لیست فیلم های سال 2021

در این بخش، لیست تمام فیلم‌های سال 2021 که توسط اعضای تحریریه سایت ساعت هفت مورد بررسی قرار گرفته‌اند را در کنار هم مشاهده می‌کنید. این لیست به ترتیب امتیاز فیلم‌ها لیست شده و از 100 نمره می‌باشد. (این رتبه بندی ربطی به مقایسه کلی فیلم‌ها باهم ندارد و هر فیلم تنها با فیلم‌های ژانر خودش قابل مقایسه است و این فقط لیست فیلم های سال 2021 است که در سایت مطلب دارند.)(فقط فیلم‌هایی که در سال 2021 منتشر شده و آنها را بررسی کردیم در این لیست قرار می‌گیرند.) (فیلم‌های جدید بلافاصله بعد از بررسی به لیست اضافه خواهند شد.) (هیچ فیلم بررسی نشده‌ای در این لیست وجود ندارد. موفق باشید.) 

سیستم نمره دهی سایت(ارزش اثر): 5-25=افتضاح * 30-45=ضعیف * 50-60=متوسط * 65-70=خوب * 75-80=خیلی خوب * 85-90=عالی * 95=فوق العاده * 100=شاهکار * +100= فراتر از شاهکار(فقط یک عنوان)

آخرین به روز رسانی: 11 خرداد 1400

مورد انتظارترین فیلم های سال 2021 / Zack Snyder’s Justice League
Zack Snyder

داستان فیلم نسخه کاملتر و ورژن خود زک اسنایدر از فیلم لیگ عدالت است و کاملاً با نسخه 2017 متفاوت است. در این نسخه فضاسازی تاریک و اضطراب‌های ابرقهرمانان از آینده تلخی که پیش رو دارند کاملاً احساس می‌شود. زک به خوبی توانسته دنیایی پرکشش، پر از تعلیق و سیاه را برایمان به تصویر بکشد….(90)

(بررسی کامل)

بررسی انیمیشن The Mitchells vs the Machines
Mike Rianda

 انیمیشن میچل‌ها در برابر ماشین‌ها از آن آثار است که به خاطر لحظات بامز‌ه‌ای که دارد با تمام وجود شما را به خنده می‌اندازد و در بین اتفاقات بامزه‌اش، لحظات احساسی زیادی را برایتان تدارک دیده تا احساساتتان را به جریان بیندارد. همینطور درس‌های بزرگی از خانواده به نمایش گذاشته که پندآموز هستند...(85)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Judas and the Black Messiah
Shaka King

3. Judas and the Black Messiah

دنیل کالویا در این فیلم مانند یک سخنور واقعیِ بسیار ماهر رفتار می‌کند و بسیار خاص کلمات و جمله‌ها را ادا کرده و تاثیرِ عمیقی روی شما می‌گذارد. مسلما بیشتر زمان فیلم چشمان شما خیره به دهان و کلمات قدرتمند و شیوه‌ی ادای کلمات دنیل کالویا می‌ماند و از بازی او و دردی که در کلماتش موج می‌زند، لذت خواهید برد….(70)

(بررسی کامل)

نقد و بررسی فیلم The Dig
Simon Stone

از دور توده‌های بی‌جانی هستند که مانند تپه‌ای خاک می‌مانند اما وقتی همین توده‌های خاک کنار زده شوند، دنیایی از ناشناخته‌ها را درون خود جا داده‌اند. دنیایی که تاریخچه‌ی کهنی از گذشتگان است. فیلم حفاری شما را به دنیای درون این توده‌ها می‌برد و به آنها اهمیت و جان می‌دهد.(70)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Malcolm and Marie
Sam Levinson

5. Malcolm and Marie

فیلم “Malcolm and Marie” نوعی زنگ خطر را برای سینمای هالیوود به صدا درآورده است. لوینسون در این فیلم انتقادی بجا از سیاست‌های جدید هالیوود درباره‌ی تبعیض نژادی و جنسیتی داشته است. چیزی که شاید اصلی‌ترین علت نادیده گرفته شدن آن در جشنواره‌های سینمایی هالیوود باشد. پیامی که به وضوح بیانگر از بین رفتن داستان‌های قوی و هیجان‌انگیز در میان انبوه مسائل سیاسی و اجتماعی می‌باشد.(70)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Palmer
Fisher Stevens

فیلم پالمر به ما یاد می‌دهد که اگر بدون قضاوت، به رفتارها یا گذشته‌ی دیگران نگاه کنیم، زندگی شیرین‌تری را تجربه خواهیم کرد. چراکه نه افراد را از گذشته‌‌شان می‌توان سنجید و نه می‌توان آنها را به خاطر تفاوت‌های فکری و دیدگاه‌شان به زندگی مورد نکوهش و تمسخر قرار داد، بلکه همه ما انسان‌ها با هر طرز فکر، مانند قطعات پازل با تفاوت‌هایمان یکدیگر را تکمیل می‌کنیم و به زندگی معنی می‌بخشیم.(65)

(بررسی کامل)

مورد انتظارترین فیلم های سال 2021 / فیلم هیچکس
Ilya Naishuller

هیچ کس یک فیلم هیجان انگیز، پر از صحنه‌های زد و خورد دیدنی است و دارای تدوین و فیلم برداری سریعی‌ست که باعث شده جذابیت در طول داستان فیلم باقی بماند. با وجود این، فیلم داستانی کاملا تکراری و قابل پیش بینی دارد و در شخصیت پردازی نیز نتوانسته موفق عمل کند.(65)

