توضیح کامل در مورد پایانهای مختلف بازی Cyberpunk 2077

توضیح کامل در مورد پایانهای مختلف بازی Cyberpunk 2077

راهنمایی کامل مراحل بازی Cyberpunk 2077 (منوی اصلی)

این قسمت بخش پایانی بازی محسوب می‌شود. که البته نه به انتخاب‌های شما در مراحل قبلی (به جز آنهایی که در هر مرحله توضیح داده شد) بلکه به انتخاب‌های شما از بخش سوم به بعد مربوط می‌شود. در اینجا ما توضیح کاملی در مورد اینکه چطور میتوانید پایانهای مختلف بازی را ببینید خواهیم داد. همینطور هر کدام از پایان‌ها درون اسپویلر آورده شده است.

1. بدترین پایان (Worst Ending) :

برای بدست آوردن این پایان کار خواستی نباید بکنید! در ماموریت Nocturne Op55N1 بعد از اینکه Misty از پیشتان رفت با جانی صحبت کنید. در دیالوگ دومی Could also just put all this to rest و بعد I know, exactly what we’re gonna do را انتخاب کنید تا این پایان تلخ را بدون انجام کار اضافه نگاه کنید.(توضیحات کامل این پایان در اسپویلر زیر موجود است)

اسپویل از بدترین پایان

توضیح کامل در مورد پایانهای مختلف بازی Cyberpunk 2077

جانی و V تصمیم می‌گیرند که زندگی کسی را به خطر نیندازند و عاقبت خود را به شلیک گلوله‌ای به پایان برسانند. آنها چیزهایی از هم یاد گرفته‌اند و از کنار هم بودن لذت برده‌اند. عاقبت دوربین از روی چهره V دور می‌شود و محیط شهر را نشان می‌دهد و از دور صدای شلیک گلوله‌ای به گوش می‌رسد. این نشان می‌دهد V جان خود را گرفته است. در طول صحنه‌های پایان دوستان V برای او پیام‌هایی می‌گذارند. اکثر آنها شکه شده‌اند و از انتخاب او خوشحال نیستند…

2. پایان شیطانی(The Devil Ending) :

برای بدست آوردن این پایان و همینطور اچیومنت آن اول طبق روش گفته شده در ماموریت Search and Destroy شخصیت Takemura را نجات دهید. حال در مراحل این پایان او را خواهید دید و اچیومنت را نیز بدست می‌آورید. در غیر این صورت شخصیت Hellman به جای او ظاهر می‌شود و هیچ اچیومنتی در پایان بدست نخواهید آورد.

در ماموریت Nocturne Op55N1 بعد از اینکه Misty از پیشتان رفت با جانی صحبت می‌کنید. در دیالوگ اولی Think trusting Arasaka’s risky but worth it و بعد Take Omega Blockers را انتخاب کنید. حال به پایین ساختمان بروید و با Misty صحبت کنید و بگذارید فالتان را بگیرد. بعد از فال شما متوجه می‌شوید که او از دست شما ناراحت شده است چرا که او متوجه شده که شما با قاتلین جکی همکاری می‌کنید! بعد از صحبتها Takemura و Hellman سر می‌رسند(یا Hellman به تنهایی) بعد از صحبت‌ها به بیرون بروید.

 با این انتخاب به ترتیب اول مرحله: Last Caress بعد Totalimmortal و در آخر Where is My Mind را باید انجام دهید. در مرحله Where is My Mind دو پایان وجود دارد که با روش گفته شده در خود صفحه مرحله میتوانید هریک را بدست بیاورید. (توضیحات کامل این پایان در اسپویلر زیر موجود است)

