راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine) بخش اول

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine) بخش اول 

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 4 Remake (منوی اصلی)

ویدیوی اختصاصی بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

توضیحات ویدیو: 1. ویدیوی تهیه شده برای شما به صورت انحصاری از درجه سختی Professional و بازی جدید (نه New Game+) کپچر شده است. 2. در این ویدیو تمام مراحل فرعی بازی یا درخواست‌های تاجر انجام شده و تمام گنج‌های بازی نیز پیدا شده است. 3. همینطور سعی شده بیشترین دشمن در بخش‌های مختلف بازی شکست داده شود و از رد کردن قسمت‌های مختلف فقط با دویدن خودداری شده است، چراکه این دست کاملا برای سرگرمی نه برای کسب S+ در بازی انجام شده است. (در بالاترین درجه سختی خود را در برابر بیشترین چالش ممکن قرار داده‌ایم!) 4. در این ویدیوها برای کشتن باس‌ها به هیچ عنوان از راکت لانچر استفاده نشده است. 5. بیشتر دموها و فایل‌های صوتی و تصویری بازی نمایش داده شده است.

بخش اول: حیاط (Courtyard)

فصل را با شکستن گلدان‌ها در اطرافِ محیطِ اتاق شروع کنید. مخصوصا گیاه دارویی زرد را کنار پنجره بردارید. وقتی همه چیز را جمع کردید، از درب‌های دوتاییِ نزدیکِ موقعیتِ شروعِ لئون، خارج شوید. قبل از پایین آمدن از پله‌ها به سمت حیاط، بشکه‌های سمت چپ را برای مهمات و پول نقد بشکنید.

در پایین پله‌ها به سمت چپ بروید و به کلاغ‌ها روی زمین شلیک کنید تا پول بیشتری دریافت کنید. از نردبان روبروی پله‌ها بالا بروید و اهرم بالا را بکشید تا بنر اول پایین بیاید. وقتی آنجا هستید، به صدای خر‌خر دوروبرتان گوش دهید. ممکن است بتوانید با تفنگ یک یا دو کولمیلو (سگ‌های وحشی) را از بالا هلاک کنید.

در مرحله بعد، مسیر سمت چپ را با شات‌گان یا TMP خود طی کنید تا با هر کولمیلو که از پرچین می‌پرد، آماده‌ی مقابله باشید (از شات‌گان استفاده کنید، TMP را حیف نکنید). در دوراهی به راست بپیچید و گنج‌های اتاق بن‌بست را غارت کنید – مراقب افعی در یکی از جعبه‌ها باشید – سپس برگردید و مسیر دیگر را انتخاب کنید. به راست، سپس چپ، سپس دوباره به راست بروید تا یک اسپری کمک‌های اولیه را روی یک جعبه پیدا کنید. آن را بردارید، سپس بین جعبه و دیوار سمت راست یک عروسک سالازار را بشکنید (برای گذر سریع‌تر از این منطقه برای S+ کردن تمام گنج‌ها و بشکه‌ها به غیر از گنجینه‌ی صفحه‌ی شطرنج را باید بی‌خیال شوید).

این بخش شامل یکی از عروسک‌های سالازار است

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

می توانید این عروسک را از کنار مشعل روشن در گوشه شمال غربی حیاط پیدا کنید. عروسک روی زمین است و پشت چند تخته چوبی پنهان شده است.

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)
باید مراقب اشلی نیز باشید سگ‌ها ممکن است به اشلی نیز حمله کنند

راهِ خود را تا زمانی که حوض سنگی را ببینید، ادامه دهید. مستقیم به جلو بروید و مسیر پر پیچ و خم را دنبال کنید. هنگامی که یک گوشه به سمت راست می‌چرخید، توسط یک جفت کولمیلو مورد حمله قرار خواهید گرفت، آنها را بکشید و ادامه دهید.

وقتی به یک دوراهی رسیدید، مسیر سمت چپ را انتخاب کنید تا صندوقچه‌ای حاوی یک صفحه شطرنج زیبا را پیدا کنید (این گنجینه را در هر شرایطی (حتی وقتی می‌خواهید S+ کنید) یا هر درجه‌ی سختی‌ای از دست ندهید). مسیر سمت راست را ادامه دهید، جایی که می‌توانید از یک برج بالا بروید تا اهرم بعدی را بکشید و دربی را که به بخش بعدی منتهی می‌شود باز کنید.

