لیست فیلم های سال 2021

در این بخش با لیستی از بهترین فیلم های سال 2021 آشنا خواهید شد.  لیست پیش رو دارای دو قسمت می‌باشد. بخش اول شامل بهترین فیلم های سال 2021 می باشد. در ادامه با لیستی بلندتر از اسامی فیلم های سال 2021 رو به رو می‌شوید که در حقیقت تمام فیلم های سال 2021 می‌باشند که امسال آنها را مورد بررسی قرار دادیم. فقط فیلم های منتخب تحریریه در بالای لیست قرار می‌گیرند و لیست کامل فیلم های  سال 2021 در پایین به صورت جدول برای شما تهیه شده است.  (این رتبه بندی ربطی به مقایسه کلی فیلم‌ها باهم ندارد و هر فیلم تنها با فیلم‌های ژانر خودش قابل مقایسه است و این فقط لیست فیلم های سال 2021 است که در سایت مطلب دارند.)

لیست فیلم های سال 2019 لیست فیلم های سال 2020

آخرین به روز رسانی: 30 شهریور 1400

مورد انتظارترین فیلم های سال 2021 / Zack Snyder’s Justice League
Zack Snyder

داستان فیلم نسخه کاملتر و ورژن خود زک اسنایدر از فیلم لیگ عدالت است و کاملاً با نسخه 2017 متفاوت است. در این نسخه فضاسازی تاریک و اضطراب‌های ابرقهرمانان از آینده تلخی که پیش رو دارند کاملاً احساس می‌شود. زک به خوبی توانسته دنیایی پرکشش، پر از تعلیق و سیاه را برایمان به تصویر بکشد….(90)

(بررسی کامل)

بررسی و تحلیل فیلم The Green Knight
David Lowery

 شوالیه سبز از متفاوت‌ترین آثار سینمایی سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود، اگر با حوصله برایش وقت بگذارید مسلما از دیدنش لذت خواهید برد و سکانس‌های بیادماندنی‌اش تا مدت‌ها شما را درگیر می‌کند.  با این حال اگر حوصله دیدن این نوع ماجراجویی‌های عمیق را ندارید بهتر است از خیر دیدن فیلم بگذرید…(85)

(بررسی کامل)

بررسی انیمیشن The Mitchells vs the Machines
Mike Rianda

 انیمیشن میچل‌ها در برابر ماشین‌ها از آن آثار است که به خاطر لحظات بامز‌ه‌ای که دارد با تمام وجود شما را به خنده می‌اندازد و در بین اتفاقات بامزه‌اش، لحظات احساسی زیادی را برایتان تدارک دیده تا احساساتتان را به جریان بیندارد. همینطور درس‌های بزرگی از خانواده به نمایش گذاشته که پندآموز هستند...(85)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم CODA
Sian Heder

“کودا” فیلمی الهام‌بخش با ارزش‌های معنوی بالاست که در کنار اینها بشدت سرگرم‌کننده و نشاط‌آور می‌باشد. این فیلم دارای فیلم‌نامه‌ای شیرین و پرانرژی بوده که با اجرای خوب بازیگران تکمیل شده است. البته ردپای نبوغ و استعداد “شان هدر” نیز بعنوان کارگردان و نویسنده فیلم در همه‌جای این اقتباس سینمایی دیده می‌شود.(80)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم The Suicide Squad / جوخه انتحار
James Gunn

فیلم جوخه انتحار یک اثر خاص در سبک ابرقهرمانی محسوب می‌شود. داستانی چندلایه‌ که اتفاقات جذاب و خشنی در آن رقم می‌خورد. اتفاقاتی که هم شما را می‌خنداند، هم شکه می‌کند و هم شما را به فکر فرو می‌برد. استفاده از جلوه‌های ویژه در خدمت داستان گویی و اتمسفرسازی، ترانه‌های شنیدنی و مرتبط با اتفاقات داستان و از همه این‌ها مهمتر شخصیت‌های دوست داشتنی و متمایزی که تا مدت‌ها فراموششان نخواهید کرد.(80)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Judas and the Black Messiah
Shaka King

دنیل کالویا در این فیلم مانند یک سخنور واقعیِ بسیار ماهر رفتار می‌کند و بسیار خاص کلمات و جمله‌ها را ادا کرده و تاثیرِ عمیقی روی شما می‌گذارد. مسلما بیشتر زمان فیلم چشمان شما خیره به دهان و کلمات قدرتمند و شیوه‌ی ادای کلمات دنیل کالویا می‌ماند و از بازی او و دردی که در کلماتش موج می‌زند، لذت خواهید برد….(70)

(بررسی کامل)

نقد و بررسی فیلم The Dig
Simon Stone

از دور توده‌های بی‌جانی هستند که مانند تپه‌ای خاک می‌مانند اما وقتی همین توده‌های خاک کنار زده شوند، دنیایی از ناشناخته‌ها را درون خود جا داده‌اند. دنیایی که تاریخچه‌ی کهنی از گذشتگان است. فیلم حفاری شما را به دنیای درون این توده‌ها می‌برد و به آنها اهمیت و جان می‌دهد.(70)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Malcolm and Marie
Sam Levinson

