بهترین سریال های سال 2021

نیمی از سال 2021 گذشته است و در این مطلب قصد داریم مانند سال گذشته (بهترین سریال های سال 2020) به معرفی بهترین سریال های سال 2021 تا نیمه اول سال بپردازیم. این مطلب از بین سریال‌هایی انتخاب شده که فصل جدید آنها به طور کامل در سال 2021 منتشر شده است و توسط گروه دیده و به طور کامل بررسی شده‌اند و امتیاز 60 یا بیشتر را طبق سیستم نمرات دریافت کرده‌اند. (این امتیاز با زیاد شدن تعداد سریال‌ها تا انتهای سال بیشتر شده تا فقط سریال‌های ممتازتر در لیست جای بگیرند.) این مطلب تا انتهای سال 2021 و حتی بعد از آن به روز خواهد شد و سریال‌هایی برتر سال 2021 به مرور به آن اضافه شده تا لیست به طور کامل مانند لیست پارسال تکمیل شود. در ادامه با سایت ساعت هفت با معرفی ” بهترین سریال های سال 2021 ” همراه شما هستیم.

مطالب مرتبط با سریال‌ها: مورد انتظارترین سریال های سال 2021

بهترین سریال های سال 2020

 به لیست بهترین سریال ها برای دسترسی به مطالب بیشتر در مورد سریال‌های محبوب و برتر مراجعه کنید…

بهترین سریال های سال 2021

سریال Yasuke فصل اول(امتیاز: 60) 

بهترین سریال های سال 2021 / سریال Yasuke فصل اول(امتیاز: 60)

ترکیب تاریخ و فانتزی…

بررسی کامل: بررسی انیمه سریالی Yasuke / ژاپن در برابر غرب

از همان ابتدای انیمه یاسوکه متوجه می‌شوید که تاریخ و فانتزی در این اثر به هم گره خورده‌اند. داستان از سقوط Oda Nobunaga و هاراکیری او آغاز می‌شود و یاسوکه آخرین نفر و وفادارترین فردی است که اکنون در بستر مرگ، او را همراهی می‌کند. (نوبوناگا یکی از سه متحدکننده و قهرمان ژاپن در اواخر دوره سنگوکو یا جنگ‌های داخلی ژاپن بود.) ‌اگر سری بازی Nioh و مخصوصا شماره دوم را انجام داده باشید، با شخصیت نوبوناگا و یاسوکه آشنایی اندک خواهید داشت. هر دوی آنها از جمله باس‌های بازی بودند که باید با آنها مقابله می‌کردید. حال در انیمه با داستان یاسوکه روبرو می‌شویم، برد‌ه‌ای که توسط انگلیسی‌ها سر از ژاپن در می‌آورد و نوبوناگا او را می‌خرد و به او افتخار و مقام سامورایی می‌دهد و وفاداری یاسوکه را بدست می‌آورد. در ابتدا و با دیدن اولین سکانسِ انیمه یاسوکه، به دنبال یک انیمه تاریخی هستید اما با حضور ربات‌ها و جادوگران متوجه خواهید شد که با انیمه‌ای فانتزی روبرو هستیم و همین موضوع کمی داستان سریال را برایتان سطحی می‌کند و… (ادامه)

سریال Ragnarok فصل دوم (امتیاز: 60) 

بهترین سریال های سال 2021 / سریال Ragnarok فصل دوم (امتیاز: 60)

نبرد نهایی خدایان نورس در عصر جدید…

بررسی کامل: بررسی سریال Ragnarok دو فصل اول

راگناروک آخرین نبرد خدایان اسکاندیناوی (نماد نظم و قانون) با دیوان (یوتون‌ها) (نمادِ هرج و مرج) است که منجر به پایان جهان شده است. نبردی که به نابودی خدایان و ناپدید شدن دیوان می‌انجامد و با بلایای طبیعی مختلف، زمین در آب غوطه‌ور می‌شود و همه ساکنین زمین از بین می‌روند. اما این رویداد باعث یک سرآغاز جدید برای جهانیان می‌‌شود. حال در سریال جدید شبکه نت فلیکس این داستانِ اساطیری از خدایان نورس دست مایه روایت متفاوتی شده و حال و هوای مدرنی به خود گرفته است‌. یعنی داستان در دوره امروزی در جریان است. بدین معنی که بعد از واقعه راگناروک سال‌هاست غول‌ها به طور مخفی در میان انسان‌ها در شهر اِدا زندگی می‌کنند و خود را به بخشی جدانشدنی از زندگی آنها تبدیل کرده‌اند و… (ادامه)