اسپویل از پایان شیطانی

توضیح کامل در مورد پایانهای مختلف بازی Cyberpunk 2077

بعد از شکست خونین یورینوبو در یک ایستگاه فضایی از خواب بیدار می‌شوید. جایی که طبق وعده‌ها جانی دیگر پیش شما نیست و به نوعی از بین رفته اما آسیب‌های جدی به بدن شما وارد شده است. چندین هفته در این آزمایشگاه فضایی به آزمایشات مختلفی روی V می‌پردازند. نتیجه این چرخه آزمایشات تکراری همیشه منفی است. آنها به V اجازه می‌دهند تا با دوستانش تماس بگیرد. آنها از شنیدن صدای او خوشحال می‌شوند اما به خاطر همکاری که با آراساکا انجام داده از او ناامید هستند. در اخبار می‌بینید که Saburo Arasaka به بدن پسرش یورینوبو رفته و انتخابهای شما نتایج عجیبی را رقم زده است! V از این آزمایشات تکراری به ستوه آمده و عصبانی شده است. یک روز Takemura برای ملاقات با او می‌آید و به شما واقعیت را می‌گوید در حقیقت Relic با اینکه از بدن V جدا شده است اما یک آسیب دائمی به او وارد کرده و او شش ماه بیشتر زنده نخواهد ماند. در اینجا دو انتخاب دارید یا اینکه ذهن خود را به صورت شبیه سازی شده وارد دستگاه Mikoshi کنید تا بعدا در شرایطی خاص به بدنی منتقل شود. یا اینکه به زمین برگردید و شش ماه آخر عمر خود را پیش دوستان و عزیزانتان باشید. این تصمیم با شماست که ذهنتان را اهدا کنید تا شاید بعدا بتوانید بیشتر عمر کنید یا برای مدت کوتاهی به زندگی روی زمین مشغول شوید… 

3. پایان ستاره‌ای (The Star Ending) :

خوب برای بدست آوردن این پایان قبل از شروع این ماموریت باید سه ماموریت فرعی ابتدا  Riders on the Storm  بعد With a Little Help From My Friends  و در آخر Queen of the Highway را انجام دهید و طبق انتخابهای گفته شده در هر مرحله پیش بروید.

در ماموریت Nocturne Op55N1 بعد از اینکه Misty از پیشتان رفت با جانی صحبتکنید. اول [تماس با] Panam در هنگام صحبت با او اول Just need a minute بعد Somethin’… I gotta do today در هنگام صحبت با جانی دیالوگ اول Gonna ask Panam for help و Take Omega Blockers و در آخر Stand and call Panam را انتخاب کنید.  حال به پایین ساختمان بروید و با Misty صحبت کنید و به دنبالش بروید و بگذارید فالتان را بگیرد. بعد از صحبتها Panam  سر میرسد بعد از صحبتها به بیرون بروید.

 با این انتخاب به ترتیب اول مرحله: We Gotta Live Together بعد Forward to Death و در آخر Belly of the Beast را باید انجام دهید تا به مرحله Changes برسید. در مرحله Changes وارد چاه شوید تا ماموریت All Over The Watch Tower را بدست بیاورید. (توضیحات کامل این پایان در اسپویلر زیر موجود است)

اسپویل از پایان ستاره‌ای

ماموریت All Over The Watch Tower 

شما انتخاب کردید به بدن خود بازگردید و مدت زمان باقی مانده از عمرتان را روی زمین سپری کنید. با توجه به اتفاقاتی که در مراحل پایانی افتاده و کمک گروه Aldecaldos برای نفوذ به ساختمان آراساکا و کشته شدن لیدر آنها یعنی Saul دیگر راهی جلوی پای Panam و V جز رفتن از شهر نیست. شهری که جز دروغ و نفاق چیزی درون خودش ندارد و باید از آن برای همیشه خداحافظی کنند. به همراه Panam به کمپ میروید و آخرین نقشه‌ها برای فرار از شهر را بررسی می‌کنید. (اگر با جودی به عنوان شخصیت زن V ارتباط برقرار کردید و در ماموریت Nocturne Op55N1 در ابتدای ماموریت با او تماس گرفتید او را میتوانید در پشت کمپ برای آخرین بار ملاقات کنید. بعد از صحبتها نقشه نهایی را به همراه Panam و میچ بکشید و سوار Basilisk شوید به دل طوفان بزنید تا بتوانید راه رهایی را در تونل مخفی آنجا پیدا کنید و به همراه Panam از شهر فرار کنید…)