فیلم “Malcolm and Marie” نوعی زنگ خطر را برای سینمای هالیوود به صدا درآورده است. لوینسون در این فیلم انتقادی بجا از سیاست‌های جدید هالیوود درباره‌ی تبعیض نژادی و جنسیتی داشته است. چیزی که شاید اصلی‌ترین علت نادیده گرفته شدن آن در جشنواره‌های سینمایی هالیوود باشد. پیامی که به وضوح بیانگر از بین رفتن داستان‌های قوی و هیجان‌انگیز در میان انبوه مسائل سیاسی و اجتماعی می‌باشد.(70)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم No Sudden Move
Steven Soderbergh

سودربرگ در این فیلم به دنبال شات‌ها و یا پلان‌های پرزرق و برق مانند فیلم‌های مافیای نبوده است. گاهی تصویربرداریش طوری است که کاراکترش را براساس شرایطی در آن گرفتار شده، مضطرب و یا اغراق‌ شده نشان می‌دهد و یا زوایای مختلفی را از کاراکتر به تصویر کشیده است.(70)

(بررسی کامل)

مورد انتظارترین فیلم های سال 2021 / فیلم هیچکس
Ilya Naishuller

هیچ کس یک فیلم هیجان انگیز، پر از صحنه‌های زد و خورد دیدنی است و دارای تدوین و فیلم برداری سریعی‌ست که باعث شده جذابیت در طول داستان فیلم باقی بماند. با وجود این، فیلم داستانی کاملا تکراری و قابل پیش بینی دارد و در شخصیت پردازی نیز نتوانسته موفق عمل کند.(65)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم Palmer
Fisher Stevens

فیلم پالمر به ما یاد می‌دهد که اگر بدون قضاوت، به رفتارها یا گذشته‌ی دیگران نگاه کنیم، زندگی شیرین‌تری را تجربه خواهیم کرد. چراکه نه افراد را از گذشته‌‌شان می‌توان سنجید و نه می‌توان آنها را به خاطر تفاوت‌های فکری و دیدگاه‌شان به زندگی مورد نکوهش و تمسخر قرار داد، بلکه همه ما انسان‌ها با هر طرز فکر، مانند قطعات پازل با تفاوت‌هایمان یکدیگر را تکمیل می‌کنیم و به زندگی معنی می‌بخشیم.(65)

(بررسی کامل)

بررسی انیمیشن Raya and the Last Dragon / رایا و آخرین اژدها
Carlos López Estrada

رایا و آخرین اژدها از لحاظ بصری شگفت انگیز و از نظر محتوایی غنی است. شاید سازندگان اگر همانقدری که به جزئیات بصری اهمیت دادند به جزئیات داستانی نیز اهمیت می‌دانند و شخصیت‌های پرعمق‌تر و حوادث منطقی‌تری خلق می‌کردند، می‌توانستیم یک اثر کم نقص و ماندگار را ببینیم.(65)

(بررسی کامل)

بررسی فیلم A Quiet Place Part II
John Krasinski

“یک مکان ساکت ۲” فیلمی است که کوچکترین صداها درونش پررنگ و بااهمیت هستند. صداها پرجزئیات‌اند و احتیاج نیست که دیالوگی رد و بدل شود، تصاویر به همراه صداها داستان را به خوردتان می‌دهند. ترکیب صدا و تصویر به زیبایی در فیلم با هم متحد شده‌اند تا حسی خاص در یک و نیم ساعتی که فیلم را می‌بینید درونتان بوجود بیاورند.(65)

(بررسی کامل)

مورد انتظارترین فیلم های سال 2021 / فیلم کروئلا
Craig Gillespie

فیلم کروئلا داستان کش مکش‌های درونی دختری زخم خورده است که در تکاپو برای تغییر در زندگیش بین دو وجه سفید و سیاهش درحال مبارزه است. داستان تلخ و شیرینی که شما را درگیر خود می‌کند و لحظات خنده‌دار، در عین حال تاریکی را برایتان بوجود می‌آورد.(65)

(بررسی کامل)

در این بخش، لیست تمام فیلم‌های سال 2021 که توسط اعضای تحریریه سایت ساعت هفت مورد بررسی قرار گرفته‌اند را در کنار هم مشاهده می‌کنید. این لیست به ترتیب امتیاز فیلم‌ها لیست شده و از 100 نمره می‌باشد. 

سیستم نمره دهی سایت(ارزش اثر): 5-25=افتضاح * 30-45=ضعیف * 50-60=متوسط * 65-70=خوب * 75-80=خیلی خوب * 85-90=عالی * 95=فوق العاده * 100=شاهکار *

اسکرول به بالا