مینی سریال Behind Her Eyes (امتیاز: 60) 

بهترین سریال های سال 2021 / مینی سریال Behind Her Eyes

راز پشت چشمانش…

بررسی کامل: بررسی مینی سریال Behind Her Eyes / پشت چشمانش

مینی سریال “پشت چشمانش” در ابتدا داستانی درام-هیجانی با رگه‌هایی روانشناسانه روایت می‌کند و تا چهار قسمت ابتدایی خبری از اتفاق عجیب و غریب در سریال نیست و فقط شاهد داستانی واقع گرایانه به همراه شخصیت‌های مرموز هستیم. شخصیت‌هایی که در اتفاقات پی در پی دچار تناقصات مختلفی می‌شوند و انتخاب‌های عجیبی را انجام می‌دهند که بیننده از درک آنها عاجز است، چراکه دقیقا نمی‌داند چه در افکار آنها می‌گذرد و شخصیت‌ها نیز چیزی بروز نمی‌دهند. در حقیقت یک راز بزرگ در این سریال در جریان است که از همان ابتدا سیگنال‌هایش را حس خواهید کرد، ولی به راحتی نمی‌توانید آن را حدس بزنید چراکه غافلگیرکننده بودن، مهمترین ویژگی‌ مثبت این مینی سریال محسوب می‌شود‌ و… (ادامه)

سریال های برتر 2021

سریال DOTA: Dragon’s Blood فصل اول (امتیاز: 65) 

بهترین سریال های سال 2021 / سریال DOTA: Dragon’s Blood فصل اول

دنیای دوتا در یک سریال تلوزیونی…

بررسی کامل:بررسی انیمیشن سریالی DOTA: Dragon’s Blood / دوتا: خون اژدها

انیمیشن DOTA: Dragon’s Blood راه زیادی برای جذب کردن مخاطب دارد ولی با توجه به دنیای فانتزی و حماسی که نویسنده‌ها برایش خلق کرده‌اند به نظر می‌تواند خیلی سریع بین انیمه بازها و حتی سایر مخاطبان جا باز کند. البته باید Netflix یا زمان (مانند انیمیشن Invincible از کمپانی رقیبش Amazon Prime که اپیزودهای ۴۵ دقیقه‌ای دارد) یا تعداد قسمتها را بیشتر کند. با این حال این انیمیشن جذابیت‌های خاص خود را دارد و دارای شخصیت‌های جذابی است و ارزش وقتی که برایش می‌گذارید را دارد و… (ادامه)

مینی سریال Wandavision (امتیاز: 65) 

بهترین سریال های سال 2021 / مینی سریال Wandavision

بازسازی یک عشق آتشین…

بررسی کامل: بررسی مینی سریال Wandavision / وانداویژن

سریال واندا ویژن را می‌توان یک شروع قابل قبول برای مسیر آغازین فاز چهارم مارول(در بخش سریال‌ها) به حساب آورد. با انتشار قسمت‌های ابتدایی، مارول بیننده را به نوعی گول می‌زند و انتظارشان را در حد سریالی سیتکام که فقط قصد معرفی بیشتر و عمیق‌تر دو شخصیت واندا و ویژن را دارد، کاهش می‌دهد. قسمت‌های سیاه و سفید به سبک سریال‌های دهه ۵۰ آمریکا با سایز تصویر 4:3 که طنز موقعیت را چاشنی خود کرده است. در حقیقت این قسمت‌های ابتدایی، بخش‌های شیرین سریال محسوب می‌شوند. با این حال در لابه‌لای همین قسمت‌ها نیز اتفاقات عجیبی پیش می‌آید که کمی حس کنجکاوی بیننده را برای اتفاقات بزرگ‌تر برمی‌انگیزد و…(ادامه)