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

مسیر سمت راست دوم را بپیچید تا به لانه دیگری برسید. قبل از ادامه مطمئن شوید که همه کولمیلو‌ها مرده‌اند، وگرنه اشلی را در خطر جدی قرار خواهید داد. (می‌توانید مانند عکس با یک نارنجک کارشان را گروهی تمام کنید) (حتما از کنار جسدشان نارنجک آبی را بردارید) در گذرگاه باریک سمت چپ لانه عبور کنید و اهرمی پیدا خواهید کرد که برای باز نگه داشتن دربی، باید پایین نگه داشته شود. از اشلی بخواهید با اهرم بماند، سپس راهِ خود را برای عبور از دروازه ادامه دهید. در بالای پله‌ها سومین و آخرین اهرم بنر قرار دارد.

وقتی اهرم کشیده می‌شود، گروهی از گانادوها ظاهر می‌شوند و اشلی را تعقیب می‌کنند. او برای فرار اهرم را رها می‌کند، بنابراین از بالا به پایین بپرید تا به سطح باغ بازگردید. برای رهگیری گانادویی که اشلی را می‌گیرد به راست بپیچید، یا در کنار نردبان منتظر بمانید تا او به سمت شما بیاید در حالی که سعی می‌کند فرار کند. به محض اینکه اشلی را بازگردانید، از پله‌ها بالا بروید و از درب تازه باز شده عبور کنید تا از دست گانادوها فرار کنید.

بخش دوم: تالار اصلی (Grand Hall)

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

بازرگان در اتاق سمت راست است، با یک Mini-Game جدید در گالری تیراندازی و ارتقاء کیف Inventory، همچنین می‌توانید در اتاق دیگر به یک تراموا دسترسی پیدا کنید که شما را به تالار بازدیدکنندگان (Audience Chamber) برگردید تا گنج‌هایی را که از دست داده‌اید را بردارید ولی فعلا بی‌خیالش شوید و ادامه بازی را بروید! در بیرون در مجسمه‌ای را خواهید یافت که یک چلیک از دستش آویزان است که حاوی سنگ الکساندریت است! (عکس بالا)

وقتی کارتان با تاجر تمام شد، از پلکان اصلی بالا بروید تا مجسمه Chimera را پیدا کنید. شما باید سه سر موجود را پیدا کنید تا درب را به سمت راست باز کنید. با بالا رفتن از پله‌های طرفین به سطح بالایی شروع کنید. گلدان‌ها را بشکنید و کمدها را در انتهای آن باز کنید تا مهمات بدست آورید، سپس یکی از مسیرهای زیر را انتخاب کنید. (در اینجا می‌توانید تعداد زیادی Heavy Grenade بدست بیاورید. اسلحه‌ها را ذخیره کنید و بدون اسلحه کمد‌ها را باز کنید تا درصد بدست آوردن Heavy Grenade بیشتر شود. برای ادامه بازی Heavy Grenade می‌تواند بسیار برایتان مفید باشد. مخصوصا اگر به دنبال S+ کردن بازی و سریع رد کردن دشمنان پیشرو هستید.)

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

در تالار اصلی و دیگر اتاق‌ها می‌توانید شش مدال آبی پیدا کنید که جزوی از ماموریت فرعی بازی است. همینطور در اتاق‌ها می‌توانید سه موش پیدا کنید که آن هم ماموریت فرعی دیگری است. در تالار اصلی یک مدال آبی روی لوستر بزرگ، یکی در سمت چپ بالای کمد و دیگری پشت مجمسه‌ اصلی که به دنبال سه سرش هستید قرار دارد. (عکس بالا)

بخش سوم: اسلحه خانه (Armory)

پیدا کردن سَرِ شیر (Lion’s Head)

رو به درب ورودی، از درب سمت راست در طبقه بالا داخل بروید. در اتاق اول، گیاه سبز را روی طاقچه به سمت راست بردارید و کمد را در گوشه سمت چپ بررسی کنید تا یک کلید کوچک وجود بدست آورید. به آویز بالای پنجره نیز شلیک کنید تا آیتم اضافه بدست بیاورید. بعد تا انتهای سالن تا به اسلحه‌خانه برسید. در سمت راست پشت پرده یک مدال آبی وجود دارد. در صورت نیاز خود را Heal کنید، سپس به سطح پایین‌تری که Lion’s Head منتظر است، بپرید. قبل از برداشتن سَرِ شیر، در اطراف بچرخید و از کنار مجسمه‌ی شوالیه‌ها مهمات و منابع را بردارید.