4.پایان اعتدال (Temperance Ending) :

خوب برای بدست آوردن این پایان قبل از شروع این ماموریت باید سه ماموریت فرعی ابتدا  Riders on the Storm  بعد With a Little Help From My Friends  و در آخر Queen of the Highway را انجام دهید و طبق انتخابهای گفته شده در هر مرحله پیش بروید.

در ماموریت Nocturne Op55N1 بعد از اینکه Misty از پیشتان رفت با جانی صحبت می‌کنید. اول [تماس با] Panam در هنگام صحبت با او اول Just need a minute بعد Somethin’… I gotta do today در هنگام صحبت با جانی دیالوگ اول Gonna ask Panam for help و Take Omega Blockers و در آخر Stand and call Panam را انتخاب کنید.  حال به پایین ساختمان بروید و با Misty صحبت کنید و به دنبالش بروید و بگذارید فالتان را بگیرد. بعد از صحبتها Panam  سر میرسد بعد از صحبت‌ها به بیرون بروید.

 با این انتخاب به ترتیب اول مرحله: We Gotta Live Together بعد Forward to Death و در آخر Belly of the Beast را باید انجام دهید تا به مرحله Changes برسید. در مرحله Changes از پل بگذرید و وارد Cyberspace شوید تا این ماموریت New Dawn Fades را بدست بیاورید. (توضیحات کامل این پایان در اسپویلر زیر موجود است)

اسپویل از پایان اعتدال

ماموریت New Dawn Fades

در این پایان دیدید که وقتی V متوجه شد که شش ماه بیشتر روی زمین زنده نخواهد ماند به همراه Alt وارد سایبراسیپیس شد تا جانی که میتواند در بدن V بیشتر زندگی کند ادامه حیات داشته باشد. به نوعی V جانش را فدا می‌کند تا جانی بتواند به مسیر ادامه دهد. اما بعد از بهوش آمدن در آپارتمانی ناشناس متوجه می‌شویم جانی در بدن V تغییرات زیادی به خود دیده است. او سیگار را ترک کرده و رفتارهای خشونت آمیز و تند خود را کنار گذاشته است. وقتی او به آینه نگاه می‌اندازد V را می‌بینید و به یاد کار بزرگی که در حقش کرد می‌افتد و برای همین نمی‌تواند مانند قبل رفتار کند. او از تمام دوستان و آشنایان V فاصله گرفته و زندگی خود را دارد. او وسایلش را جمع کرده و می‌خواهد برای همیشه شهر را ترک کند. در همسایگی‌ آپارتمانش پسری به نام استیو است که عاشق گیتار الکترونیک زدن است. جانی به پیش او می‌رود و از او برای یک سواری تا فروشگاه موسیقی Time Machine در شهر کمک می‌خواهد. وقتی به فروشگاه میرسند جانی از فروشنده درخواست گیتارهای خاص می‌کند و او آنها را به دفتر پشتی‌اش می‌برد و جانی یکی از بهترین گیتار الکترونیک‌های فروشگاه را انتخاب می‌کند. دوباره سوار ماشین استیو می‌شوند و به قبرستان می‌روند. در اینجا V گردنبند جکی را درون قبر V به یادگار می‌گذارد و از او برای کار بزرگی که برایش کرده تشکر می‌کند. او به بیرون از قبرستان می‌رود و آخرین صحبتها را با استیو انجام میدهد و سوار اتوبوس می‌شود. در هنگام حرکت اتوبوس، استیو از بیرون به جانی می‌گوید که گیتارش را جا گذاشته اما در اصل جانی گیتار را برای او خریده است… اتوبوس از شهر دور می‌شود و غم را در قلب جانی که چهره V را یدک می‌کشد حس می‌کنید… 

 

5. پایان خورشید (The Sun Ending) :

خوب برای بدست آوردن این پایان قبل از شروع این ماموریت باید دو ماموریت فرعی Chippin’ In و همینطور Blistering Love را انجام دهید و طبق انتخابهای گفته شده در مرحله Chippin’ In پیش بروید.

