سازنده آنها در سال 2020 (فیلم‌هایی که از تاریخ 1 ژانویه 2020 تا 28 فوریه 2021 اکران شده‌اند) می‌پردازد امروز اعلام شد. در این لیست دیوید فینچر برای فیلم Mank با ده نامزدی در صدر بیشترین نامزدی قرار گرفته است. همینطور فیلم‌های The Father ، Minari ، Nomadland ، Sound of Metal و The Trial of the Chicago 7 هر کدام شش نامزد دریافت کرد‌ه‌اند. برنده‌های نهایی به مطلب اضافه شدند. در ادامه با سایت ساعت هفت با لیست کامل بهترین های اسکار 2021 همراه باشید.

برترین فیلم‌ های سینمایی سال 2020 که ارزش دیدن دارند

مطالب مرتبط: لیست کامل بهترین‌های اسکار 2020

بهترین فیلم

بهترین فیلم درام / Nomadland

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland (برنده نهایی)
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

(مطالب مرتبط: نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکبررسی فیلم Minari / میناری فوق العادهبررسی فیلم Nomadland / خانه به دوشبررسی فیلم Promising Young Woman / انتقام فرازمینیبررسی فیلم Sound of Metal / نعمت‌های نادیدنیبررسی فیلم The Trial of the Chicago 7 / محاکمه سیاسیبررسی فیلم The Father / ستاره دنباله‌دار)

بهترین کارگردان

بهترین کارگردان / Chloé-Zhao

  • Thomas Vinterberg برای فیلم Another Round
  • David Fincher برای فیلم Mank
  • Lee Isaac Chung برای فیلم Minari
  • Chloé Zhao برای فیلم Nomadland (برنده نهایی)
  • Emerald Fennell برای فیلم Promising Young Woman

(مطالب مرتبط:نقد فیلم Another Round / بررسی یک تئورینقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکبررسی فیلم Minari / میناری فوق العادهبررسی فیلم Nomadland / خانه به دوشبررسی فیلم Promising Young Woman / انتقام فرازمینی)

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی

آنتونی هاپکینز برای فیلم پدر

  • Riz Ahmed برای بازی در فیلم Sound of Metal
  • Chadwick Boseman برای بازی در فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
  • Anthony Hopkins برای بازی در فیلم The Father (برنده نهایی)
  • Gary Oldman برای بازی در فیلم Mank
  • Steven Yeun برای بازی در فیلم Minari

(مطالب مرتبط: نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکبررسی فیلم Minari / میناری فوق العاده – بررسی فیلم Sound of Metal / نعمت‌های نادیدنیبررسی فیلم The Father / ستاره دنباله‌دار)

بهترین بازیگر زن نقش اصلی

 بررسی فیلم Nomadland / خانه به دوش

  • Viola Davis برای بازی در فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
  • Andra Day برای بازی در فیلم The United States vs Billie Holiday
  • Vanessa Kirby برای بازی در فیلم Pieces of a Woman
  • Frances McDormand برای بازی در فیلم Nomadland (برنده نهایی)
  • Carey Mulligan برای بازی در فیلم Promising Young Woman

(مطالب مرتبط:  بررسی فیلم Nomadland / خانه به دوشبررسی فیلم Promising Young Woman / انتقام فرازمینیبررسی فیلم pieces of a woman / خالق درمانده)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

یو جونگ یون برای فیلم میناری

  • Maria Bakalova برای بازی در فیلم Borat Subsequent Moviefilm
  • Glenn Close برای بازی در فیلم Hillbilly Elegy
  • Olivia Colman برای بازی در فیلم The Father
  • Amanda Seyfried برای بازی در فیلم Mank
  • Youn Yuh-jung برای بازی در فیلم Minari (برنده نهایی)

(مطالب مرتبط: نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکبررسی فیلم Minari / میناری فوق العادهبررسی فیلم Borat Subsequent Moviefilm)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