سریال The Nevers فصل اول (امتیاز: 65) 

بهترین سریال های سال 2021 / سریال The Nevers فصل اول

پیوندی از جنس نور…

بررسی کامل: بررسی سریال The Nevers / پیوندی از جنس نور

“جاس ویدون” کارش را با نوشتن فیلم‌نامه‌ی فیلم “Buffy the Vampire Slayer” آغاز نمود و بعدها با ساخت سریالی براساس همین داستان و با همین نام به شهرت و موفقیت زیادی رسید. او سریال‌های مشهور دیگری همچون Firefly و Agents of S.H.I.E.L.D را نیز در کارنامه‌ی خودش دارد. همچنین او در سالهای اخیر حضوری پررنگ در آثار مارول و دی‌‌سی داشته که به ضم عده‌ای رویکردی تجاری تلقی گردیده است. در هر صورت نام او با دنیاهای فانتزی و ابرقهرمانی در سینما و تلویزیون گره خورده است. پس طبیعی‌ست که از چنین اسمِ بزرگی انتظارات کمی بالا بوده باشد. اما گویی ویدون اصرار زیادی به داستان‌های شلوغ و گیج‌کننده، شخصیت‌پردازی نامعلوم و غافلگیری‌های برق‌آسا دارد. البته این سریال هنوز در ابتدای راه قرار دارد و می‌تواند با رفع نقاط ضعفش به یکی از جذاب‌ترین فانتزی‌های تلویزیون در چند سال اخیر تبدیل شود و… (ادامه)

مینی‌سریال The Innocent (امتیاز: 75) 

بهترین سریال های سال 2021 / مینی‌سریال The Innocent

گرفتار در پیله‌ی خشم

بررسی کامل: بررسی مینی سریال The Innocent / گرفتار در پیله‌ی خشم

مینی‌سریال “The Innocent” نشان داد که موفقیت‌های سریال “Money Heist” اتفاقی نبوده و اسپانیایی‌ها تبحری خاص در خلق داستان‌های بکر و مجذوب‌کننده دارند. اینبار نیز در مینی‌سریال “بیگناه” شاهد یک تریلر رازآلود و متفاوت هستیم که رضایت مخاطبین خود را بخوبی جلب خواهد کرد. در این مینی‌سریال از شیوه‌ی جالبی برای معرفی و پرداختن به داستان و شخصیت‌هایش استفاده شده است. چیزی که باعث می‌شود تا شما بخوبی با گذشته‌ی شخصیت‌های داستان آشنا شوید، درحالیکه داستان کلی در حال شکل‌گیری می‌باشد. هرچند این موضوع در قسمت‌های نخست باعث سردرگمی بیننده می‌گردد، اما روشی خلاقانه برای بالا بردن هیجان و جذابیت داستان است. در ابتدای هر قسمت از این سریال به صورت خلاصه‌وار سرگذشت یکی از کاراکترهای داستان را مشاهده می‌کنیم. اینکار باعث شده تا شخصیت‌پردازی در سریال بسیار عالی و به نحواحسن انجام شود. پس از این حیث میتوان آن را جزو یکی از برترین آثار تلویزیونی در سالهای اخیر دانست. حال به این شخصیت‌پردازی فوق‌العاده، داستان مهیج و کارگردانی خوب و یکدست آن را اضافه کنید تا دریابید که این مینی‌سریال معجونی تمام عیار برای سریال دوستان می‌باشد.

