توضیح کامل در مورد Attributeهای بازی ELDEN RING

توضیح کامل در مورد Attributeهای بازی

در بازی ELDEN RING هشت Attribute مختلف وجود دارد که در هنگام ارتقای سطح کاراکترتان می‌توانید آنها را بالا ببرید. در این مطلب در مورد هریک از این خصوصیات یا Attributeها صحبت کردیم و نکات ویژه‌ای در مورد آنها در انتها آوردیم تا بتوانید بهترین عملکرد را در هنگام ارتقای شخصیت‌هایتان داشته باشید.

راهنمای کامل بازی ELDEN RING (منوی اصلی)

Attributeهای بازی ELDEN RING

VIGOR: با بالا بردن این Attribute میزان نوار HP یا سلامتی شما افزایش می‌یابد. همچنین این صفت میزان مقاومت شما در برابر آتش را افزایش می‌دهد و Immunity شما را هم بالا می‌برد.

MIND: بالا بردن این خصلت میزان نوار FP شما را افزایش می‌دهد، که برای انجام Spell و مهارت‌های جادویی لازم است. MIND همچنین مقاومت شما را در برابر Focus افزایش می‌دهد.

ENDURANCE: بالا بردن این خصلت میزان Staminaیا انرژیِ شما را بالا می‌برد، که این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید ضربه بزنید و Dodge کنید. ENDURANCE همچنین Physical Defence شما را بالا می‌برد و شما را در برابر Robustness مقاوم می‌کند. همینطور میزان Equip load را زیاد می‌کند، بدین معنی که می‌توانید زره‌های سنگین‌تری استفاده کنید با این حال بتوانید به راحتی روی زمین غلت هم بزنید.

STRENGTH: افزایش این خصلت، میزان آسیب سلاح‌های Strength-Scaling شما را بالا می‌برد. هر چه قدر این خصلت را بالاتر ببرید سلاح‌های سنگین‌تر و بزرگتر را می‌توانید حمل کنید و آسیب وارده آنها را نیز بیشتر می‌کنید. STRENGTH در نهایت Equip Load شما را تیز افزایش می‌دهد.

DEXTERITY: افزایش این خصلت، میزان آسیب سلاح‌های Dexterity-Scaling را بالا می‌برد. هر چه قدر این خصلت را بالا ببرید می‌توانید سلاح‌هایی که base آنها بر اساس Dexterity است را حمل کنید. افزایش Dexterity زمان اجرای Spell را کاهش می‌دهد، آسیب وارده بخاطر سقوط از ارتفاع را می‌کاهد و باعث می‌شود سخت از روی اسب سقوط کنید.

INTELLIGENCE: بالا بردن Intelligence آسیب جادوگر‌هایی Intelligence-Scaling دارند و یا سلاح‌هایِ دارای Intelligence-Scaling را بالا می‌برد. برای انجام سحر و جادوهای پیشرفته‌تر به Intelligence بالاتر نیاز دارید. افزایش این خصلت مقاومت شما را در برابر جادو (در زمینه‌های مختلف) را نیز افزایش می‌دهد.

FAITH: افزایش سطح Faith، قدرت افسون‌ها و سلاح‌های تقویت‌کننده Faith را افزایش می‌دهد. برای انجام افسون‌های پیشرفته‌تر به Faith بالاتر نیاز دارید.

ARCANE: افزایش سطح Arcane میزان Discovery شما را نیز بالا می‌برد، که باعث می‌شود از دشمنان مُرده آیتم‌های نادر یا Rare بدست آورید. Arcane مقاومت شما در برابر ضربات Holy را نیز افزایش می‌دهد.

توضیح کامل در مورد Attributeهای بازی ELDEN RING

جهت اطلاعات بیشتر در مورد کلاس‌های بازی به بخش راهنمایی در مورد Classهای بازی ELDEN RING مراجعه کنید.

در بازی ELDEN RING برای ساخت بهترین کاراکتر آیا باید یک توانایی به خصوص را به بالاترین لول برسانم؟