بهترین بازیگر مرد نقش فرعی / Daniel-Kaluuya

  • Sacha Baron Cohen برای بازی در فیلم The Trial of the Chicago 7
  • Daniel Kaluuya برای بازی در فیلم Judas and the Black Messiah (برنده نهایی)
  • Leslie Odom, Jr. برای بازی در فیلم One Night in Miami
  • Paul Raci برای بازی در فیلم Sound of Metal
  • Lakeith Stanfield برای بازی در فیلم Judas and the Black Messiah

(مطالب مرتبط: بررسی فیلم One Night in Miami / قدرت سیاه – بررسی فیلم Sound of Metal / نعمت‌های نادیدنیبررسی فیلم The Trial of the Chicago 7 / محاکمه سیاسی)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

بررسی فیلم The Father

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Father (برنده نهایی)
  • Nomadland
  • One Night in Miami
  • The White Tiger

(مطالب مرتبط: بررسی فیلم Borat Subsequent Moviefilmبررسی فیلم Nomadland / خانه به دوشبررسی فیلم One Night in Miami / قدرت سیاهبررسی فیلم The Father / ستاره دنباله‌دار)

بهترین فیلم‌نامه اورجینال

بررسی فیلم Promising Young Woman

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Promising Young Woman (برنده نهایی)
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

(مطالب مرتبط:  بررسی فیلم Minari / میناری فوق العاده –  بررسی فیلم Promising Young Woman / انتقام فرازمینیبررسی فیلم Sound of Metal / نعمت‌های نادیدنیبررسی فیلم The Trial of the Chicago 7 / محاکمه سیاسی)

بهترین فیلم برداری

نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیک

  • Judas and the Black Messiah
  • Mank (برنده نهایی)
  • News of the World
  • Nomadland
  • The Trial of the Chicago 7

(مطالب مرتبط: نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیک – بررسی فیلم Nomadland / خانه به دوش  – بررسی فیلم The Trial of the Chicago 7 / محاکمه سیاسیبررسی فیلم The Father / ستاره دنباله‌دار)

بهترین انیمیشن

بهترین انیمیشن / Soul

  • Onward
  • Over the Moon
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Soul (برنده نهایی)
  • Wolfwalkers

(مطالب مرتبط: بررسی انیمیشن Soul / هرلحظه‌‌ات را زندگی کنبررسی انیمیشن Onward / پیش به سوی ماجراجوییبهترین انیمیشنهای سینمایی سال 2020)

بهترین موزیک متن اورجینال

بررسی انیمیشن Soul

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Soul (برنده نهایی)

(مطالب مرتبط: نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکبررسی فیلم Minari / میناری فوق العادهبررسی انیمیشن Soul / هرلحظه‌‌ات را زندگی کنبررسی فیلم Da 5 Bloods / ملتی یک رنگبهترین انیمیشنهای سینمایی سال 2020 )

بهترین ترانه اورجینال 
  • ترانه Fight for You برای فیلم Judas and the Black Messiah (برنده نهایی)
  • ترانه Hear My Voice برای فیلم The Trial of the Chicago 7
  • ترانه Husavik برای فیلم Eurovision Song Contest
  • ترانه Io Si (Seen) برای فیلم The Life Ahead
  • ترانه Speak Now برای فیلم One Night in Miami…

(مطالب مرتبط: بررسی فیلم The Trial of the Chicago 7 / محاکمه سیاسیبررسی فیلم One Night in Miami / قدرت سیاه)

بهترین طراحی صحنه
  • The Father
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank (برنده نهایی)
  • News of the World
  • Tenet

(مطالب مرتبط: نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکداستان کامل فیلم Tenet / تحلیل کامل داستان فیلم انگاشتهبررسی فیلم Tenet / درکش نکن ، احساسش کنبهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / فیلم‌های هیجان انگیز سال)

بهترین تدوین

بررسی فیلم Sound of Metal / نعمت‌های نادیدنی

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal (برنده نهایی)
  • The Trial of the Chicago 7

