راهنمای بازی GTA San Andreas / نکات اولیه برای بهتر بازی کردن

راهنمای بازی GTA San Andreas / نکات اولیه برای بهتر بازی کردن

راهنمای کامل مراحل بازی GTA San Andreas Definitive Edition (منوی اصلی)

 1. اگر توسط پلیس دستگیر شوید تمام سلاح‌های خود را از دست خواهید داد. (با کشته شدن سلاح‌هایتان از دست نمی‌رود و فقط مقداری ناچیز پول بابت معالجه باید بپردازید!)
 2. با انجام ماموریت‌های مختلف در محله Respect یا احترام بدست می‌آورید. هرچه احترامتان بیشتر شود می‌توانید افراد گروهتان در Grove Street را برای ماموریت‌های خاص با خود همراه کنید. (با لباس سبز در محله مشخص هستند.)
 3. ظاهر و هیکل روی احترام هم محله‌ای‌ها به شما تاثیرگذار است و باعث افزایش آن می‌شود. (ورزش کردن و لباس سبز پوشیدن تاثیرگذار است.)
 4. پارکینگ کنار خانه‌تان محل خوبی برای ذخیره ماشین‌ها یا موتورهای ارزشمند است.
 5. بازی ذخیره خودکار می‌شود. و همینطور برخلاف نسخه کلاسیک در میانه هر مرحله بازی چک پوینت دارد و می‌توانید در صورت شکست سعی مجدد انجام دهید. پس خیالتان از بابت از دست نرفتن چیزی راحت‌تر است.
 6. غذا نخوردن شما را لاغر می‌کند. غذا نخوردنِ دائمی باعث می‌شود که به راحتی Muscle یا عضلات حاصل از ورزش را از دست بدهید. افراد لاغر سرعت بیشتری دارند و stamina یا انرژی کمتری مصرف می‌کنند.
 7. غذا خوردن بیش از حد شما را چاق می‌کند! تیر روی افراد چاق اثر کمتری می‌گذارد! اما چاقی سرعت شما را کند میکند.
 8. در بین مراحل افراد مختلف به شما زنگ می‌زنند با زدن E جوابشان را بدهید تا ماموریت‌های جدید روی نقشه مشخص شوند و یا بخشی از داستانی بازی را پیگیری کنید.
 9. در طول مراحل مختلف و یا وقتی در قسمت‌های مختلف شهر Los Santos هستید می‌توانید Tag‌های دیگر گروه‌ها را با اسپری به گروه خودتان تبدیل کنید. 100 تگ در بازی پیدا خواهید کرد. (بعدا محل دقیق آنها شرح داده خواهد شد.)
 10. بعد از اتمام ماموریت Cleaning the Hood طی تماسی به باشگاه بدن‌سازی و ورزشی دسترسی پیدا خواهید کرد. (با علامت راهنمای بازی GTA San Andreas روی نقشه مشخص است.) در باشگاه با استفاده از تردمیل و دوچرخه ثابت می‌توانید Stamina یا انرژی خود را ارتقا دهید. با اینکار شما می‌‌توانید مسافت‌های بیشتری را بدون خسته شدن بدوید یا شنا کنید. همینطور می‌توانید با استفاده از هالتر یا دمبل عضلات خود را تقویت کنید. افزایش عضلات احترامتان را بیشتر کرده و روی برخی قسمت‌های بازی که جلوتر توضیح خواهیم داد تاثیر مثبت و یا منفی می‌گذارد!
 11. همینطور عضلات خود را افزایش دهید و به پیش بوکسور درون باشگاه بروید. ابتدا او را شکست دهید تا او به شما حرکات جدیدی آموزش دهد. این حرکات با فشار کلیک راست و زدن کلیک چپ عمل می‌کند. حرکت دیگر ترکیب سرعت(شیفت) با فشار کلیک راست و زدن کلیک چپ است. 
 12. در طول سه شهر بازی سه باشگاه وجود دارد و در هر یک شما حرکات جدید یاد خواهید گرفت. به طور همزمان نمی‌توانید تمام حرکات را یاد بگیرید و حرکات جدید جایگزین حرکات قبلی می‌شود.
 13. در طول بازی اگر پلیس شما را تعقیب کرد شما ستاره می‌گیرید. هرچه ستاره بیشتر باشد پلیس‌ها بیشتر به شما حمله می‌کنند تا جایی که هلکوپتر و ارتش به سراغتان می‌آید! یا با استفاده از ستاره‌هایی که در نقاط مختلف شهر هستند این ستاره‌ها را کم کنید و یا با رفتن به پیش مکانیک (عکس در نقشه: راهنمای بازی GTA San Andreas / نکات اولیه برای بهتر بازی کردن 1) و رنگ کردن ماشین از شر پلیس‌ها خلاص شوید. دقت کنید در این نسخه حتی اگر جلوی پلیس‌ها هم ماشین را رنگ بزنید آنها متوجه نمی‌شوند. مگر اینکه باز با ماشین پلیسی برخورد کنید و در حین چشمک زن بودن ستاره‌ها باشید. از روش‌های دیگری که می‌توانید از شر پلیس‌ها خلاص شوید، رفتن به خانه و سیو کردن بازی است.