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

وقتی سر شیر را برمی‌دارید، شوالیه‌هایِ زره‌پوش در سه موج حمله می‌کنند. این آرمادوراها آهسته حرکت می‌کنند، بنابراین پشت سر آنها بچرخید و به پشت گردن آنها شلیک کنید. اشلی گهگاه فانوس‌هایی را به سمت آنها پرتاب می‌کند و آنها را Stun می‌کند. این به شما امکان می‌دهد راحت‌تر به پلاگای زیر کلاه‌خود آنها شلیک کنید و یا آنها که پلاگایشان از سرشان بیرون زده را بکشید. در کل بهترین راه استفاده از Rifle و شلیک به انگل روی گردنشان است و وقتی کلاه خودشان از بین رفت باز به انگل با Rifle شلیک کنید تا سریعتر کشته شود.

وقتی همه آرمادوراها شکست خوردند، به اشلی کمک کنید پایین بیاید و از او بخواهید اهرم را در کنار مجسمه‌های اسب بگیرد. وقتی لئون و اشلی همزمان اهرم‌ها را بچرخانند، در باز می‌شود. صندوقچه‌ را در راهروی آن طرف باز کنید تا دستگاه مکعبی (Cubic Device) را دریافت کنید، در همین جا نیز یکی از موش‌هایی که باید بکشید در حال پرسه زدن است کارش را بسازید! سپس درب را در انتهای راهرو باز کنید تا به سالن بزرگ بازگردید.

بخش چهارم: گنج‌های بیشتر در قلعه (فرعی)

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

 با در دست داشتن Cubic Device به اتاق تاجر برگردید و از آن بر روی دستگاه استفاده کنید تا Butterfly Lamp بدست بیاورید. حال می‌توانید به صورت اختیاری از تراموا در مخفیگاه بازرگان استفاده کنید (بعد از پیاده شدن از تراموا حتما از صندوق گنج ارزشمند Elegant Crown را بردارید. پنج سنگ گرانبها با رنگ‌های مختلف روی آن بگذارید تا ۱۰۰ هزارتا آن را بفروشید!) به تالار بازدیدکنندگان (Audience Chamber) بازگردید و جعبه گنج را در آنجا باز کنید تا گنج ارزشمند Juslitia Statue را بدست بیاورید. (مراقب باشید دشمنان مخصوصا یک راهب قرمز آنجا منتظر شماست) همینطور حالا که یک کلید کوچک دارید می‌توانید به عقب و به بخش Castle Battlements برگردید و کشویی که به کلید کوچک احتیاج داشت را باز کنید تا یک Ornate Beetle بدست بیاورید. (کشوی تالار بازدیدکنندگان (Audience Chamber) را باز نکنید بعدا به سراغش می‌رویم. (فصل دوازدهم))

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

همینطور می‌توانید به سرداب شراب (Wine Cellar) برگردید (نقشه بالا) در محل مشخص شده به همراه اشلی بروید و از او بخواهید تا در را باز کند. (مراقب باشید یک دشمن زره پوش آنجاست!) درون اتاق گنج Depraved Idol را بدست می‌آورید.

بخش چهارم: گالری (Gallery)

پیدا کردن سر بُز

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل هشتم (Chapter Eight)

رو به درب ورودی، در سمت چپ، درب طبقه فوقانی به گالری منتهی می‌شود. تنها مسیر موجود را دنبال کنید تا زمانی که به پایین گالری برسید. (یکی دیگر از راحت‌ترین Skipهای بازی در این قسمت قابل انجام است. وقتی بروی پل متحرک قدم می‌زنید و می‌خواهید خود را به سَر بُز برسانید، یک گانادوی بیشعور اهرم را کشیده و پل را پایین می‌آورد. درست قبل از Cutscene می‌توانید Heavy Grenade به سمت ستونی که گانادو پشت آن پنهان شده پرتاب کنید و با انفجار نارنجک گانادو و راهب قرمزپوش را به درک بفرستید. بدین ترتیب پل متحرک هرگز پایین نخواهد آمد. پ‌ن: ابداً از Hand Grenade استفاده نکنید، اثری ندارد)