افراد تازه‌کار در بازی Elden Ring ممکن است که در نگاه اول در قسمت Levelup بازی اینگونه برداشت کنند که بالا بردن Attributeها و رساندن آنها به عدد 99 هدف اصلی و نهایی در ساخت کاراکتر است، در صورتی که چنین نیست. زیرا رساندن یک Attribute به عدد 99، اولاً مقدار بسیار زیادی Ruins می‌خواهد و در ثانی هر Attributeای دارای عددی مشخص است که از آن عدد بالاتر دارای مزیتی بسیار کمتری است. یعنی اگر شما Strength خود را از عدد 50 بالاتر ببرید، Statهای شما در قسمت Resistanceها و یا Robustness کاراکترتان دیگر تغییری نخواهد کرد و باید چندین Levelup دیگر خرج Strength کنید تا Statهای نامبرده شده تغییری اندک به خود ببیند و این یعنی هرز رفتن Ruinsها، در صورتی که می‌توانستید این Ruinsها را خرج Attribute دیگری کنید که Statاش با هر بار Levelup شدن تغییر می‌کند. در ادامه مقدار مشخص هر Attribute را برای شما بازگو می‌کنم تا بدانید کاراکترتان را در چه جهتی پیش‌برده و در عین‌حال از هدر رفتن بی‌مورد Ruinsهای خود نیز جلوگیری کنید. نکته‌ی آخر اینکه هر Attribute بعضاً دارای دو مقدار مشخص است، یعنی Vigor به طور مثال دارای دو عدد 40 و 58 است، وقتی Vigor خود را به عدد 40 می‌رسانید از این به بعد Statهای شما کمتر تغییر می‌کنند تا زمانی که به عدد 58 می‌رسید از این به بعد Statهای شما به ندرت بالا می‌روند و یا اصلاً تغییر نمی‌کنند.

1. مقداری که باید Vigor خود را به آن برسانید 40 است. Statهای Vigor تا این سطح بیشترین تغییر را در خود می‌بینند، سطح دیگر 58 است که می‌تواند برای کلیه‌ی کلاس‌ها مفید باشد ولی Ruins زیادی از شما طلب خواهد کرد، رسیدن به سطح 58 در این Attribute بالاترین کارایی را برای شما خواهد داشت و از این سطح بالاتر اصلاً توصیه نمی‌شود، زیرا تغییر آنچنانی در وضعیت Statها پدید نمی‌آورد.

2. سطحی که برای Endurance پیشنهاد می‌شود دارای دو عدد متفاوت براساس کلاس شماست. اگر کلاس شما Vagabond، Hero، Warrior و یا Samurai است سطح 50 برای این Attribute می‌تواند از شما یک غول بسازد. زیرا از یک طرف هم Equip load شما دوروبر 70 تا 80 خواهد شد و هم میزان ضربات شما را افزایش می‌دهد و هم مقدار انرژیِ کافی برای ضربه‌زدن و جاخالی دادن خواهید داشت. برای کلاس‌های دیگر سطح 25 از این Attribute کافی خواهد بود ( به غیر از کلاس Wretch).

3. سطح مورد نظر برای مشخصه‌ی Mind عدد 55 است. اگر کلاس‌ شما از جادو و سحر و یا افسون استفاده می‌کند، مشخصه‌ی Mind باید بیشتر Levelup شود. البته Mind برای Astrologer بیشتر از کلاس Prophet حائز اهمیت است.

4. مشخصه‌های Str، Dex، Int، Fth، Arc حداقل 20 و حداکثر 50 را باید داشته باشند و این دو مقدار کاملاً به کلاس شما و نحوه‌ی مبارزه‌ی شما و سلاحی که استفاده می‌کنید، بستگی دارد (به غیر از کلاس‌های Prophet و Astrologer).

5. مشخصه‌های Int و Fth برای کلاس‌های Astrologer و Prophet باید 60 باشد. زیرا این دو کلاس از افسون و جادو استفاده می‌کنند و برای اینکه بتوانند بیشترین میزان آسیب را وارد کنند، باید Attributeهای گفته شده را به 60 برسانند، از این سطح بالاتر دیگر Statهای شما تغییری به خود نخواهند دید و یا تغییرات بسیار اندک خواهد بود.

6. مشخصه‌ی Arcaneبرای کلاس‌هایی که از Spell استفاده می‌کنند دارای دو سطح می‌باشد، عدد 30 حداقل مقداری است که باید خود را به آن برسانید و Statهای شما حداکثر تا سطح 35 بیشترین تغییر را به خود خواهند دید و از این به بعد توصیه نمی‌شود. برای کلاس‌هایی که از جادو استفاده نمی‌کنند سطح 20 کاملاً عقلانی به نظر می‌رسد.

بازگشت به : راهنمای کامل بازی ELDEN RING (منوی اصلی)

قسمتهای دیگر راهنمایی قدم به قدم الدن رینگ (به ترتیب از قسمت اول تا…):

جدیدترین راهنماییهای ساعت هفت در مورد الدن رینگ(کلی):

آخرین مطالب به روز شده

دیدگاه ها بسته شده است