مینی‌سریال The Falcon And The Winter Soldier (امتیاز: 80) 

بهترین سریال های سال 2021 / مینی‌سریال The Falcon And The Winter Soldier

سخت است که یک نماد باشی…

بررسی کامل: بررسی مینی‌سریال The Falcon And The Winter Soldier

 The Falcon And The Winter Soldier دارای داستانی بسیار خوب و اکشن‌های بسیار مفرحی است. البته تم داستانی این مینی‌سریال بسیار شبیه The Boys است ولی می‌توان گفت تنها از این سریال الهام گرفته و روایت داستانی خودش را در دنیای Marvel برایمان تعریف کرده است. نویسندگان از شخصیت‌های خود به بهترین نحو استفاده کرده‌اند و شخصیت John Walker بسیار عالی کار شده و نوید یک شخصیت خاکستری بسیار خوب را در آینده دنیای مارول به مخاطبان می‌دهد. غم از دست رفتن Cap به شدت در این مینی‌سریال احساس می‌شود و لحظه لحظه، شبح او را حس می‌کنید، حسی که کارگردان به خوبی به شما منتقل می‌کند. اکشن‌های فیلم نیز همانطور که گفته شد مانند فیلم‌های Marvel عالی کار شده و در این بخش شاهد بخش‌های هیجان انگیزی هستیم. (ادامه)

سریال های برتر 2021

سریال Euphoria (اپیزود ویژه)(امتیاز: 80) 

سریال Euphoria (اپیزود ویژه)

 عشق در سایه‌ی خُماری

بررسی کامل: بررسی سریال Euphoria / عشق در سایه‌ی خُماری

سریال “Euphoria” یک درام تلخ و منجمدکننده درباره‌ی مشکلات و انحرافات یک گروه از نوجوانان دبیرستانی است. افرادی که هویت‌شان را در لابه‌لای روابط جنسی، مشکلات خانوادگی، اعتیاد، عشق، دوستی و انتقام جستجو می‌کنند. هرچند که در یک دهه اخیر شاهد ساخت سریال‌های تینیجری باکیفیت و بسیار خوبی بوده‌ایم. سریال‌هایی همچون Stranger Things, 13 Reasons Why و Riverdale که طرفداران پرشماری نه تنها در میان نوجوانان بلکه در تمامی سنین و سلیقه‌ها به دست آورده‌اند. اما در بیشتر موارد موضوعات و معضلاتی که در اینگونه آثار مطرح میشود به شدت شبیه به هم و تکراری می‌باشد. چیزی که باعث شده “سام لوینسون” دست به خلاقیت زده و سریالی تینیجری با سبک و سیاقی متفاوت را خلق کند. (ادامه)

سریال Castlevania فصل چهارم(امتیاز: 80) 

بهترین سریال های سال 2021 / سریال Castlevania فصل چهارم

نفرین دراکولا…

بررسی کامل: بررسی انیمیشن سریالی Castlevania / نفرین دراکولا

دراکولا را “برام استوکر“(Bram Stoker) وارد رمان‌ها و داستان‌های فانتزی کرد که تا به امروز هم در سرتاسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد. فیلم‌ها، سریال‌ها، بازی‌ها، کتاب‌ها، انیمه و انیمیشن‌های بسیاری بر اساس دنیای دراکولا و خون‌آشام‌ها خلق شده است که تعدادشان سر به فلک می‌کشد. در این میان بازی Castlevania و اللخصوص The Symphony of the Night از مشهورترین و پر طرفدارترین فرنچایزها براساس داستان‌های دراکولا و خون‌آشام‌ها هستند و… (ادامه)

سریال Shadow and Bone فصل اول (امتیاز: 80) 