 14. هرچه بیشتر رانندگی یا موتور سواری یا دوچرخه سواری کنید در این گونه مهارت‌ها پیشرفت کرده و توانایی‌هایتان ارتقا پیدا می‌کند. ولی اگر می‌خواهید این مهارت‌ها را پیشرفت دهید باید در مدت مشخصی بدون تصادف رانندگی کنید تا کم کم این توانایی‌ها ارتقا یابد. همینطور به مدارس مختلف بروید تا مهارت‌هایتان سریعتر ارتقا پیدا کند. (جلوتر بیشتر توضیح خواهیم داد.)
 15. بعضی مواقع در پشت ساختمان‌ها و جاهایی که انتظارش را ندارید یک سری آیتم چه سلاح و یا آیتم‌های مخفی پیدا خواهید کرد.
 16. بعد از ماموریت Home Invasion در بازی، ماشین‌هایی پیدا خواهید کرد که با آنها می‌توانید در برخی خانه‌های سراسر نقشه سرقت انجام دهید. (ماشین‌های Boxville) محل یکی از آنها در Grove Street در نقشه اینجا مشخص شده است. دقت کنید بعد از سوار شدن بر اینگونه ماشین‌ها R را بزنید تا ماموریت سرقت آغاز شود. بعد باید نزدیک خانه‌هایی شوید که با علامت زرد مشخص هستند. سعی کنید در نیمه شب اینکار را انجام دهید تا صاحبخانه خواب باشد. در صورتی که کسی داخل خانه بیدار باشد پلیس را خبر می‌کند و به دردسر می‌افتید. جلوی تلوزیون و یا دستگاه‌های دیگر خانه بایستید تا کارل آنها را بردارد و آنها را در پشت کامیون در بیرون خانه بگذارید. همیشه با C بنشینید و با کنترل با سرعت پایین حرکت کنید تا صاحب خانه بیدار نشود. (محل Boxville در نقشه در Grove Street (دایره قرمز))
 17. هرچه بیشتر از سلاح‌های مختلف استفاده کنید. توانایی‌هایتان نسبت به آن سلاح خاص بیشتر می‌شود و کنترل راحتر و دقیق‌تری می‌توانید داشته باشید. بیشتر به سر دشمنان شلیک کنید تا توانایی‌ها سریعتر پر شود. پس C را فشار دهید تا هم کمتر تیر بخورید و هم تیراندازی دقیق‌تری انجام دهید تا توانایی‌هایش ارتقا پیدا کند. 
 18. هر زمان در نزدیک ساحل بودید کمی در زیرآب شیرجه بزنید و تمرین کنید (با کلیک راست در زیر آب شیرجه بزنید) تا توانایی Lung Capacity شما ارتقا پیدا کند. این موضوع برای مراحل پیش رو بسیار بدردتان می‌خورد و برخی مراحل خاص را برایتان قابل دسترس می‌کند. همینطور با این توانایی می‌توانید مدت زمان بیشتری در زیر آب شنا کنید.
 19. همیشه می‌توانید از افراد Grove Street برای ماموریت‌های مختلف استفاده کنید. فقط کافی است که آنها را در خیابان محله پیدا کنید. آنها با رنگ سبز مشخص هستند. جلویشان بروید و با زدن دکمه بالا آنها به شما ملحق می‌شوند. فشار دوباره دکمه بالا باعث می‌شود آنها شما را دنبال کنند. می‌توانید در زمان‌های مناسب با فشار دادن دکمه پایین به آنها دستور دهید که گروه را ترک کنند.
 20. بعد از انجام ماموریت Tanker Commander سری ماموریت کامیون باز می‌شود. این ماموریت‌ها با علامت راهنمای بازی GTA San Andreas / نکات اولیه برای بهتر بازی کردن 2 در نقشه مشخص هستند. این سری ماموریت  کاملا مراحل فرعی محسوب می‌شوند. مراحلی مانند طی کردن مسافت‌های طولانی و یا رسیدن به مقصد با کمترین آسیب ممکنه بوسیله کامیون از این سری محسوب می‌شوند که برای بدست آوردن پول اضافه به شما پیشنهاد می‌شود و داستان خاصی در آنها وجود ندارد و فقط شامل یک سری رانندگی با کامیون‌های مختلف می‌شود.
 21.  با کامل کردن آزمون رانندگی در شهرهای مختلف با علامت راهنمای بازی GTA San Andreas / ماموریت Back to School مسابقات رانندگی باز می‌شود که راه خوبی برای پول در آوردن در بازی است.
 22. بعد از انجام ماموریت‌های خاص (که در راهنمایی ذکر شده است) یک علامت $ جلوی برخی خانه‌ها و مغازه‌هایتان ظاهر می‌شود هرچند وقت یکبار می‌توانید مقداری پول از این نوع مکان‌ها بردارید.
 23. بعد از انجام ماموریت Explosive Situation سری ماموریت‌ مرتبط با معدن با علامت راهنمای بازی GTA San Andreas / ماموریت Explosive Situation روی نقشه مشخص می‌شود. (برای صد در صد کردن بازی ضروری است.)
 24. نکات بیشتر و راهنمای صد در صد کردن بازی اینجا آورده شده است.

مراحل مرتبط با بازی GTA San Andreas Definitive Edition

آخرین مطالب به روز شده

دیدگاه ها بسته شده است