در ماموریت Nocturne Op55N1 بعد از اینکه Misty از پیشتان رفت با جانی صحبت کنید. اول Think you and Rogue should go و در آخر Take Pseudoendotrizine را انتخاب کنید. بلافاصله ماموریت For Whom The Bell Tolls آغاز می‌شود.

 با این انتخاب به ترتیب اول مرحله: For Whom The Bell Tolls  بعد Knockin’ On Heaven’s Door و در آخر میتوانید بین دو پایان New Dawn Fades (پایان اعتدال) یا Path Of Glory (پایان خورشید) یکی را انتخاب کنید. (توضیحات کامل هر دو پایان در اسپویلرهای زیر موجود است)

اسپویل از پایان خورشید

ماموریت Path Of Glory

جانی تصمیم میگیرد V به زمین برگردد و برای شش ماه آخر زندگی کند. در یک پنت هوس رویایی از خواب بیدار می‌شوید. چند ماه از بازگشت V به زمین در پی حمله به ساختمان آراساکا می‌گذرد. او به آرزوی دیرینه‌اش رسیده و به یک افسانه در شهر مبدل شده است. بعد از مرگ Rogue در مراحل پایانی او به عنوان رئیس کافه Afterlife تبدیل شده و همه جایزه بگیران به نوعی زیر دست او کار می‌کنند. او از خواب بیدار می‌شود و به سمت دوش میرود اگر بسته به رابطه عاشقانه‌ای که برقرار کردید و تلفن خداحافظی که با او انجام دادید او را زیر دوش میبینید اما او ناراحت است (در غیر این صورت تنها هستید) و از حمام خارج می‌شود. V به زیر دوش می‌رود و دچار حمله به واسطه عملکرد مخرب Relic در مغزش می‌شود و خون بالا می‌آورد. خود او نیز فهمیده که فرصت چندانی به پایان ندارد و شش ماه در حال اتمام است.  V لباس می‌پوشد و به طبقه پایین می‌رود اما معشوق او از دستش ناراحت است چراکه او قضیه شش ماه و مرگ تدریجی‌اش را او پنهان کرده بود. بعد از صحبت‌هایی متوجه می‌شود معشوق قصد ترک کردن او را دارد چراکه تحمل سختی‌های قبل از مرگ V را ندارد. اما V در صدد انجام یک ماموریت نهایی بزرگ است برای همین موضوع به کافه  Afterlife می‌رود تا با مشتری صحبت کند. یک نوشیدنی آخر را با کلر بنوشید و به ملاقات مشتری بروید بعد از صحبت‌هایی در یک ایستگاه فضایی هستیم. اسلحه را بر‌می‌دارد و کلاه را به سر می‌گذارد و در پایگاه فضایی را باز می‌کند و داخل فضا می‌شود… اما او قصد انجام ماموریتی را ندارد و می‌خواهد در فضا و شرایطی قهرمانانه و در حین انجام یک ماموریت خطرناک کشته شود. پس او کلاه خود را شل می‌کند… اتمسفر از درز وارد کلاه می‌شود و شروع به خفه کردن او می‌کند و او قهرمانانه و در فضا کشته می‌شود… 

اسپویل از پایان اعتدال (کمی تفاوت)