بهترین سریال های سال 2021 / سریال Shadow and Bone فصل اول

روشنایی در برابر سیاهی…

بررسی کامل: بررسی سریال Shadow and Bone فصل اول / سایه و استخوان

سریال سایه و استخوان دارای یک آنتاگونیست قابل قبول است که همین موضوع به همراه رمز و راز درون فولد می‌تواند نقطه عطف این سریال محسوب شود و آینده جذابی را برای سریال رقم بزند. مشکل اساسی سریال‌های فانتزی در این اثر نیز دیده می‌شود و دارای جهان سازی قابل قبولی نیست و عجله در ساخت جهان سریال دیده می‌شود، اما سریال در ساخت کاراکتر جبران کرده و شخصیت‌های جذابی را برایتان بوجود می‌آورد. در کل با یک داستان پرفراز و نشیب، پر از لحظات غافلگیرکننده و جذاب طرف هستید که ارزش وقتی که برایش می‌گذارید را دارد و مطمئنا بعد از دیدن فصل اول به شدت منتظر دیدن ادامه داستان خواهید ماند… (ادامه)

سریال Sweet Tooth فصل اول (امتیاز: 80) 

بهترین سریال های سال 2021 / سریال Sweet Tooth

انتقام طبیعت…

بررسی کامل: بررسی سریال Sweet Tooth / انتقام طبیعت

سریال “Sweet Tooth” یک فانتزی جذاب و شیرین بوده که با شخصیت‌های دوست‌داشتنی و متفاوتش شما را بخوبی سرگرم خواهد کرد. شاید سریال در نگاه اول کمی کودکانه بنظر برسد، اما تم اصلی داستان تلخ‌تر و تاحدودی تاریک‌تر از تصورات شما می‌باشد. شخصیت اصلی داستان یک پسر بچه‌ی نیمه انسان و نیمه گوزن به نام گاس است که با سادگی و شیطنت‌های دلنشینش خیلی زود با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند. درواقع کلید اصلی موفقیت این سریال و تفاوت اساسی‌اش با سایر آثار پسا آخروزمانی همین کاراکترهای طناز و متنوع می‌باشند. بطورکلی فیلم‌نامه این سریال را نمیتوان بدون عیب و نقص و کامل دانست. اما استفاده‌ی مناسب از راوی برای جلوگیری از صحنه‌های اضافی، بکارگیری کُمدی کلامی و فیزیکی برای ایجاد تنوع در فضای داستان و شخصیت‌پردازی نسبتاً خوب سریال برروی نواقص فیلم‌نامه تاحدود زیادی سرپوش گذاشته است.(ادامه)

سریال Money Heist فصل پنجم(نیمه اول)(امتیاز: 80) 

بهترین سریال های سال 2021

لوکی اینجا، لوکی آنجا، لوکی همه جا!

بررسی کامل: بررسی سریال Money Heist فصل پنجم / خانه کاغذی

“سرقت پول” سریالی مملو از ایده پردازیست و هیچ چیز در این سریال قابل پیش بینی نیست. و این یکی از دلایلی است که این سریال را تا این حد محبوب کرده است. هر زمان که مخاطب گروه را در گرداب خطر می‌بیند کارکتری همراه با نقشه‌ای از پیش تعیین شده وارد داستان می‌شود. درواقع هوش و آینده‌نگری پروفسور مخاطب را به وجد می‌آورد. گذشته از آن اغراق‌های بسیاری در سریال وجود دارد که آن را از اثری بی‌نقص دور کرده است. از دیگر نکات مثبت سریال عدم زیاده گویی و تلف کردن زمان در روایت داستان است. با این حال “الکس پینا” سعی بر آن داشته بازیگران حذف شده نیز در سریال به فراموشی سپرده نشوند و در قسمت‌های جدید نیز با وجود فلش بک‌ها دیده شوند که این موضوع نیز فصل پنجم سریال را جذاب کرده است.(ادامه)

سریال Loki فصل اول (امتیاز: 80) 

بهترین سریال های سال 2021 / سریال Loki

لوکی اینجا، لوکی آنجا، لوکی همه جا!

بررسی کامل: بررسی سریال Loki – لوکی اینجا، لوکی آنجا، لوکی همه جا!