اگر به پایین رفتید و Skip را انجام ندادید:

سعی کنید هنگام پایین آمدن، Zealot قرمزپوش را با یک نارنجک در بالکن روبرویتان هلاک کنید. هر چه زودتر بمیرد، مبارزه آسان‌تر خواهد بود. اگر تیر Rifle دارید می‌توانید گانادوهای بالای بالکن را هدشات کنید. وقتی در طرف دیگر هستید کمی پایین سمت چپ را نگاه کنید تا یک مدال آبی برای شکستن پیدا کنید. نردبانِ رسیدن به بالکن‌ها در سمت راست اتاق در انتها قرار دارد. راه خود را به سمت آن باز کنید و بالا بروید تا به Zealot شلیک کنید (چنانچه تا الان او را نکشته‌اید) و اهرم را بکشید تا دوباره پل را بالا بیاورید. گانادوها تا آنجا که می‌توانند تلاش می‌کنند تا اشلی را در اینجا بربایند، بنابراین او را نزدیک خود نگه دارید!

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

وقتی پل به حالت اول برگشت، از پلکان روبروی نردبان بروید تا به منطقه شروع بازگردید. تا زمانی که همه گانادوها مُرده باشند، می‌توانید بدون مانع از پل عبور کنید و سر بز را بدست آورید. با این حال مراقب باشید، زیرا در زمانی که شما سعی می‌کنید سر بُز را با خود ببرید، آخرین گروه از گانادوها از راه می‌رسد!

قبل از ترک، حتما گالری را کاملاً غارت کنید – یک گیاه قرمز در کنار نردبان و یک صندوقچه حاوی الماس زرد زیر پل وجود دارد!

بخش پنجم: سالن غذاخوری (Dining Hall)

برای یافتن سالن غذاخوری از نزدیکترین درب به مجسمه Chimera بروید. حتماً درخواست بازرگان که در سمت راست درب قرار دارد را بررسی کنید! اگر بتوانید هر سه موش را در منطقه بعدی بکشید، دفعه بعد که از Merchant دیدن کردید مقداری اسپینل دریافت خواهید کرد.

موشی بلافاصله از کنار درب فرار می‌کند. قبل از انجام هر کار دیگری آن را بکشید. سر مار در اتاق بعدی است، اما در یک قفس قفل شده است. لئون و اشلی هر دو می‌توانند روی صندلی‌های اتاق غذاخوری بنشینند. نشستن روی صندلی‌هایِ صحیح، قفل قفس را باز می‌کند.

به نقاشی‌های انتهای اتاق نگاه کنید. ملکه نزدیک یک ظرف خالی و لیوان شراب خالی نشسته است، در حالی که پادشاه یک تکه نان و یک بطری دارد.

راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine)

از اشلی بخواهید در مکانی که با ملکه مطابقت دارد بنشیند (پشت به تابلوی ملکه و پادشاه، میز دورتر، اولین صندلی سمت چپ). سپس از لئون بخواهید در مکان پادشاه (پشت به تابلوی ملکه و پادشاه، اولین میز، اولین صندلی دست راست) بنشیند. (عکس بالا) وقتی هر دو شخصیت نشستند، زنگ سرویس را به صدا درآورید تا قفس باز شود و سر مار را دریافت کنید. در اینجا در پشت پنجره مدال طلایی آخر را پیدا خواهید کرد.

وقتی هر سه سر را روی مجسمه قرار دهید تا دمو آغاز شود. (اگر می‌خواهیم گنج‌های بازی را کامل کنید حالا که اشلی پیش‌تان است به بخش‌های قبلی برگردید و آنها را بردارید. اگر جلوتر بروید دیگر باید بی‌خیال یک سری گنج‌ها شوید!)

ادامه فصل:راهنمای بازی Resident Evil 4 Remake فصل نهم (Chapter Nine) بخش دوم

دیگر راهنمایی‌های مرتبط با Resident Evil 4 Remake 

آخرین مطالب به روز شده

دیدگاه ها بسته شده است