ماموریت New Dawn Fades

اینجا خود جانی تصمیم می‌گیرد که بهتر است خود او در بدن V زنده بماند. پس او به زمین برمی‌گردد و V را با Alt تنها می‌گذارد… او از تمام دوستان و آشنایان V فاصله گرفته و زندگی خود را دارد. او وسایلش را جمع کرده و همینطور تفنگ Rogue را نیز بر میدارد و می‌خواهد برای همیشه شهر را ترک کند. در همسایگی‌ آپارتمانش پسری به نام استیو است که عاشق گیتار الکترونیک زدن است. جانی به پیش او می‌رود و از او برای یک سواری تا فروشگاه موسیقی Time Machine در شهر کمک می‌خواهد. وقتی به فروشگاه میرسند جانی از فروشنده درخواست گیتارهای خاص می‌کند و او آنها را به دفتر پشتی‌اش می‌برد و جانی یکی از بهترین گیتار الکترونیک‌های فروشگاه را انتخاب می‌کند. دوباره سوار ماشین استیو می‌شوند و به قبرستان می‌روند. در اینجا V گردنبند جکی را درون قبر V به یادگار می‌گذارد و از او برای کار بزرگی که برایش کرده تشکر می‌کند. او تفنگ Rogue را نیز درون قبر دیگری به یادگار می‌گذارد و به او ادای دین می‌کند. او به بیرون از قبرستان می‌رود و آخرین صحبتها را با استیو انجام میدهد و سوار اتوبوس می‌شود. در هنگام حرکت اتوبوس، استیو از بیرون به جانی می‌گوید که گیتارش را جا گذاشته اما در اصل جانی گیتار را برای او خریده است… اتوبوس از شهر دور می‌شود و غم را در قلب جانی که چهره V را یدک می‌کشد، حس می‌کنید…   

6. پایان مخفی (Secret Ending) :

خوب برای بدست آوردن این پایان قبل از شروع این ماموریت باید دو ماموریت فرعی Chippin’ In و همینطور Blistering Love را انجام دهید و طبق انتخابهای گفته شده در مرحله Chippin’ In پیش بروید.

در ماموریت Nocturne Op55N1 بعد از اینکه Misty از پیشتان رفت با جانی صحبت کنید. اول Think trusting Arasaka’s risky but worth it را انتخاب کنید و بعد پنج دقیقه صبر کنید و هیچ دیالوگی را انتخاب نکنید! بعد از پنج دقیقه صبر کنید و هیچ انتخابی نکنید تا جانی شروع به صحبت کند. اول Let’s hear this plan بعد Attack Arasaka Tower/ Means goin’ out with a bang و در آخر I like it را انتخاب کنید.

در این صورت خودتان به تنهایی به برج آراساکا حمله می‌کنید نکته اینجاست این ماموریت بسیار سخت است و هیچ سیوی در طول مرحله نمی‌توانید انجام دهید و باید کل مرحله را خودتان انجام دهید. اگر در طول این مرحله مردید بازی تمام میشود اگر تا انتهای مرحله رفتید یکی از دو پایان بازی را تجربه میکنید. بعد از انجام ماموریت Don’t Fear The Reaper اگر از پل رد شوید، ماموریت New Dawn Fades (پایان اعتدال) را بدست می آورید اما اگر به زمین برگردید ماموریت Path Of Glory (پایان خورشید) را بدست می آورید.

اسپویل از پایان خورشید (کمی تفاوت)