(بررسی کامل)

بررسی انیمیشن Raya and the Last Dragon / رایا و آخرین اژدها
Carlos López Estrada

رایا و آخرین اژدها از لحاظ بصری شگفت انگیز و از نظر محتوایی غنی است. شاید سازندگان اگر همانقدری که به جزئیات بصری اهمیت دادند به جزئیات داستانی نیز اهمیت می‌دانند و شخصیت‌های پرعمق‌تر و حوادث منطقی‌تری خلق می‌کردند، می‌توانستیم یک اثر کم نقص و ماندگار را ببینیم.(65)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Oxygen
Carlos López Estrada

سیر داستانی فیلم نسبت به سایر آثار مشابه‌اش بسیار باورپذیرتر و خلاقانه‌تر می‌باشد. فیلم “اکسیژن” آینده‌ای را برای انسان‌ها پیش‌بینی کرده است که با توجه به شرایط کنونی جهان محتمل و حتی غریب‌الوقوع خواهد بود‌.(65)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Cruella
Craig Gillespie

10. Cruella

 سازندگان فیلم کروئلا دست به کار قابل تقدیری زده‌اند و توانسته‌اند در فیلمی که شخصیت اصلی آن یکی از خبیث‌ترین شخصیت‌های زن تاریخ محسوب می‌شود یک شخصیت منفی زن دیگر خلق کنند.(65)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Mortal Kombat 2021
Simon McQuoid

فیلم Mortal Kombat روح سری بازی مورتال کمبت را دارد و می‌تواند مخاطبان بازی را با فیلم همراه کند. فیلم درجه سنی R دارد و تا دلتان بخواهد Fatalityهای سری را در آن خواهید دید و در کل خشونت ذاتی سری را حفظ کرده است.(65)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Godzilla vs. Kong / گودزیلا در برابر کونگ
Adam Wingard

در بین مبارزات هیجان انگیز و جلوه‌های ویژه‌ی جذاب، درام‌ها و داستان‌های انسانی وجود دارند که شکلِ سطحی به فیلم داده‌اند که نادیده گرفتن آنها می‌تواند جذابیت‌های بیشتری را برایتان به ارمغان بیاورد!(60)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم The Little Things
John Lee Hancock

فیلم چیزهای کوچک نه در ساخت شخصیت‌هایش موفق عمل کرده و نه داستان جدید و درگیر کننده‌ای به مخاطبانش ارائه می‌دهد. حتی در خلق معماهای جنایی که برایتان به یاد ماندنی شوند نیز به درستی عمل نمی‌کند.(55)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم The Virtuoso
Nick Stagliano

فیلم The Virtuoso، فیلمی است که پرداخت مناسبی دارد. نه پردیالوگ است و نه ریتم کندی دارد. از آنطرف فیلم‌نامه فیلم هم می‌تواند شما را تا آخر پای اثر نگه‌ دارد و دارای گره پایانی خوبی است. حضور آنتونی هاپکینز هم دلیل دیگری برای دیدن فیلم The Virtuoso است.(55)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Army of the Dead / ارتش مردگان
Zack Snyder

15. Army of the Dead

از فیلم ارتش مردگان نه سکانس خاطره انگیزی برایتان ماندگار می‌شود، نه شخصیتی خاص در ذهن شما هک می‌شود و نه فیلم دلیلِ درستی به شما می‌دهد که بخواهید آن را به دیگران پیشنهاد دهید…(50)

(بررسی کامل)

Craig Brewer

شماره دوم تمام خاطرات شما (اگر نسخه اول را دیده باشید) از شماره اول را هم پاک می‌کند. در این کمدی تا دلتان بخواهد شوخی‌های جنسی و متلک‌های مختلف توسط بازیگران به کار گرفته شده است که بسیاری از آنها اصلاً خنده‌دار نیستند.(50)

(بررسی کامل)

تحلیل و بررسی فیلم The Night
کوروش آهاری

داستان “فیلم آن شب” به دلیل نپرداختن مناسب به شخصیت‌هایش نمی‌تواند آنچنان که انتظار دارید رویتان تاثیر به سزایی بگذارد. شخصیت‌ها در ابتدا با معرفی بسیار کوتاهی به شما کمی شناسانده می‌شوند اما بعد از چند دقیقه‌ی ابتدایی به حال خود گذاشته شده و بیشتر در اوهام آنها به دنبال حفاری حقایقِ ناگفتنی‌شان می‌رویم.(50)

(تحلیل و بررسی کامل)

بررسی فیلم Those Who Wish Me Dead
Taylor Sheridan

18. Those Who Wish Me Dead

 هرچند لحظات اکشن‌ فیلم جذاب درست شده‌ و ریتم فیلم نیز مناسب و درگیر کننده است اما وقتی این موارد در بطن داستان به خوبی به کار گرفته نشوند و داستان فیلم نیز درهم و سطحی باشد نتیجه نهاییِ خوبی برای بیننده ایجاد نمی‌کند و هیجانات لحظه‌ای اگر بدون پشتوانه باشند مانند دیواری بدون ملات هستند و دوامی برایتان نخواهد داشت.(40)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم I Care a lot
J Blakeson

 فیلمی که کاراکتر‌های غیرواقعی و سطحی خلق کرده و در کل فاقد هرگونه شخصیت پردازی می‌باشد و با زدن برچسب‌هایی قصد دارد به شخصیت‌های ناقصش پر و بال دهد و در این راه کاملا ناموفق عمل کرده است.(30)

(بررسی کامل)

اسکرول به بالا