داستان سریال Loki درست در طی اتفاقات فیلم Avengers End Game شروع می‌شود. لوکی اینبار در هنگام دستگیری در اولین Avengers به طور تصادفی دست‌اش به تسارکت می‌رسد و خود را نجات می‌دهد. اما بعد از تلِپورت شدن به مغولستان ناگهان گروهی عجیب که نمی‌دانیم متعلق به چه جناهی هستند در برابرش ظاهر شده و او را دستگیر می‌کنند. در ادامه لوکی خود را در مکانی به نام TVA می‌یابد، این گروه وظیفه‌اش جلوگیری از ایجاد خط زمانی جدا از سیر طبیعی زمان است. حال این یعنی چه؟ زمان مستقیم و رو به جلو حرکت می‌کند، حال در زندگی شخصیِ خود بعد از پایان دبیرستان به یک دو راهی می‌رسید! در کنکور شرکت کنم و به دانشگاه بروم و یا (این یا خیلی مهم است) به خدمت سربازی اعزام شوم. این دو راهی است که تقریبا همه ما تجربه‌اش کرده‌ایم. دانشمندان علوم کوآنتوم بر این نظریه می‌اندیشند که در دوراهی‌های زندگی مانند مثالی که زدم اگر من رفتن به داشگاه را انتخاب کنم، بلافاصله خط زمانی مجزا از دنیای من بوجود می‌آید، که در این دنیا منِ دیگر گزینه رفتن به سربازی را برگزیده است. برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد می‌کنم سریال Fringe را ببینید که کلا درباره علوم کوآنتوم و دنیاهای موازی است و علاوه بر سرگرم‌کننده بودن، آموزنده نیز می‌باشد. (ادامه)

سریال Rick and Morty فصل پنجم (امتیاز: 80) 

بهترین سریال‌های سال 2021 / سریال Rick and Morty فصل پنجم

شروعی کم فروغ اما پایانی ماندگار

بررسی کامل: بررسی سریال Rick and Morty فصل پنجم / شروعی کم فروغ، پایانی ماندگار

سریال Rick and Morty یکی از خاص‌ترین سریال‌های انیمیشنی تاریخ است. حتی ضعیف‌ترین قسمت‌های این سریال نیز ارزش وقتی که برایش می‌گذارید را دارند، به شرطی که از فصل اول با سریال ارتباط برقرار کرده و با علاقه آن را دنبال کنید. فصل پنجم نسبت به دیگر فصل‌های سریال قسمت‌های معمولی بیشتری دارد چراکه به قولی ایده‌های بکر سازندگان کم فروغ شده‌اند. اما با این حال، سه قسمت آخر سریال مخصوصا قسمت نهایی به شدت ارزش سریال را بالا برد و یک خاطره دلنشین و ماندگار برای همه به ارمغان گذاشت. تمام قسمت‌های سریال از نظر کیفی یک دست نیستند و فاصله‌ی بسیار زیادی بین قسمت نهایی با اکثر قسمت‌های سریال دیده می‌شود و این از مهمترین نکات منفی این فصل محسوب می‌شود. همینطور این فصل به عنوان یک سریال طنز در خنداندن شما موفق عمل نمی‌کند و از شوخی‌هایی به شدت سطحی برای بامزه کردن داستانش استفاده شده است. با این حال سریال Rick and Morty با تمام نقاط ضعفش در این فصل، در قسمت‌های نهایی اثرش را با قدرت در درونتان ماندگار می‌کند، به طوری که بعد از اتمام این فصل برای دیدن ادامه ماجراهای ریک و مورتی لحظه شماری خواهید کرد. (ادامه)

بهترین سریال های سال 2021

سریال Jujutsu Kaisen فصل اول (امتیاز: 85) 