ماموریت Path Of Glory

این پایان با پایان قبلی تفاوت‌هایی دارد. اگر تصمیم گرفتید به زمین برگردید و برای شش ماه آخر زندگی کنید در یک پنت هوس رویایی از خواب بیدار می‌شوید. چند ماه از بازگشت V به زمین در پی حمله به ساختمان آراساکا می‌گذرد. او به آرزوی دیرینه‌اش رسیده و به یک افسانه در شهر مبدل شده است. او از خواب بیدار می‌شود و به سمت دوش میرود اگر بسته به رابطه عاشقانه‌ای که برقرار کردید و تلفن خداحافظی که با او انجام دادید او را زیر دوش میبینید اما او ناراحت است(در غیر این صورت تنها هستید) و از حمام خارج می‌شود. V به زیر دوش می‌رود و دچار حمله به واسطه عملکرد مخرب Relic در مغزش می‌شود و خون بالا می‌آورد. خود او نیز فهمیده که فرصت چندانی به پایان ندارد و شش ماه در حال اتمام است. V لباس می‌پوشد و به طبقه پایین می‌رود اما معشوق او از دستش ناراحت است چراکه او قضیه شش ماه و مرگ تدریجی‌اش را او پنهان کرده بود. بعد از صحبت‌هایی متوجه می‌شود معشوق قصد ترک کردن او را دارد چراکه تحمل سختی‌های قبل از مرگ V را ندارد. اما V در صدد انجام یک ماموریت نهایی بزرگ است برای همین موضوع به کافه Afterlife می‌رود تا با مشتری صحبت کند. یک نوشیدنی آخر را با Rogue بنوشید و به ملاقات مشتری بروید بعد از صحبت‌هایی در یک ایستگاه فضایی هستیم. اسلحه را بر‌می‌دارد و کلاه را به سر می‌گذارد و در پایگاه فضایی را باز می‌کند و داخل فضا می‌شود… اما او قصد انجام ماموریتی را ندارد و می‌خواهد در فضا و شرایطی قهرمانانه و در حین انجام یک ماموریت خطرناک کشته شود. پس او کلاه خود را شل می‌کند… اتمسفر از درز وارد کلاه می‌شود و شروع به خفه کردن او می‌کند و او قهرمانانه و در فضا کشته می‌شود… 

اسپویل از پایان اعتدال

ماموریت New Dawn Fades

در این پایان دیدید که وقتی V متوجه شد که شش ماه بیشتر روی زمین زنده نخواهد ماند به همراه Alt وارد سایبراسیپیس شد تا جانی که میتواند در بدن V بیشتر زندگی کند ادامه حیات داشته باشد. به نوعی V جانش را فدا می‌کند تا جانی بتواند به مسیر ادامه دهد. اما بعد از بهوش آمدن در آپارتمانی ناشناس متوجه می‌شویم جانی در بدن V تغییرات زیادی به خود دیده است. او سیگار را ترک کرده و رفتارهای خشونت آمیز و تند خود را کنار گذاشته است. وقتی او به آینه نگاه می‌اندازد V را می‌بینید و به یاد کار بزرگی که در حقش کرد می‌افتد و برای همین نمی‌تواند مانند قبل رفتار کند. او از تمام دوستان و آشنایان V فاصله گرفته و زندگی خود را دارد. او وسایلش را جمع کرده و می‌خواهد برای همیشه شهر را ترک کند. در همسایگی‌ آپارتمانش پسری به نام استیو است که عاشق گیتار الکترونیک زدن است. جانی به پیش او می‌رود و از او برای یک سواری تا فروشگاه موسیقی Time Machine در شهر کمک می‌خواهد. وقتی به فروشگاه میرسند جانی از فروشنده درخواست گیتارهای خاص می‌کند و او آنها را به دفتر پشتی‌اش می‌برد و جانی یکی از بهترین گیتار الکترونیک‌های فروشگاه را انتخاب می‌کند. دوباره سوار ماشین استیو می‌شوند و به قبرستان می‌روند. در اینجا V گردنبند جکی را درون قبر V به یادگار می‌گذارد و از او برای کار بزرگی که برایش کرده تشکر می‌کند. او به بیرون از قبرستان می‌رود و آخرین صحبتها را با استیو انجام میدهد و سوار اتوبوس می‌شود. در هنگام حرکت اتوبوس، استیو از بیرون به جانی می‌گوید که گیتارش را جا گذاشته اما در اصل جانی گیتار را برای او خریده است… اتوبوس از شهر دور می‌شود و غم را در قلب جانی که چهره V را یدک می‌کشد حس می‌کنید… 

 

دیگر راهنمایی‌های بازی Cyberpunk 2077 مراحل و راهنماییهای اصلی …

آخرین مطالب به روز شده

دیدگاه ها بسته شده است