(مطالب مرتبط:  بررسی فیلم Nomadland / خانه به دوشبررسی فیلم Promising Young Woman / انتقام فرازمینیبررسی فیلم Sound of Metal / نعمت‌های نادیدنیبررسی فیلم The Trial of the Chicago 7 / محاکمه سیاسی)

بهترین مستند
  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher (برنده نهایی)
  • Time
بهترین مستند کوتاه
  • Colette (برنده نهایی)
  • A Concerto Is a Conversation
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha
بهترین فیلم در بخش بین الملل

  • Another Round (برنده نهایی)
  • Better Days
  • Collective
  • The Man Who Sold His Skin
  • Quo Vadis, Aida?

(مطالب مرتبط: نقد فیلم Another Round / بررسی یک تئوری)

بهترین گریم و آرایش مو
  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey’s Black Bottom (برنده نهایی)
  • Mank
  • Pinocchio

(مطالب مرتبط: نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکنقد فیلم Emma 2020 / قابی از خیالی عاشقانه)

بهترین جلوه‌های ویژه

بررسی فیلم Tenet

  • Love and Monsters
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet (برنده نهایی)

(مطالب مرتبط: داستان کامل فیلم Tenet / تحلیل کامل داستان فیلم انگاشتهبررسی فیلم Tenet / درکش نکن ، احساسش کنبهترین فیلم‌ های اکشن سال ۲۰۲۰ / فیلم‌های هیجان انگیز سالبررسی فیلم Love and Monsters / دنیای گمشدهبررسی فیلم Mulan / خیزش ققنوس )

بهترین طراحی لباس
  • Emma
  • Ma Rainey’s Black Bottom (برنده نهایی)
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

(مطالب مرتبط: بررسی فیلم Mulan / خیزش ققنوسنقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکنقد فیلم Emma 2020 / قابی از خیالی عاشقانه)

بهترین انیمیشن کوتاه
  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You (برنده نهایی)
  • Opera
  • Yes-People

(مطالب مرتبط: بهترین انیمیشنهای سینمایی سال 2020 )

بهترین فیلم لایو اکشن کوتاه
  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers (برنده نهایی)
  • White Eye
بهترین طراحی صدا
  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul
  • Sound of Metal (برنده نهایی)

(مطالب مرتبط: نقد و بررسی فیلم Mank / راز درخشش کلاسیکبررسی فیلم Sound of Metal / نعمت‌های نادیدنیبررسی انیمیشن Soul / هرلحظه‌‌ات را زندگی کنبررسی فیلم Greyhound / نبردی در قلب اقیانوس اطلس)

با اعلام برندگان نهایی این مطلب بلافاصله به روز خواهد شد…

جدیدترین بررسی ها

مقالات به روز شده

بهترین‌های دنیای سرگرمی

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
احسان
احسان
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۴:۱۴ ب.ظ

بسیار عالی بود

ناشناس
ناشناس
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱:۰۹ ب.ظ

اسکار سال به سال ضعیف تر میشه

ناشناس
ناشناس
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱:۲۷ ب.ظ

خیلی عالی بئد
ممنونم

خرید خط همراه اول
خرید خط همراه اول
۰۳ فروردین ۱۴۰۰ ۴:۳۲ ب.ظ

یه سوال
چرا هیچ جا اسمی از Tenet نیست؟

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  خرید خط همراه اول
۰۳ فروردین ۱۴۰۰ ۵:۰۳ ب.ظ

تنت فیلم خوبی بود و در بخش جلوه های ویژه نامزد شده ولی بقیه فکر نکنم لایق نامزد شدن بود توشون

بهرام بهمنی
بهرام بهمنی
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۰۱ ق.ظ

سلام اگر توضیحاتی از فیلم‌های مطرح هم بگذارید مطلب بهتر میشه ممنون از سایت خوبتون

امین علیرضائی
امین علیرضائی
مدیر
Reply to  بهرام بهمنی
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۰۶ ق.ظ

حتما لینک‌ها اضافه خواهد شد مرسی از پیشنهادتون

اسکرول به بالا