ژاپن، اهریمن و دیگر هیچ

بررسی کامل:بررسی انیمه سریالی Jujutsu Kaisen / ژاپن، اهریمن و دیگر هیچ

تقریبا از بدو تولد انیمه‌ها شیاطین، موجودات فانتزی چه برآمده از افسانه‌های ژاپنی چه کشورهای دیگر، جزوی لاینفک از انیمه‌ها بوده‌اند. معروفترین این مدل انیمه‌ها در ژانر فانتزی که اهریمنان و شیاطین رکن اساسی آن باشند در سال‌های اخیر، انیمه فوق محبوب Demon Slayer است که رکوردهای بسیاری را تا به الان شکسته است. هم شما و هم من می‌توانیم تا پایان دنیا از انیمه‌هایی صحبت کنیم که شیاطین و اهریمنان در دنیایی خوفناک، انسان‌ها را برای اَمیال خود می‌کشتند و می‌خوردند. شاید چیزی که انیمه‌ را از فیلم و سریال‌های امریکایی و هالیووی متمایز می‌کند، جنون نویسنده‌های ژاپنی در به تصویر کشیدن خشم و نفرت و طنز و گریه در یک سکانس از انیمه‌هایشان است. آنها این غرایض آدمی را با صحنه‌هایی وَرای تصور ما به تصویر می‌کشند که ما را در بهت فرو می‌برند. بماند که کاراکترهای انیمه وقتی می‌خواهند مُشتی نثار شیطان کنند، دو ساعت درباره چرایی مُشتشان و فلسفه پشت آن صحبت می‌کنند! اما انیمه خلاءی را در درون ما پر می‌کند که فیلم‌ها و سریال‌های واقع‌گرایانه‌ی امریکایی قادر به پر کردن آن نیستند. این خلاء نام‌های بسیاری دارد از غریضه خشونت در انسان و لذت آن گرفته تا حتی عده‌ای نام کودک درون فعال را روی آن گذاشته‌اند… (ادامه)

سریال Invincible فصل اول (امتیاز: 90) 

سریال Invincible فصل اول

قهرمان پوشالی

بررسی کامل: بررسی انیمیشن سریالی Invincible / قهرمان پوشالی

در‌نگاه اول ایده اصلی سریال Invincible بسیار شبیه دنیای DC است ولی دقیقا کپی از آن نیست. رابرت کرکمن نویسنده و خالق کامیک Invincible است که بهترین کارش کامیک بوک‌های بسیار معروف The Walking Dead است. او در واقع با استفاده از این متریال‌ها داستان خودش را تعریف کرده است. البته مشابه هدف و فلسفه شخصیت Omni-Man را قبلا تانوس ابرشرور مارول برایمان شرح داده بود. تفاوت در اینجاست که Thanos پشت نقاب ابرقهرمان و حافظ زمین و مردمش پنهان نشده بود. رازهایی که Omni-Man در دلش پنهان کرده است نه تنها شخصیت‌های دیگر سریال، بلکه بیش از همه مخاطبان را شوکه می‌کند. با اینکه فلسفه Thanos در میان طرفداران Marvel هم دودستگی ایجاد کرد و عده‌ای حتی برایش برهان و دلیل نیز می‌آوردند و آنرا اجرایی و عملی می‌دانستند، اما Omni-Man همین فلسفه را با درجه سنی R نشانمان می‌دهد. یعنی مانند Thanos ساعت‌ها بر روی منبر نمی‌رود و فلسفه داروینی را به خوردمان نمی‌دهد. بلکه از همان ابتدا با خشونتی وصف‌ناشدنی فلسفه خودش را عملی می‌کند و معنای حرف‌هایش را با خونی که بر روی دستانش می‌ریزد، شرح می‌دهد… (ادامه)

سریال های برتر 2021

مینی سریال Mare of Easttown(امتیاز: 90) 

بهترین سریال های سال 2021 / مینی سریال Mare of Easttown

ققنوس سرگردان

بررسی کامل: بررسی مینی سریال Mare of Easttown / ققنوس سرگردان

 مینی‌سریال Mare of Easttown با دوری کردن از اغراق‌های کلیشه‌ای که دیگر مخاطبِ مشکل‌پسند امروزی را راضی نمی‌کند، داستانش را تا انتها تماشایی نگه می‌دارد. این سریال اهمیت بالای فیلم‌نامه قوی و شخصیت‌پردازی خوب را به وضوح نشان می‌دهد. شخصیت‌هایی متنوع که هرکدام قشری خاص از جامعه را نشان می‌دهند و با اجرای فراموش‌نشدنیِ بازیگران سریال تکمیل شده‌اند. اینها و بسیاری موارد ریز و درشت دیگر مینی‌سریال “مِر از ایست‌تاون” را به یکی از بهترین آثار تلویزیونی در طول دوران شیوع ویروس کرونا تبدیل کرده است. پس اگر از طرفداران سریال‌های جنایی و درام هستید و یا حتی اگر هم نیستید، به هیچ عنوان این مینی‌سریال جذاب و دیدنی را از دست ندهید… (ادامه)

انیمه Attack On Titan فصل چهارم بخش اول (امتیاز: 100) 

بهترین سریال های سال 2021 / انیمه Attack On Titan فصل چهارم بخش اول

یک دنیای فانتزی کم‌نقص و پرجزئیات به همراه داستانی هولناک و طوفانی….

بررسی کامل: نقد و بررسی انیمه Attack On Titan فصل ۴ بخش اول

داستان انیمه Attack On Titan / تاریخچه دیوارها و معرفی تایتان‌های نه‌گانه

معرفی شخصیتهای انیمه Attack on Titan / حمله به تایتان

بررسی سه فصل اول انیمه Attack on Titan / هولناک و طوفانی

انیمه حمله به تایتان یکی از کم‌نظیرترین جهان‌سازی‌های دنیاهای فانتزی را در دل خود داراست. چیزی که این جهان را ممتاز می‌کند اهمیت بیش از حد سازندگان به جزئیات همه بخش‌هایش است. جزئیاتی که نه به یکباره بلکه به مرور زمان به بیننده منتقل می‌شود و او را با شخصیت‌ها، جهان و اتفاقاتی که در جریان است بیشتر آشنا می‌کند و به جریانی که در درون داستان است عمق می‌بخشد. سازندگان در Attack on Titan فقط یک داستان روایت نمی‌کنند بلکه جهانی منحصر به فرد برایتان خلق کرده‌اند.

از دیوارها و نحوه چینش شهرها، نوع زندگی مردم، نوع تغذیه مردم، حتی اینکه دیوارها به چه شکلی ساخته شده، دین‌ها و آئین‌های مختلفی که در این دنیا حضور دارد، گروه‌های سربازان گوناگون که هرکدام وظیفه خاص خود دارند و در بخشی از داستان تاثیر میگذارند، نوع حکومتی که بر این دنیا حکم فرمانی می‌کند. اینکه ثروتمندان در دیوارهای میانی هستند و افراد فقیر و کارگر در دیوارهای دورتر و در دسترس‌ترِ تایتان‌ها قرار دارند، بخشی از تضادها و اختلافات طبقاتی دنیای واقعی خودمان است که به شکل فانتزی در درون این انیمه شاهد آنها هستیم. خود تایتان‌ها و جزئیات و رمز و رازهایی که آنها در پی دارند که باعث مرموز شدن اثر شده است. همه این‌ها نه به شکل عجله‌ای بلکه در موقعیت مناسب به بیننده منتقل می‌شود تا کم کم با جهان آشنا شوید و در کل با آن زندگی کنید و اثرش را در درونتان حس کنید و در موقعیت مناسب از اتفاقات پیش رو شکه شده و از داستان بکری که می‌بینید بیشترین لذت را ببرید… (ادامه)

…این مطلب در آینده با سریال‌های برتر بیشتری به روز خواهد شد….

امیدواریم از مطلب “بهترین سریال های سال 2021” لذت برده باشید تا بعد…

داغترین‌ها

آخرین مطالب به روز شده

برچسب‌های برتر

مشترک شدن در این بحث
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
ناشناس
ناشناس
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ۲:۴۷ ب.ظ

خیلی خوب بود و موفق باشید

ناشناس
ناشناس
۰۵ مرداد ۱۴۰۰ ۴:۲۹ ب.ظ

جالب بودش ممنون

ناشناس
ناشناس
۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۲:۰۰ ب.ظ

مثل همیشه عالی

اسکرول به بالا